Zima se nevzdává

Globální oteplování pokračuje mílovými kroky.

Já už doufal, že to třeba letos půjde bez prohazování závějí… no nepůjde! Už od včera je ca -5°C, sněží a do toho větříček  tak asi 60 km/h s nárazy výrazně vyššími.Plachty pryč, seno zaváté, na hnůj závěj a jít se podívat dozadu, jaká je závěj u vrat co garážuji se mi vůbec nechce.
Už jsem to viděl skoro optimisticky a doufal, že mě ta záda přestanou bolet…
A doufám, že to elektrické vedení vydrží.

Já bych tu zimu zakázal !! 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

587 komentářů u „Zima se nevzdává

 1. Dobré ráno vespolek,

  my se máme rádi celoročně, tak to dneska slavit nemusíme 🙂 Jenom manžel dostane štrůdl, neb měl narozeniny a dorty pohrdá 🙂

  Dušane, tak to ses měl, my na to MDH taky měli nějakou protivnou bábu… a utéct se nedalo. V tom věku mne z historie zajímalo spíš období stavitelů pyramid, a tím jsem si moc do MDH nepomohla…. i když jsem krátce před tím četla Feuchtwangerovu Židovskou válku a Olbrachtův Golet v údolí, takže jsem otázku vzniku sionismu pojala dost netradičně 🙂 Tak mne chtěla ukecat, že mám u ní dělat SVOČ a diplomku, ale naštěstí jsem už byla zaháčkovaná co pomvěd na katedře biologie, tak jsem tomu unikla…

  Halle, ano, tehdy ještě samostatná fakulta, zdroj nevěst pro studenty VŠB 🙂

 2. Fujtajbl poránu,
  taky se tomu divíte i palcema u nohou? 😀 😀 😀
  Ukrajinský prezident Petro Porošenko varoval, že dohoda o ukončení války na východě země je „značně ohrožena” vzhledem k těžkým bojům, které krátce před plánovaným zahájením platnosti příměří svádějí ukrajinští vojáci s proruskými povstalci.

 3. Matzurko,

  u nás se pajdáku říkalo poněkud jinak, ovšem ve slušné společnosti nepublikovatelně.
  Jen naznačím. Začínalo to na P a druhá půlka slova byla farma 😉

 4. ptakopysku, no Rusko předložilo RB OSN rezoluci o příměří na Ukrajině … tal jsem zvědavá, kdo to zablokuje 🙂

 5. Tak ´69 – první ročník ČVUT – Dějiny tramvají a Kčs úředně zrušeny – asi dle Rputí zmiňovaného pidistra Hrbka. Druhák – ML pfilosofie, třeťák politoekonomie a čtvrťák vědecký komunismus, kdy nám skoro celý semestr vykládali, proč má ten přílepek vědecký.
  Pamatuji na zkoušku ve třeťáku. Knížka – překlad ruského autora Kozlova, cca 400 stránek jediného odstavce a nelogického textu. Nikdo to nikdy nečetl, musely stačit povinné přednášky. Jednou jsem to otevřel v polovině a přečetl si citát: Revoluce jsou lokomotivami dějin. Zavřel a vrátil.
  Zkoušky byly u externisty v jakési redakci nějakého zbytečného “teoretického” plátku. Po nevalné ústní zkoušce přišel již předem známý obligátní dotaz – četl jste Kozlova ? – tak trochu….a zaujalo vás tam něco ?…..onen citát, povídám.
  Nadskočil radostí, asi jsem byl jediný, kdo tu knihu alespoň otevřel – a proč vás zaujal ?
  Podstatné bylo zachovat si výraz správného technického idiota, tedy fachidiota: protože jsem absolvent dopravní průmyslovky a otec a oba dědové byli/jsou zaměstnanci na dráze…..
  Soudruh zamručel cosi jako Zó genau a povídá, zda mi to stačí za lidovku.
  Stačilo.

 6. Zaplať stranaavláda za politickou ekonomii, marxák, vědkom, vědecký ateismus a MDH. Při oddělení balastu dobrý základ. Včetně toho, že onen ideologický systém, mající znaky náboženského systému, dialektickým a historickým materialismem (nic mimořádně nového, jen staré v novém balení) ale i vědeckým ateismem dal exursi po učeních starověkých filosofů (v tom směru později u vojenského útvaru kde jsem sloužil, byla dobře vybavená knihovna včetně těchto neohmataných titulů) i nástroj k vyvrácení sama sebe. Byla velká chyba, že jako většina ostatních jsem to tehdy bral jako nutné zlo. Politická ekonomie, socialistickou jčást jsme brali jen aby se neřeklo, byla základem pro pozdější další studium. Napřed učebnice ekonomie od Samuelsona, pak Modrej…
  Začalo to tím marxákem. Díky, soudruzi!

 7. 501 Matzurko, to mi připomnělo, že v Desatero je neúplné. Dalším přikázáním by mělo být “Nezaskučíš”. Šábes sousedi mají zas svůj den. Tohle muset poslouchat tisíce let, věky věků, být JHVH, odvrátil bych tvář svou a vydal je v plen pronárodům, aby jimi byli hubeni, neboť bez příčiny nahněvali Boha svého, a proto k nářku nechť jim je dána příčina a jestliže naříkají, nechť vědí proč. Protože jsem Bůh žárlivě milující, a kurva, alespoň o víkendu bych chtěl mít klid.

 8. Schumi,
  a jseš si jistej, že skučej modlitby? Nepřehrávají si třeba Padesát odstínů šedi? Předevčírem byla v kině premiéra, tak jsou možná ještě rozrajcovaný.
  Taky bys mohl pojmout podezření, že v té rodině dochází k opakovanému domácímu násilí a zavolat policii, sociálku a reportéry TV Noha.

 9. Schumi,
  oni pleněni jsou, možná proto tak skučí. Ale já měla za to, že skučení se provozuje v páteční podvečer, kdy jest vítána první hvězda či co označující začátek šábesu ? A dneska se nesmí vařit, ani rozdělávat oheň, tím méně konat pracovní činnosti… leda potichu meditovat, ne ?
  A buď rád, že nad sebou nemáš muslimy, ti hulákají pětkrát denně, za tlučení hlavou do země. Začínají při úsvitu, končí po setmění. Klidnější jsou při rámadánu; to se přes den postí (i pracovně), aby si to pak v noci vynahradili.

 10. Přepisování dějin pokračuje:

  …tíhu boje proti hitlerovskému Německu nenesli na svých bedrech Rusové, jak to Západu vtlouká do hlavy ruská propaganda, ale – vedle Židů – Bělorusové a Ukrajinci, kteří byli v sovětské armádě nadprůměrně zastoupeni (mimochodem, ve válce s nacisty mimo jiné padlo víc Ukrajinců, než všech spojeneckých vojáků dohromady)….
  http://svobodneforum.cz/petr-placak-smrtonosna-ruska-propaganda/

 11. Rputi,
  můžeš meditovat a provozovat další Jahve-mu libé aktivity 🙂
  Ještě nikdy se ti nestalo, že sis užila milého dne, zachumlaná do skotského plédu, a zatímco venku bylo pošmourno, ty sis s chutí přečetla knihu, u ruky oblíbený nápoj a poblíž věrné zvíře (pes, kočka apod.) ?

  Schumi,
  dík za odkaz, vypadá to zajímavě. Ale teď se přesouvám do kuchyně vyrobit své milované a milující rodince nějakou chutnou krmi, jinak dítko svůj pokojík uklízet nevydrží 🙂

 12. 515 tak podmínky zde nastaly. Pošmourno. Že bych se po obědě pohohlédl po plédu a do spíže omrknout Lahve-mu milé?

 13. Dobré poledne,

  bělorusové a ukrajinci porazili Hitlera, Brežněv byl Ukrajinec, Stalin byl gruzínec. Aby se nakonec neukázalo, že jediným Rusem na světě je Putin….

  Což by byl průser, protože by byl Putin ohroženou menšinou, kterou by bylo třeba chránit a přiznat jí zvláštní práva…

 14. 512 Matzurko, pětkrát denně by se to dalo vydržet. Nehledě na to, že dodržují fahrplan, tak se s tím dá počítat. Jenže tohle je chaotické, nevíš kdy to přide a až to přijde tak to hned nepřestane. Před půl hodinou ho zas vzalo bubnování, naštěstí netrvalo dlouho. Prý je muzikant, no poslouchatelně ale nicmoc občas brnká na pianino, bubnuje mizerně na ethnobubny,když ho to popadne, on je tak vůbec od pohledu ethno, s hebrejskou liturgií to nemá nic společného a zpěv jak kdyby mu Halladin vrtal zuby. Áuuhááúúáúúúháúúú… Holky skučí po něm. Moc toho nenamluví, česky nicmoc, tak si s nimi hraje a skučí. Naštěstí holky už odrostly z odrážedla. Větší už neskučí a menší už ne tolik. Ale když začne, stojí její hysteráček za to. Občas mají nácvik na dobývání Jericha, jekot řev a dupot. Tak uvažujeme, že se zas přestěhujeme. Za co v městě byt, za to za městem dům. Jenže nechce se nám dojíždět ani z okraje. Ledaže bychom dostali tak úžasnou nabídku jako Mynář…

 15. Schumi – a maj mužského potomka?
  Ještě Tě čekají tanečky. Zkusil bych do stropu preventivně vložit příčně pod trámy nějaká pěkná íčka. Tak dva metry od sebe. Je to docela jednoduché. Obnažíš ty stropní trámy, do zdí naproti vysekáš kapsy, trochu vypodložíš a zazdíš, přetáhneš omítkou, zafilcuješ, přemaluješ, ocel obložíš sádrošem, vznikne kvazi trámový starobylý kazetový strop a za pár let, až se sjede na obřad příbuzenstvo, jako když najdeš.
  https://www.youtube.com/watch?v=YcE0dUAMcBw

 16. Schumi,
  a jsou to opravdu uctívači Jahvovi ? Se mi nezdá, já měla za to, že jejich rituály se odbývají hlavně v synagogách.
  Kamarád si před lety užíval víkendy horšího ražení – bydlel v paneláku na Máji v ulici V.Volfa (přezdívané Wervolfa). O patro výš country hudebník. Kažždý den cvičil na banjo; ovíkendech přijeli různí spoluhráči, a jeli nonstop i s pianinem a bicím.
  Pokud před den zemdleli, o kulturní vyžití se postarali spoluobčané preferující čerstvý vzduch a tlupové seskupování, včetně tanců, zpěvů, občas bitek…

  Jestli by nestačilo ten byt vyměnit za nějaký jiný ?

 17. Bůh buď Ukrajině milostiv!

  Bývalý gruzínský president Saakašvili se v Kyjeě stal hlavním koordinátorem dodávek zbraní!
  Sákra, to bude kšeft jak noha, chce se říci… Pokud jeden nezačne uvažovat, kam všude z toho Kyjeva ty zbraně poputují…

  …Michail Saakašvili byl gruzínským prezidentem, nyní je poradcem ukrajinského vedení. V této funkci bude koordinovat zbrojní dodávky ze zahraničí. Prozradil to sám Saakašvili v noci na dnešek v rozhovoru s ukrajinskou televizí. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko v pátek postavil gruzínského politika do čela “konzultativní mezinárodní rady” a jmenoval ho svým osobním poradcem…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-prezident-Gruzie-bude-v-Kyjeve-koordinovat-dodavky-zbrani-361948

 18. Sice je Saakašvili v Gruzii trestně stíhán, ale to jistě ničemu nevadí, a v Kyjevě perfektně zapadne…

 19. (507) Já mám sousedy jehovisty, čerstvě po svatbě. Zaplať pánbůh za solidní cihlový barák. Když člověk chce, lze neslyšet.
  (514) Počet mrtvých na počet občanů myslím vychází nejhůř pro Kanaďany. Kteří se, na rozdíl od občanů jiných států, mohli na vše vys..t a ani Němce před válkou nepodporovali, jako někteří jiní. U té příležitosti doporučuji p.t. čtenářům Farleye Mowata, “Ani pták nezazpíval”.

 20. Porošenko hraje o svou existenci, a nemá to lehké-v týdnu ho lehce popostrkovali v parlamentu, Jaroš příměří dodržovat nemíní a pro Američany je moc měkký. Měl by si dát pozor, aby se mu něco nestalo. Pád vrtulníku, nehoda …

 21. Ale je to docela personální nouze, recyklovat něco takového jako je Saakašvili. To nic lepšího k mání není ?

 22. Ad Porošenko.

  Nedovolil bych si vsadit ani zlámanou grešli na to, že se tato persona ve zdraví dožije konce tohoto roku. Čas se mu již krátí vůčihledně velmi rychle…

 23. NoName. Saakašvili je poslušnej, ohebnej a zajisté s významnými konexemi. Já jsem na tu “koordinaci” žádostivá!

  Bohouši souhlas! Jenže zdrhnout není kam….

  Zajímavé je, že Jaceňuk sedí jak zajíček v jamce a neozývá se …. ?

 24. 528-Nulland vybrala Jaceňuka, volby nedopadly úplně dle očekávání, ale to bude zřejmě napraveno, náznaky už jsou.

 25. Je dost možné, že mu ty dioxiny vstřelil Putin z té zlomené tužky už v Minsku.
  Máme přece axiomy.
  Nicméně, není to Rusko, pro které Porošenko neplní plán, že ano.

 26. NoName, ad Saakašvilí. Zvážil jsi i tu možnost, že došlo k informačnímu šumu a Saakašvili ve skutečnosti Porošenkovi slouží jako dvorní šašek? Třeba mu pomáhá vybírat si namísto tanků kravaty… 😉

  Rputi, zdravím. Já také nepředpokládám, že by pan Petro Olexijovyč Porošenko někam utekl. Naopak si myslím, že svému osudu neuteče…

 27. Saakashvili se necim zivit musi. V Kyjeve i slouzil i studoval. Euromajdanil taky. Dobre se tedy mistne orientuje a muze radit.

 28. Jako vojevůdce také neměl nižádnou chybu…
  A s neotřelým použitím kravaty má taky bohaté zkušenosti…

 29. Skimici,
  Ad 520 to je zajímavý video. Odhadují to tak na osmdesátý léta minulého století. Podle toho kabelu dálkového ovládaní, co s sebou vláčí. V současnosti už budou bezdrátový, připojeni k řídící jednotce přes WiFi, nebo bluetooth.

 30. a stalo se: ” Na debatě o svobodě slova v Kodani padlo asi 30 výstřelů, dva lidé byli vyneseni na nosítkách.”
  Někdo chtěl mít poslední svobodné slovo.

 31. Aha,
  asi jo. Ale když ono to vypadá jako péesdvojkovej kabel. Tak jsem si myslel, že na levý straně stojí nějaký děcko s konzolí PS2 a paří hru ve 3D. Že mu prostě komunita chtěla udělat radost, nebo tak něco.

 32. 🙂 no tady šlo o svatbu vňoučat šéfů šéfů. Vyšší level. Já tím jenom chtěl Schumimu oddůvodnit svůj návrh o vyztužení stropu 🙂 Zatím si děvčátka prostě roztomile zpívají s taťkou, ale přijde i tato doba.
  Bezdrát je ale používaný pro komunikaci dávno. Vezmeš koženej pásek, připevníš na to krabičku, do ní kus knihy, omotáš kolem předloktí, a na čelo a jedeš.

 33. 547 Ptakopysku
  Jj vybornej film a pritom si nedokazu vybavit ze jsem ho videl za komunistu. Nejakou nahodou az po. Dneska uz by to asi nenatocili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *