Život není peříčko… :-D

Tak zase po delší době, strávené střídavě maroděním doma v nemocnici a po ambulancích, zase zkoumám, jak se ta editace příspěvků inovacemi zkomplikovala.
Musím s lítostí konstatovat, že z tohoto pohledu bylo Bloguje.cz zlaté! Jednoduché, funkční a jak se to blogger jednou naučil, už to odsejpalo.
A nebudete tomu věřit – nastavený vzhled a funkcionality držely a fungovaly stále.
Pomaloučku sbírám sílu -hlavně psychickou- zase tu do těch novot a tajností proniknout.
Koníci ( většina) to zatím přežili a daří se jim lépe než mně. 😀
Už by mohl být konec, už toho bylo dost!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 979 komentářů u „Život není peříčko… :-D

 1. OT: pokles nových pracovních míst v IT (interně).
  Pokles objednávek křemíku na Taiwanu. Peníze ze “stimulů” a “pobídek” pravděpodobně spotřebovány.

 2. Stran odvolání ukrajinského velvyslance z Berlína – dle žumpy idnes se schvalování nacistických zločinů nově říká “smířlivý postoj”.
  Tak si to pamatujte, holoto!
  Z Berlína tak po sedmi letech odejde diplomat, který se od počátku netají smířlivým postojem k vůdci ukrajinských nacionalistů z druhé světové války Stepanu Banderovi.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velvyslanec-ukrajiny-andrij-melnyk-berlin-banderovci.A220706_124318_zahranicni_imat

 3. CNN:
  Nebudeme s vámi mluvit. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pravděpodobně v Indonésii narazí na zeď mlčení. Ze strany Západu. Kvůli ruské válce proti Ukrajině. Právě z Ukrajiny mezitím přicházejí zprávy o tom, jak Rusové mučí ukrajinské zajatce.

  Jak pravila jedna zdravotnice*, vyměněná na Ukrajinu. Ale nechce říct, za koho ji vyměnili. Proč?
  Dovezla videozáznamy na kartě, ale nebude je zveřejňovat. Proč?

  */ Známost Paievské na Ukrajině vzrostla od doby, kdy se poprvé dostala do popředí během povstání na Majdanu v roce 2014, kde jako dobrovolná zdravotníčka podporovala ty, kteří protestovali proti tehdejšímu proruskému prezidentovi. Odtud šla na východ do frontové linie, zatímco ukrajinské jednotky bojovaly se separatistickými silami v oblasti Donbasu a nakonec se oficiálně připojily k ukrajinským ozbrojeným silám.

  Paní prostě nenávidí Rusko a bojuje proti němu jak může. Nacionalistka?
  Was sonst!

   • To jsou totiž všechno zbytečné řeči. Čekal by snad někdo, že z Ukrajiny budou přicházet zprávy o tom, že se Rusové k zajatcům chovají slušně?
    Takové zprávy naopak přicházejí z dobyté Ukrajiny. Zajatci to říkají na kameru sami. (Patrně pod hrozbou namířenou zbraní.) Taky bych tam nečekal nic jiného.

    To jsem tu vyvěsil jen tak, jinak propagandu nemá cenu rozpatlávat. Jenom že ženské dokáží být fanatičky někdy horší než chlapi. Paní mi výrazem tváře nějak připomněla dozorkyně v nacistických koncentrácích.

 4. Kocour nám zraje jako víno. Prokopíruji sem jeho myšlenku z xichtoknihy:
  Půl roku všude čtu, jak každou chvíli padne Putin. A pak padne Johnson.

 5. Když už jsme u těch propagačních materiálů: Může mi zde někdo prozradit, kde najdu vítací, radostné a nadšené snímky- videa- obrázky – z Ruskem osvobozených původně ukrajinských území, kde před časem za poroby pod Ukrajinou probíhala téměř genocida rusko národnostní menšiny, která právě vítá osvoboditele?

 6. “Jaké že to důvody měl Putin k invazi?”

  Uvádí jako důvod diskriminace rusky mluvícího obyvatelstva a etnických rusů, ostřelování Donbasu a Luhanska, nedodržování minských dohod a poprušení slibu, že se nebude NATO rozšiřovat na Ukrajinu. Možná jsem na něco zapomněla.

  Nehodnotím, jetsli to jsou důvody skutečně, vymyšlené, přehnané, bagatelizované nebo neexistující, to si každý vyhodnotí podle své víry. dobrat se nějaké objektivní pravdy pod nánosdy propagandy z obou stran nelze.

 7. Jestlipak se Zelenskému alespoň trochu klepou kolena když Boris Johnson přestane být ministerským předsedou? Nikdo z jeho potenciálních nástupců nemá tolik másla na hlavě aby potřeboval odpoutání pozornosti Ukrajinskou válkou. Možná tak Líza Trussová. Ta má ale schopnosti podobné naší tetě.
  Ani Fialův džihád to nezachrání.

  • Ve spoustě slov lze utopit jakýkoliv nesmysl.
   Princip politiky i filosofie. Té pokleslé.
   Skutečné myšlenky bývají poměrně jednoduché a podobají se bajkám nebo podobenstvím v Bibli. Nemnoho přesných slov.
   Nebo básničkám či písničkám Vysockého, Okudžavy nebo Nohavici.
   Nikdy Marxovu Kapitálu.
   Poslechněte si třeba tohle.
   Nic? Žádná emoce? Žádné naučení? Tak pardon…

   • Jo, to znám… Nádherná písnička.

    Samozřejmě, ti správně uvědomělí v tom odmítnou hledat cokoliv, protože ji napsal udavač z Těšína.

 8. maYda
  “hexnšůs”
  Co sis to uhnala? die Hexe čarodějnice, Hexen plurál.
  Šůs asi der Schuss výstřel.

  Který nezdvořák si na Tebe troufl vystřelit???

  • A to je docela možná že mně včera na těch borůvkách uřkla nějaká čarodějnice…

   Hexnšůs je jinak znám jako ústřel nebo houser.
   Což se vyznačuje bolestí na dolním konci zad, při neopatrných pohybech často vystřelující do končetiny.
   Takže ten “šůs” asi bude opravdu mít něco se střílením, hexn bych spíš odvozovala od “haxna” neboli noha. Z dolnorakouského “die Haxe” ( wiky a gooogle ví všechno)

   • Ach so.
    Bolestivý je i tzv Schwanzschuss (švancšůs), tedy
    “Naražený ocas”.
    To když ti sjede noha na šlapce a tím posledním dílečkem kostrče (kde už už začíná ocas) spadneš na tu blbou vodorovnou tyč.

    • Jo, tak to se mi přihodilo, že mi podjela noha a dopadla jsem kostrčí na parkety. Dva dny jsem viděla hvězdičky, i když jsem jen pohnula prstíčkem.

   • Alpské boudy mívaly – a mnohde i mívají – vedle rohožky tabulku s nápisem “Haxen abkratzen”.

 9. Nový šéf našeho genštábu prohlásil, že “armáda je proto, aby bojovala”. Lže očekávat, že se naše ministerstvo OBRANY přejmenuje dle Rakouska – Uherska na ministertsvo VÁLKY. Pak už nás nebude armáda bránit, ale bude bojovat.

  • Čarodějnictví?
   Nevím co máte přesně na mysli.
   Dám příklad použití – Ajťákem už dnes může být skoro každý. Není to žádnej hexenwerk. (tedy nic komplikovaného, žádný čáry)

  • není to žádný “Hexenwerk” jako není to žádná “rocket science”.
   Ano. V tomto významu.

 10. Dano, snaha UA vstoupit do aliance, která deklaruje Rusko jako hlavního nepřítele, odmítnutí principů OBSE, odmítnutí splnit Minsk-2, striktní odmítnutí jednání s Ruskem, vyhrožování výpovědí smlouvy o nešíření JZ.

  Jen tak z hlavy?

  • Snaha vstoupit do aliance – co bylo dříve, snaha, nebo vpád na Krym?
   Aliance deklaruje Rusko jako nepřítele až teď, několik let po tom, kdy za nepřítele vyhlásilo Rusko alianci.
   Odmítnutí principů OBSE ?????? Ruskem?
   Minsk-2 neplnil nikdo, první ho porušili separatisté.
   Jednání s Ruskem měl Zelenský ve volebním programu, ale Rusko nějak nemělo zájem.
   Vyhrožování výpovědí smlouvy o nešíření JZ – kdy, po napadení?
   Ale pokud bych se chtěl vrátit na samý začátek, tak to bylo porušení Budapešťského memoranda. Ruskem …
   Jen tak z hlavy.

 11. Petře – to je pohled zvonka. A co zevnitř? Co Maryna nebo Josip?
  Ještě furt mi nikdo nedal link na jásající davy v Luhansku nebo jiné oblasti osvobozené ruskou armádou od ukrajinských uzurpátorů.

 12. Dano,
  doporučuji poslechnout Putinův projev na začátku SMO, pak pár vyjídření Lavrova. Pokud česky, pak dohledej Martina Kollera, delší rozklad měl i generál Pelz, případně Švýcar Jacques Baud. Na všechno tu byly odkazy a diskutovalo se to od února. A pokud to je málo, tak i přihoď Alej andělů, tedy 114 donbaských dětí zabitých díky ostřelování civilních cílů ukrajinskou armádou.
  Jásající občané jsou raději zalezlí, protože pořád nění jasné, jak to všechno dopadne. Na úředníky, snažící se v Ruskem obsazených místech provozovat nějakou samosprávu – ovšemže ve spolupráci s ruskou vojenskou – jsou páchány atentáty. Ti mrtví civilisti v Buče měli bílé pásky na rukávech – označení ruských vojsk a sympatizantů. Fakt je nepopravili Rusové (zranění odpovídají ukrajinským zbraním a munici; navíc proč by Rusové stříleli své sympatizanty ?); fotky viděl celý svět, tedy i rusky mluvící Ukrajinci…

  • Ale je dost videí a záběrů, jakým kalupem probíhá výstavba nových domů a nemocnice v Mariupolu i jinde. Kdo hledá, najde.

  • Třeba dojdou zbraně. Třeba teď Lambrechtice nepošle ty slíbené obrněnce anžto “sami máme málo” a nenechá si rozklížit německou armádu. Bulhaři nechtěj nic poslat, dokud od Němců nebudou mít náhradu. Čaputka poslala Migy po ujištění Fialy, že tam bude polétávat s Gripenama (protože kontrahované americké stíhačky budou až napřesrok). Američani taky zvolňujou protože volby. Johnson jde do háje a je otázka jak bude nové koště milovat Ukrajinu.

   • Kapitalisté jsou už na kraji propasti, ale my sovětský lid a jeho spojenci jsme vždy o krok napřed!

    • To je pravda, ale já jen popisuji situaci, že Zelensky má obrovskou spotřebu zbraní a šrot už došel, žavelíny taky, teta pobíhá kolem dokola skladovými halami ale slyší jen ozvěnu vlastních kroků. Západním státům se (viz Německo) ze stávajících zásob dávat nechce, protože si nechtějí zásoby nechat vymlátit. To samé američani. A válečnou výrobu po kovidu a před volbami organizovat nebudou.
     Kromě toho všeho potřebuje Zelensky 5 mld doláčů měsíčně na udržování armády a státu. EU slíbilo 8 mld eur, tedy na půl druhého měsíce ale Scholz to zkrouhnul na jednu a něco. Američani slíbili asi 40 ale bůhví jak a kdy to pošlou a co za to budou chtít.
     Je jasné (i američanům), že to Ukrajina nikdy nemůže splatit zvláště když už teď tu nejbohatší část mají rusáci a pole mají koupená číňani.
     Tak jsem zvědavý. Myslím, že se to šine do nějaké zamrzlé války aby tam američani udrželi ruskou pozornost a nestrkali rypák na dálný východ.

     • No, zamrzlá válka. Jak se bude Ukrajincům líbit hyperinflace?

      (Ukrajinská NB jede rotačky jak Wiemar).

     • Koho zajímá co se bude Ukrajincům líbit?
      Teď se ale budou alespoň královsky bavit, protože profesor Fiala bude půl roku den co den vysílat na vlně Evropských Hodnot. Služebník (evropského) lidu.
      Mi napadá, jestli by z toho OSA neměla vybírat poplatky.

     • No, já mám pocit, že Ukrajinec je revoluční lid, Když uvidí, že životní úroveň v Ruské, části Donbasu roste, zatímco jejich roste negativním směrem, může začít mít nějaké myšlenky.

      Armáda by to udržela, ale z té toho moc nezbývá.

     • Tak už oni mají srovnání i s Krymem. Důchody úplně jinde, idem zdravotnictví atd-

     • JJ, Taky chersonská oblast padla prakticky bez boje, s logickou výjimkou “last stand of Azov”.

  • Jediné řešení je, že válečník se rozhodne přestat válčit.
   Ten, kdo válku zahájil, pošle své vojáky z Osetie, Abcházie, Karabachu, Ukrajiny domů, a začnou se učit novým dovednostem. Třeba se budou učit stavět kadibudky. Ubyde hygienických problémů, bude méně alkoholismu, Rusové získají naději na lepší život.

   • Méně alkoholismu …
    Něco na tom je. Kdyby se Jelcin neuchlastal a ještě deset let vydržel, nebylo by co řešit. Nebylo by Rusko. resp bylo by rozpuštěné v Evropě Regionů.

 13. Nezapomeňte prosím na “porážku Západu bez jediného výstřelu” vyhlášenou 22-02-2022.
  Někteří to zapomínají. Ano, mladší nebudeme.
  Potom se stalo “něco”. Petr a Matzurka to popsali velmi expresivně. Možná “to” vyvolalo touhu pozabíjet statisíce Rusů ve jménu … čeho? To je zatím tajné. To nám TASS ani RIA neprozradili. Zatím jsme se nedozvěděli, proč vládce Kremlu zabil tolik lidí. Nevadilo mu ve jménu vyššího cíle zabíjet ve Volgogradě, v Grozném, v Beslanu, v Osetii, na Dubrovce. Jednou se ten vyšší cíl dozvíme. Zatím jenom tápeme. Od Vladivostoku po Lisabon.

 14. Dotaz na kamarády za mořem:
  Pokud se nepletu, tak ještě kolem r. 1960 bylo v USA velmi odstupňované zdanění (prý při milionových příjmech až 80 %). Je to pravda a jak je to teď?

 15. Jen bych si dovolila podotknout, že v Beslanu a na Dubrovce vraždili čečenští islámští teroristé a žádnej Putin.

  Nebo jsem snad pod vlivem nějakých dezinformací, když si to takhle pamatuju?

  • Trochu.
   Podíl na to mají obě strany, v obou případech je zajímavé, jak se tam islámští teroristé vůbec dostali a v obou případech zásah vůbec nebral ohled na rukojmí.

 16. Tak Turci neuznali ukrajinské důkazy o tom, že ruská loď vezla kradené ukrajinské obilí a loď propustili. Kdo se v tom má vyznat, když podle západních statistik je Rusko největší světový vývozce obilí s podílem kolem jedné pětiny.

  • To jsem přesně předjímal svými dotazy Daně. Její odpověď byla něco v duchu, že plácám z horka.

   Aerokarel zase tvrdí, že co se stalo v roce 2008 je důsledkem toho, co se stalo v roce 2014-

   Co k tomu říci?

  • Což se dalo čekat. Ono se to blbě dokazuje, že loď vyplula naložená odněkud, kde jiné obilí, než ukrajinské, není.
   Slyšel jsem nějakého Čecha, který má farmy na Ukrajině. V neokupované části jen problémy s dopravou, v okupované mu Rusové řekli, že sklidí oni a snad mu dají 15% ceny.

 17. 2 martin ad 17:29 – no, zaplaťpánbu, je-li jaký, že ani Ukrajinci neuměj přesvědčivě falšovat důkazy, stejně jako Američani…

  • No, taky Turci nejsou západní veřejnost. Nesežerou každý blábol jen proto, že jej říká Zelený sympaťák.

 18. quivis (7.7.2022 (16.35))
  Kdyby přestalo válčit Rusko, skončila by válka, ale kdyby přestala válčit Ukrajina, skončila by Ukrajina.

  • A z toho důvodu odmítli v lednu s Ruskem jednat ohledme toho nápadu s NATO a zrušili Minsk-2, že ano.

   • Asi pořád doufali v civilizované řešení. Minsk 2 nedodržoval nikdo, ale to dokonce i zde už bylo několikrát.

    • Odmítli jednat, vypověděli smlouvu a začali hrozit atomovkou, protože doufali v civilizované řešení?

     To mi prosím vysvětli.

     • Kdyby přestalo válčit Rusko, skončila by válka, ale kdyby přestala válčit Ukrajina, skončila by Ukrajina. (A.Karel.)

      … skončila by Ukrajina tak jak ji známe dneska. Znamenalo by to, že s na \Ukrajině chopili vlády lidi, kteří dávají přednost soužití s ukrajinskými Rusy a ne boji s nimi.
      Během této občanské války (otevřené Ruskem* a živené Západem) jsem měl několik příležitostí s Ukrajinci “utečenci” delší dobu mluvit. Když překonají strach, tak se člověk dozví spoustu věcí. Různých. Jenže to A.Karel asi stejně prohlásí za fake…

      AeroKarel má plnou pravdu. Až dostanou Ukrajinci rozum a Banderovce (je jich kupodivu dost) pošlou kam patří, válka skončí. Pokud to nedokážou, budou dvě Ukrajiny. Obě rozbité.
      (Chvála bohu, že Hlinkovci na Slovensku neměli sílu napadnout rozdělení Československa.)
      */ To Putinovi neodpustím. On přelezl hranice jako první. Měl pár týdnů počkat, až válku začne Zelenský.

     • U nás ve firmě je také spousta Ukrajinců. A ve vesnici, kam jezdím na chalupu také. A u nás se tak nebojí mluvit.

      Akorát, to si člověk musí zjistit sám. Práci za AKarla dělat nebudu.

     • Podle mne se Putin bál scénáře Srbské krajiny. A také nechtěl vypadat jak Stalin v 41. Anebo… bůhví co se mu honí v hlavě.

      Každopádně, na chování západu by to opačné pořadí nezměnilo nic.

 19. Fialův plán, když Putin odřízne Evropu: Kdo bude mít plyn, ať se rozdělí.

  Ale neprdět na veřejnosti! Pěkně doma do pytlíku.

 20. Jestli chceš Dano HLP, tak rutube je jich plný. Viz třeba výpověď maminy, co ležela v Mariupolské porodnici a poté prchla do Rostova.

  Mne HLP moc neberou, ale když budeš hledat, najdeš.

 21. Z dnešního Macka – zdánlivě OT:
  “Aerolinky British Airways zruší od srpna do konce října dalších 10 300 letů, zejména kvůli nedostatku zaměstnanců. S odvoláním na leteckou společnost o tom ve středu informovala agentura AFP. To v přepočítání na dny vychází asi na 110 zrušených letů denně.”
  Tak bych si myslel, že je to docela fičák…

  • Sankce fungují. Sláva Ukrajině!

   Mimochodem kontejnerových lodí už je snad plné severní moře. Nemá kdo vykládat.

 22. K “obilí ukradenému Ukrajině” bych jen poznamenal, že Ukrajina, pokud vím, žádné obilí nemá. Alespoň jsem neslyšel, že by je tam stát od farmářů vykupoval, nebo že by tam proběhla opětovná kolektivizace.
  Takže obilí zjevně patří nějakému člověku/firmě, který by se v případě plné lodi určitě minimálně západním médiím ozval, že mu Rusi ukradli obilí.

  • Pozor, Ukrajina už znárodňuje. Zatím jen ty, co označí za nepřítele, nebo nemají správný postoj, nevolí správné strany… Ale už to probíhá.

   Viz Medvedčuk.

  • Mňo, kdyby si v Amsterdamu koupila ten haš do elektronických cigaret a vyčmuchal jí pes na Ruzyni, měla by taky trouble, než by zjistili že je američanka, černoška a lesba.
   Až pak by dostala medaili za šíření demokracie.

 23. 2 skimic ad 19:01 – ano, všechno pěkně po pořádku… Ještě by tam mohl být zahrnut sponzorovaný pobyt na tej Ruzyni – nemyslím to letiště, ale ten sociální ústav nedaleko…

 24. Americká basketbalistka Brittney Grinerová:
  Může mi někdo říct, jestli je to <chlap nebo baba?

   • Jsem si vzpomněl na krásný vtip:
    “Přijde východoněmecká olympijská atletka za svým sportovním lékařem a říká: Soudruhu doktore, ty nové bobule se mi moc nezdají. Začaly mi růst husté chlupy v na hrudi.
    Doktor: A kam dolů rostou?¨
    Atletka: Až ke koulím. A to je další věc, o které jsem si chtěla promluvit”

   • Právě v tom spočívá zrovnoprávnění žen, když i v ženských soutěžích vyhrávají chlapi.

 25. Možná je to blbost, ale vidíte taky jako já korelaci mezi stabilitou vlád a jejich protiruského třeštění?

  • A kolik máš pozorování ?
   BTW, možná je dobře, že ti sem nešel vložit výše uvedený link. Bůhví, kdo si sem chodí čítat, a zda to tu není sledováno ostřížím zrakem.

   • Slovensko, UK, my jako nestabilní… Německo, Itálie stabilní… Ale spíše tak episodicky…

 26. Chudák v.p. Kunetka Petr už si pořádně nezařídí. Poté, co nerozumně sešrotoval auto staré, nové mu bude žvanit a fyzicky ťukat do řízení víc než běžná ŽD.
  Kup si raději kolo, starý brachu.

  Počínaje 6. červencem tohoto roku musejí být všechny nové osobní, dodávkové a nákladní automobily a autobusy pro evropský trh povinně vybavené inteligentní regulací rychlosti (Intelligent speed assistance; ISA). Vyplývá to z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/2144 z listopadu 2019.
  https://vtm.zive.cz/clanky/ode-dneska-musi-mit-auta-inteligentni-regulaci-rychlosti-system-obsahuje-detekci-znacek-a-dalsi-technologicke-triky/sc-870-a-217337/default.aspx

 27. to maYda
  (7.7.2022 (15.03)): Nohavicu doporučujete, jo? Toho prosovětského agenta, který nechce vrátit medaili? Však on si už u Vás Ostříž udělá čárku 😛

 28. Ad zdroje – tak se občas koukám na Vlkovu kosu… Je to dojemné – v úvodních pravidlech píše, že si cení každého, i kritického názoru – a pak u článku suché oznámení, že komentáře nejsou povoleny… Tedy kecy v kleci, velebnosti. Z těch komentářů by se možná dozvěděl, že sice brečí hezky, ale na blbým hrobě, a to by mu možná rozhodilo jeho WA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *