Zítra ráno vstaneme do r. 2022

Tak vám všem přeji, aby rozhodně nebyl horší než ten letošní, aby vás zdraví nezlobilo, klid a POHODU !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 307 komentářů u „Zítra ráno vstaneme do r. 2022

 1. Tak moc se báli Habsburků….až Hitler.
  Tak moc se báli Ruska….až Čína…

  Co se týče naších protiruských blbců, kdyby dostali pokyn z Washingtonu, rolovali by červený kobrerec až do Moskvy.

  Sice je možnost, jenže fantasijní….že tohle je hra na smluvená mezi USA a Ruskem pro vysvětlení oboustranného zbrojení proti….

 2. Proč u nás taková vlna proti Rusku počinaje zhruba od roku 2010?
  Byla by pochopitelnější naopak dřív.
  Že by radikalizace důsledek generační výměny? Nástup mladých, nezatížených…
  Nejlépe se píše historie, až umře poslední pamětník.

 3. Schumi, protože zhruba s nástupem Obamy začala politika exportu lidských práv (Gruzie, střední Východ, Ukrajina) a tím pádem přišly nové noty.

  • Nevím co s tím. ….Ledaže by…Putin pověřil FSB aby obstarala rodný list, že se narodil na Aljašce…

 4. Zácpa nehrozí.
  Spíše do soutěže O zlatý žlučník:

  Z Lidlu miska pikantního nebo česnekového Hummusu, vanička tučného tvarohu. Smíchat, přisolit, vmíchat deci olivového oleje. K tomu čerstvý chleba, rozpečené houstičky….Nemohl jsem se od odtrhnout dokud jsem to nesežral.

  Vmíchat dvě kávové lžičky Worcesteru, kávovou lžičku citronové šťávy.
  K tomu v troubě pečené brambory, grilovaná zelenina….

  • Nojo no…
   Já si občas taky něco udělám, ale abych se s návodem podělil – tak to mě ani nenapadne. Navíc to, co dělám, je jednoduché až sprosté. Jen to chce dobré suroviny.
   Tak pardon, už mlčím.)

 5. 2P.M. – Donald byl, je a zůstane polírem z Manhattanu. Reaguje podle toho. Nenechá si nic líbit a kompromis považuje často za prohru. Dokáže optimisovat business a umí si poradit s byrokracií. Bohužel je posedlý představou, že mohl s pomocí videpresidenta Pence zvrátit výsledek voleb. Pence to snovu jednoznačně odmítl. V pátek v řeči ke Spolku federalistů zatím nejrozhodnějí odmítl Trumpovo opakované tvrzení, že Pence mohl zvrátit výsledek voleb. “Nikdy jsem neměl podobnou pravomoc, president Trump se zcela mýlí,” řekl Pence. Obávám se, že jediná síla, která ho může v sebezničující prezentaci zastavit jsou jeho děti, pokud budou dostatečně rozhodní. Nevím, kdo proti němu půjde v primárkách. Bude to mít těžké. POdle dosavadních průzkumů mezi Republikány má Trump pořád solidní náskok – něco přes 40% proti 18% De Santise. Ostatní potenciální kandidáti mají pod 10%. Na jeho shromáždění v Concore, TX přišlo asi 60 000 lidí, což mu jen posílí sebevědomí a oslabí šanci republikánů na převálcování Kongresu.

  • Bohužel ano.
   Dočetl jsem všechny knihy Toma Clancyho co mám.
   Mám rád jeho hrdiny, z Washingtonu, z Kremlu. Amerika by potřebovala prezidenta jako je Jack Ryan. Jenže potíž je v tom, že ho nechce.

 6. Tak on ten Clancy má jednu vadu. Jeho scénář předpokládal nejprve vytlučení “Washingtonské bažiny” pomocí japonského letadla, což Jacku Ryanovi zabezpečilo pohodlný (z hlediska literární fikce) nástup do úřadu.

  Za normálních okolností (v kontextu předešlých knih) by se Jack Ryan presidentem vůbec nestal. 🙂

  Čte se to dobře, ale za normálních okolností je nástup někoho jako Jack Ryan do vrcholné politiky (nejen v USA) zhruba stejně pravděpodobný jako výskyt Batmana na pozadí Měsíce v úplňku. 🙂

  • Ano, bohužel.

   Četl jsem na přeskáčku. Naposledy “Tygří drápy”. Končí jako by mělo být pokračování, jenže není.

 7. 2PM: Kemp si nezaslouží znovuzvolení. On s Ratzenbergerem mají na triku výsledek voleb v Georgii. Nechali tu tlustou krávu prosadit absentee voting a ballot harvesting v Georgii. Takže nenínjné volby než david Perdue i když ani on není žádný lumen.

 8. Dobré ráno vespolek,

  Dušane, nojo, ale může, resp. chce znovu kandidovat ? Já bych ho za prezidenta klidně i volila, i když má věk už taky vyšší…

 9. Válek měl podle vyjádření některých ředitelů Krajských hygienických stanic rozhodnout o snížení stavu hygieniků a hygieniček.
  Říkal jsem si, možná to není debil anebo možná zažil návštěvu tetek z hygieny.

  Dnes to všechno dementuje. A já odvolávám své podezření, že to není debil 🙂

 10. Hele, kdo bere mé jméno nadarmo? Obětavého bojovníka za Omikron? 🙂

  Tak nějak stejně, chřipka. Vśe v pohodě, neboť jak říká Slovenské přísloví, “Zlá bylina nevyhynie”.

 11. Dobré zas ráno… Tak oběd pro širší zbytek “rodiny” je připraven, tak mohu postupně dočítat… A hned tohle mě zarazilo…
  2 skimic ad 9:59 – teda pane, jak sis vůbec mohl dovolit tento plytký předpoklad? Dokonce podezření? Že by nesplňoval kvalifikační předpoklady? Přece být debil je condicio sine qua non pro jakoukoli státní funkci, tím spíše pro pidistra!

 12. Z TV debaty:
  S Čínou je třeba obchodovat, ale to, že je Čína ekonomicky silná neznamená, že se máme odklonit od našich hodnot. „My se nemůžeme nechat vydírat,“ řekla Decroix.
  Místo Čína si dosaďte jakýkoliv jiný stát nebo superstát. USA, EU i tu Čínu.
  Pak to podepíšu. Ale chce to skutečné politiky, ne panáky

 13. Decroix si vzala Frantíka a studovala ve Francii tak není co se divit názorům.
  Ačkoliv – ten její Frantík se alespoň živí poctivě. Je kuchařem.

  • Na tomhle výroku, včetně rozšíření Starým kocourem, nic nepoctivého nevidím. Tak by to mělo být.

   • Problém je to jak byl míněn vážně a obecně (proto zřejmě St K rozšíření).
    Decroix je mladá ve Francii vystudovaná Havlistka. Neočekávám pokřik proti vydírání západními demokraciemi. Viz energie, gendry atp

 14. Jetli to dobže chápu, tak dotyčná se domnívá, že Čína nás vydírá. Možná, že jim záleží na tom, abychom dodržovali názor zemí OSN, že čínský stát je jen jeden.

 15. Ono to je v nějakém kontextu. Tentokrát v kontextu Olympijských her v Číně a Decroix sténá nad utlačováním tamnějších muslimů (Ujgurů)

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Madl-at-necte-Cina-TV-kvuli-tomu-nevypnu-Poslankyne-ODS-a-senator-na-CT-uplne-jinak-EU-musi-delat-vic-691841
  Nebo třeba toto:

  ” … olympijské hry nejsou jenom o sportu, nejsou jen o té soutěživosti. V Olympijské chartě zahrnují také lidskou důstojnost, etické principy. A tady my víme, že ty nejsou úplně stoprocentně respektovány,“ upozornila Decroix.

   • kdes to vzal???
    Je pravda, že v některých městech provincie Xinjiang se nesmí do autobusu v takovém tom ženském muslimském pytli s mřížkou na oči, dlouhejma fousama a ještě pár drobností po událostech, kdy emancipující se mladí městští Ujguři podřezali nějaké desítky “obyčejných” číňanů a vyzkoušeli účinek explosiv na obyvatelstvo.
    Ale že by nesměli jezdit stejným autobusem? Tolik jich tam zas nemaj …

    • Tu v regionu razovitem je už taky pár desítek let
     segregace Hnědočechů. Ti totiž většinou jezdí hlavně z nákupů taxíky, ostatní Češi tramvajemi a autobusy. Někteří i svými auty a elektroauty. Koně a bryčky tu vidět nejsou.
     Ne, dělám si pr_el – i tramvajemi jezdí!

     • Jistěže. Jmenují se například Šeherezáda Lakatošová či Sněhurka Horváthová, a mají enormní zájem o obsah kapes a tašek ostatních cestujících. Na jejich ostražitost reagují obvyklým způsobem. ” Có čůůůmýýš? Cóooťým slédujéééš? Já nekrádu, Tý krádéééš.” Přitel je drogovým dýlerem, zbavený svéprávnosti, v invalidním důchodu, byť jeho intelekt je údajně v pásmu debility, oklamal několik posudkových lékařů.. Je v péči své, rovněž mnohokráte trestané příbuzné, která pobírá pečovatelský důchod. Třebaže je údajně zcela negramotný, plně ovládá mobilní telefon, včetně textových zpráv, a používá ho k domlouvání kšeftů s drogami.

   • Ujgurové nemají potíže proto, že jsou Ujgurové, ale proto, že jsou muslimové se zvyky neslučitelnými s okolní většinovou kulturou.

 16. Kechlibar na NP:

  “A zase: vyžadovalo to mezi těmi lidmi rozlišovat, až na osobní úroveň, a ti Římané na to rozlišování byli ochotni vynaložit nějaké úsilí a čas, kdežto dnes jsou naše administrativní systémy často “plošné”, nárokové a algoritmizované. Tím se sice na jednu stranu omezuje korupce a zvůle jednotlivých úředníků, na druhou stranu ale dochází k extrémům, kdy nějaký bradatý fanatik kázající džihád vesele pobírá standardní sociální dávky a není možné mu je legálně sebrat. Tady děláme velkou chybu, kterou by uměli pojmenovat už ve starověku: nekrmte svoje nepřátele.”

  Na ty stare Rimany se tady uplne zapomina! ( Ja tu mluvim o Americe.) Jejich: ” Nekrmte sve nepratele!” je zde postaveno uplne na hlavu. Staci prelezt hranice a uz muzes natahnout ruku pro plny talir. Taky si po jidle stezovat, ze gulas nebyl spravne okoreneny.

  • Porušování “lidských práv” má zajímavý vývoj.
   Vraždění, zotročování, diskriminace, rovnoprávnost, odmítání živit, odmítání uznat nadřazenost….

 17. Konvoj Svobody stále jede a Justin Trudeau jistě pod postelí (nebo kde je schovaný) řití stříhá již povážlivě silné dráty.
  Zachránit ho může jen Putinova invaze na Ukrajinu.

 18. Zájmy jsou subjektivní, tedy i odpovídající rozhodnutí je bránit je navýsost subjektivní. Ale v případě Kanady jsou šoféři evidentně jen rozbuškou, daleko víc lidí dává najevo, že je vláda sere.

  • Asi tak. A podobně to nejspíš bylo i s “arabským jarem, Majdanem a podobným kočkováním. Že když to chvilku trvá, tak se na to nalepí kdekdo, to už je věc další.

   • Ja bych to, AK, s tema jinyma srackama nesrovnaval. V Kanade je to jen perfektni priklad, ze si lide skutecne na svou svobodu nechaji sahnout jen do urcite miry. Ja jsem z Kanady stestim na vetvi. Myslel jsem az dotedka, ze jsou “vychovani” do nenavratna. Ti soferi ted symbolisuji naladu vetsiny lidi. Nejedna se jenom o nejakych rouskach, nebo ockovani.

  • Jistě. Já jen rozporuji původní, oficiální ideu.
   (Ne, že by mi byl Justin nějak sympatický. Stejně jako ten francouzský módni panák nebo ten náš loutkový politolog.)

   Možná že je to podobné i u našich antivaxerských a jim podobných demonstracích. Holt tu chybí ty stovky kamionů a desetitisíce “vítačů”.
   Jenže přes to všechno je u nás ještě pořád dost dobře.
   Hlad vlky z lesa zatím nežene.

 19. No jo, těžko ale předpokládat, že Rusko (nebo Čína, USA) začne Kanadu bombardovat 🙂 Případně, že se Putin (Lavrov, Biden, Blinken, Macron…) postaví do čela kamioňáckých kolon.

 20. Já bych v tom nehledal nějaké konkrétní důvody. Prostě vláda v Kanadě stihla dostatečně nasrat dostatečné množství lidí (patrně z mnoha důvodů, z nichž většina mně uniká, neboť dění v Kanadě nijak soustředěně nesleduji) a vygradovalo to do obsazení města kamiony a následném útěku jejich premiera do úkrytu neznámo kam.

  Ostatně, je to jejich demokratické právo a i kdyby premiéra vypátrali, vytáhli z úkrytu a bez průtahů oběsili na nejbližším javoru, je to jejich věc nad kterou lze leda uznale pokývat hlavou.

 21. To u nás v kotlince máme mnohem důležitější starosti.

  Kupříkladu rozhodnout, jestli národním ptákem bude blboun nejapný (pták tělem husa, křikem orel, který provokoval holandské námořníky do té míry, že byl vyhuben) nebo pečená kachna s knedlíkem a zelím. Případně tedy česko-moravský vrabec s knedlíkem a špenátem.

  Menšinové úvahy na téma, zda by národním ptákem neměl být volen Topolánek, bych pro nedostatek komparativního fotografického materiálu navrhoval raději odsunout stranou 🙂

 22. Slunicko, cerstvo (asi tak osm stupnu) , hasice zizen pomoci gin and tonic:

  Olympiádu v Londýně 1948 si nepamatuju, chodil jsem tehdy do druhé třídy a po Únoru u nás rádio moc nevyhrávalo. Helsinki za čtyři roky potom mám dobře v paměti, když reportér z rádia vyřvával radostně, jak Emil Zátopek vyhrál tři zlaté a Dana ještě jednu přidala.
  Safra, už těch Olympiád bylo! Nevynechal jsem chvilku, když jsem všecko pročítal ve Stadionu a později s vyvalenyma očima hleděl na černobílou televizi u sousedů. O mém polobohu, lyžariToni Sailerovi jsem věděl kde, co. Jeho triumf v Cortině s fotkami Alp jsem viděl v novinách, když jsem ležel v nemocnici se zlomenou nohou. Toni, kterého jsem se tehdy snažil napodobovat, se konkurence z mé strany nemusel bát.Znal jsem každý výsledek. Olympiáda! Zimni nebo letni! Svátek pro nás vsechny, kdo máme rádi sport.
  Nevim, jestli se dočkám další. Tentokrát mně je jedno, co se v Číně děje. Čumět na hokej bez diváků? Čumět na sportovce s náhubkama a otlemené komunisty, jak z tribuny blahosklonně kynou vítězům? Pro mě nebude na této “olympiádě” vítězů. Celý svět prohrál. Pokorně jen přijel do Pekingu líbat prsten těm, kteří už dlouho, cílevědomě pracují na tom, aby komunistická pandemie ovládla svět.

  • Jo, časová pásma jsou hajzl….

   Jako ve vtipu, že generální tajemník KSSS kondoluje USA po atentátu na prezidenta….

  • Napadlo mě:
   Když to tak přesně vědí, měli by mít připravené opačné video. Jak Rusové připravují propagační video typu “Gleiwitz”. S herci, točené jakoby skrytou kamerou. Ne moc vidět, ale s dostatečně kvalitním zavádějícím komentářem. Tajně natočený rozhovor s “aktéry” té ruské desinformace. Chybí nám tu odborník typu J. Goebbelse, ovšem oddaný naší věci.
   Když už tu tak mluvíme o souboji desinformací.

   • Jo, a hůř:
    Fotky mám sice technicky lepší, ale to, čemu se říká ve fotkách “poselství” nebo “sdělení” zůstává stejné. Někde je chyba. Doba se mění, můj názor na svět už daleko méně. Na to vyhynuli dinosauři, ne na nějaký meteorit. Ten by možná přežili. Ale byli to dinosauři. Savci uvažovali jinak.

    • A jde i o servírování. Ve Tvém servírování na stříbře to vypadá daleko lépe. Šaty dělají nejen člověka.

 23. P.M. (5.2.2022 (21.06)) – provedení (možná) jiné, ale princip stejný: Nasraní lidé. Nasraní místními problémy. Ne zvenčí.

 24. OT: No vida. Potěšen konstatuji, že po úletu s dopisem Putinovi je Vidlák opět v pořádku.

  https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/vzdycky-jde-o-budoucnost

  Je v téhle zemi sakra ještě někdo, kdo očekává růžovou budoucnost? Je tu někdo, kdo by věděl, jakým směrem se dát, předvést to ostatním a mít v rukávu tak nezpochybnitelné eso, aby to přesvědčilo i ostatní a začali jsme se bavit jen o technikáliích procesu? Spíš to vypadá na chaotické hemžení, kdy nám sice podstrkují řadu vizí, ale jedna je horší než druhá a i naprostý laik vidí, že jde všechno do háje. A nikdo nechce být čínským proletářem.

  Máme tady pravdomluvné novináře, máme tu celou řadu bojovníků proti dezinformacím, měli jsme ve vládě kované ekonomy a teď máme nefalšované ojroidealisty… a ejhle, lidi větří průser. Takhle blbá nálada už dlouho nebyla. A je nám houby platné, že se dožíváme o deset let delšího věku než průměrný Rus. Prostě není budoucnost. Rozplývá se. Je to budoucnost, kde nebudete mít na auto, kde bude všechno drahé a nedostupné. To nám neříkají ruští dezinformátoři, tohle nám říkají přímo naši představitelé. A neslibují už ani to povšechné, že bude líp.

  • Nezbude, než si nalézt v tom hemžení vlastní cestu. Kdo ji najde, vyhraje. Ale krýt si záda. Závistivců bude v případě i jen dílčího úspěchu spousta. Zvenku i zevnitř. (Mrkněte na Maďary…)

  • Tenhle dopis je omezené politické memorandum.
   Jestliže dopis, napsal bych za sebe. Osobní a obsáhlý. Jenže to co bych napsal, dobře ví.

 25. Vy si delate srandu, ale onehda tu byla fotka Putina, jak ridi jeden z kamionu svobody. Ten chlap je strasnej!

 26. Nojo, těžká práce, StK. Tak jako jsem upřímně, autenticky otráven, kdykoliv zde Laskavý Čtenář cokoliv relativizuje, teď to vypadá, že relativizovat budu i já. Odpustit mi to nelze – relativizace jsou neodpustitelné –, ale snad mohu alespoň doufat, že na ně bude pro jednou nahlíženo s jistým pochopením.

  — — — • — — —

  Nezbude, než si nalézt v tom hemžení vlastní cestu. (7:59) — Nevím přesně proč, ale tady se mi nějak vynořují v mysli verše:

  Když s koně se k zemi snášel,
  o milost prosil a milost našel.

  Vyplývají z křesťanské (katolické) věrouky: Nikdy není pozdě najít spásu, i když to bude jen dohoda mezi Vámi a Bohem. Anebo, chcete-li, mezi Vámi a Vaší vlastní duší. Můžeme to dovést ještě do extrému: Můžete ležet ve vigilním komatu, mít třeba nevratně zničenu Brocovu oblast, takže byste si ani v duchu nedokázal přeříkat ani střelnou modlitbičku, přesto však i v tomto nepříliš utěšeném stavu, z nějž už není cesty zpět, teoreticky můžete najít svoji vlastní cestu a smysl svého života tak naplnit.

  Možná; dejme tomu; snad. Jenže smysl civilizace je i v tom cosi uchovávat, ochraňovat, předávat, v příznivých dobách občas i rozvíjet. Z tohoto hlediska samotná vlastní cesta bohužel nestačí.

  — — — • — — —

  Bude líp – pro některé. (8:00) — No, nevím. Podívejte se prosím třeba na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=czED2FSc508 . Je řidiči líp? Je šťastný? V té chvíli zřejmě ano; je šťastný v životě? Všimněte si spolujezdce: https://youtu.be/czED2FSc508?t=217 a dále. Na pohled velmi podobný svému strýci, hodně podobný svému dědečkovi. Má se líp, než posledně jmenovaný? Je šťastnější?

  • Nečekejte ode mě odpověď, před chvilkou jsem ji smazal. Uvědomil jsem si že ty odpovědi (i moje) znáte.
   ==========================
   Zkuste si dát do vyhledávače “opera L2” nebo “Brána života”.
   S hrdinou L2 jsem mluvil. Pochopitelně i s Duškem. Jsou věřící.
   Už se ale neusmívám výroku “Víra tvá tě uzdravile!”

 27. Zpresidentských kandidátů mi zatím jednoznačně vychází Vitásková. Že je zrzka jí přidává bod.

 28. Dobré pozdní zas ráno – či časné ráno těm, co v neděli vstávají až po jedenácté… Jen připodotknu, že jsem spáchal další aktualizaci a poslal několika spřáteleným jedincům. Vypadá to zajímavě. Dost zajímavě. Ale my nesmíme ani naznačovat…

  • Závěry jsem si laskavě udělal sám, vychází mi, že neočkovaní se snaží vyhýbat se riziku, kdežto očkovaní na to doslova kašlou. Protože “očkován je chrání”.
   A je i možné, že další posilující dávky oslabují imunitu.

 29. Konečná: Je pravda, pane kolego (senátor Pavel Fischer), že se mi Senát mnohokrát v minulosti zdál zbytečný. S Vámi se mi ale zdá i nebezpečný.

  🙂 🙂 🙂

 30. Je pozoruhodné, že podniky založené ještě za Habsburků (tři sta let jsme trpěli), za Masaryka (nechal střílet do dělníků), které přežily čtyřicet totalitních let “komunismu”, nepřežily třicet let svobody a demokracie.

  • No, můžeš se na to podívat i ještě jinak: Kolik podniků vlastně založili komunisti? Když si to tak v rychlosti proberu, zdá se mi, že moc ne. Možná tamhle VSŽ v Košicích, kde předtím kvůli absenci uhlí, rudy i kvalifikované pracovní síly asi nic nebylo…

   Ale jinak spíše jen přejmenovávali a spojovali to, co zde zbývalo ze šťastnějších dob.

   • No neškodilo by přiznat, že i rozšiřovali ty původní … a dost (Chemička Ústí, Spolana Neratovice, Rožnov atd.)

    • Jo, tohle samozřejmě vím, proto taky jsem zvýraznil slovo „založili“…

     Zajímavé je srovnání s SSSR, tam si, pokud vím, na zakládání podniků (třeba ve 20. letech) často brávali britské a americké inženýry.

     Možná to ukazuje na určíté vlastnosti levicových režimů (mimo toho Hitlerova)…

   • Můžeš se na to podívat ještě jinak. Porovnej výstavbu a produkci za nynějších třicet let s předešlými čtyřiceti lety. Například kolik nových elektráren…

    • Jo, to jo. Nahnat studenty na stavbu mládeže…

     Jednalo se mi čistě o schopnost v rámci určitého politického režimu přijít s nějakým novým a zároveň životaschopným nápadem.

     Kopat uran, když na něj má jednak odbyt u Velkého bratra, jednak čtvrt milionu politických vězňů coby lacinou pracovní sílu, to by dokázal snad každý…

    • Doteď elektřinu vyvážíme. Některé modernizace jsou skoro jako nová elektrárna. Ale “hin sa hukáže”, zatím nebyly nové potřeba, ale teď už jsou.

  • Ale časy se mění…
   Kdo dneska postrádá takové dráteníky? Nebo tkadleny? Přadleny?
   Nebo fotografy? Kdekdo umí fotit. To jest namířit automat na patřičné místo, Ale třeba už neumí vyčkat čas, pohrdá světlem – automatika to pomocí HDR spraví. Atd. Vznikají obrázky, často s horší vypovídající hodnotou atmosféry než snímky přes 100 let staré. (Nemám na mysli všechny fotky. Jsou i vynikající.)
   Podobně třeba ve zvuku. Mít k dispozici moderní technologii nestačí. Ale o tom někdy příště na mém blogu.

  • Někdy v 60. letech přinesl Mladý svět úvahu jak by dnes (tj. tehdy) probíhala stavba petřínské rozhledny. (Projekt a “finanční” příprava probíhaly v roce 1890, vlastní stavba pak trvala od 16.3.1891 do 20.8.1891. ) Výsledek byl pro šedesátá léta zdrcující. Reakce tzv. odborné veřejnosti byla tehdy značně nepřátelská, článek byl považován takřka za protisocialistickou pomluvu. -Obávám se, že by dnes (tj. dnes) ta stavba trvala ještě déle.

 31. Schumi
  ad Koňka Linz (výška 266 m) – Budweis (381 m)
  Už ta Koňka byla přes čáru. Podívej na výškový rozdíl. Z Lince koňíčkové táhli jak zběsilí a nazpátek museli brzdit aby jim vozík nedrncal do zadku.

  • Někteří jen o generaci starší tu zase budovali NHKG Novou huť Klementa Gottwalda. Stojí dodnes, zatím vyrábí, ale už se jmenuje jinak. (Acelor Mittal). Kupodivu tam (herci a zpěváci) nebyli nějak násilím nadirigovaní, šli tam s nadšením. Pak je to nadšení přešlo.

   • O generaci starší než ti co budovali HUKO? Nebo o generaci starší než já? To bych akceptoval.
    Mimochodem NHKG byl solidně připravený projekt, zatímco HUKO bylo něco jako akce “Mládež vede Brno”. Měl jsem možnost – díky rodinné anamnéze -poznat zákulisí některých slavných i “slavných” projektů těžkého průmyslu, ale nehodlám o nich psát. Některé detaily se mi už vypařily z hlavy, některé pomíchaly a hlavně – nikdo by tomu nevěřil.

 32. “Obávám se, že by dnes (tj. dnes) ta stavba trvala ještě déle.”

  Oni by to především dnes nejspíš nepovolili. A pokud jo, tak vlastní stavba by proti povolovacímu řízení byla velmi jednoduchý proces.

  • Ano, tak tohle byl také závěr onoho článku v MS. Ovšem i ta stavba by měla tenkrát značné problémy. Tak např. nevybalancovaný plán potřeby železa pro stavbu, požadavek nahradit je jiným materiálem atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *