Je Trump vhodný kandidát?

Dušan Neumann

 

Má Donald Trump nezbytné předpoklady stát se presidentem? Zdá se, že ani konservativní Američané se zatím nedokáží shodnout. Když se nedokážeme shodnout na pozitivech, což zkusit důkaz negací?

 

Proti Trumpovi je Obama

Proti Trumpovi jdou skoro všechna media

Proti Trumpovi je vedení Demokratické strany

Proti Trumpovi je vedení Republikánské strany

Proti TRrumpovi je papež i dalajláma

Proti Trumpvi je OSN

Proti Trumpovi je EU

Proti Trumpovi Je Čína

Proti Trumpovi je Mexiko

Proti Trumpovi je Soros

Proti Trumpovi jsou hnutí Black Lives Matter i Black Panthers

Proti Trumpovi jsou bratři Kochové, největší sponzoři republikánů

Proti Trumpovi je Al Sharpton i Jessie Jackson

Proti Trumpovi jsou politické klany Clintonů, Bushů a Kennedyů

 

Bonusové body?

 

Pokud bude zvolen, Cher řekla, že bude emigrovat. Milie Cyrus bude emigrovat, Al Sharpton bude emigrovat, Whoopi Goldberg a Rosie McDonald budou emigrovat.

Pravděpodobně i George Clooney a Barbara Streisand.

Guvernér Brown nechá postavit okolo Kalifornie plot a kongresman King polkne cyankali.

 

jak se zdá tak Trump je chlápek, kterého Amerika za presidenta potřebuje.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 640 komentářů u „Je Trump vhodný kandidát?

 1. V Paříži na CDG se sice nestávkovalo, ale zrovna jsem se tam vyskytl (původně jsem chtěl napsat mihnul, ale do toho to mělo daleko) v poledne, kdy si odboráři dopřávají dvouhodinový oběd. Takže jsem v Praze přistál s hodinovým zpožděním. A jak se zdá přitáhnul jsem sebou i odvrácenou stranu globálního oteplení. Niko, Obamovcům jeblo kolektivně, jenže ono se tu už ani nepozná. jediným positivním odleskem je stoupající počet přeběhlíků od Demokratů k Republikánům-

 2. Fraška ještě není u konce. Na zadní se postavila Jižní Karolina, jejíž guvernér odmítl hajzlový zákona respektovat a podal žaloby proti federálním úřadům pro porušení ústavy.

 3. Dovolím si odhadnout, že v některých oblastech produktivita českých pracovníků není nižší, než produktivita jejich německých kolegů. Tj. pravděpodobně existuje zboží, které se vyplácí vyrábět v ČR více než v DE.
  Též se mi zdá, že desítky tisíc pracovníků z ČR jsou konkurenceschopní na německém trhu práce.

 4. Nickname, jistě – všude tam, kde je možné výrobu alespoň do jisté míry automatizovat, t. j. tempo určuje mašina nebo pohyb linky. Konkurenceschopnost na trhu práce v Německu je daná tím, že se nově příchozí buď zavedenému tempu přizpůsobí, nebo skončí. Osobně mám takový pocit, že ani tak nejde o to, že by se v Německu lidé více nadřeli. Spíš se naučili vynakládat čas a námahu daleko účelněji. Nakonec to výše z jiné branže pěkně popsal Martin.

 5. Dušane, jeden kolega tuhle tvrdil, že to je jinak, že ten zákon se týká jen transsexuálů, kteří mají problém s tím, že smějí používat záchod podle toho, co mají v rodném listě.

  Mně se to ovšem nějak nezdá, protože přece se snad nemusí předkládat rodnej list při vstupu na WC. 😀

 6. nickname 2603,
  dokonce se vyplatí v Rakousích kupovat levnou (protože nekvalitní) keramickou hlínu a vozit ji do české keramičky a pak Tschechen mlátit ty popraskané hajzlíky o hlavu… 😀 😀
  Dělníci u pásu zajisté nejsou výkvětem inteligence, ale pás jede, takže se moc flákat nemůžou.
  Ale s českou mzdou a rakouskou hlínou je ta výroba pořád pořád výhodná.

 7. Já se hned tak něčeho neleknu, rputi, ale dovede si představit, jak se vyděsí chlap, když to potká na pánských ? 😀

 8. OT: Dobrý večer, pouze nedostatek času mi zabránil zde upozornit již dříve na skvělý rozhovor s Dukou v týden starých Lidovkách. Obávám se, že na webu není, alespoň ho teď v rychlosti neumím najít. Mimochodem, Duka tam krotí Halíkovy presidentské ambice jemnou a elegantní připomínkou neblahého osudu Jozefa Tisa, ostatně ještě daleko případnější, než by se na první pohled zdálo. Ale má tam i řadu dalších zajímavých momentů, některé sporné.

  Snad by někdo mohl uploadovat scan…?

  Nicméně! Rozhovor zjevně vyvolal tiché běsnění pravdolásky. Ta si poté nějak zařídila tohle: http://www.independent.co.uk/voices/europe-s-catholic-leaders-are-undoing-the-good-work-of-pope-francis-over-the-migrant-crisis-a7025526.html (Levičácký Independent bohužel nečtu, takže nedovedu posoudit, jsou-li všechny jeho články stejně slaboduché jako tenhle.) A obvyklým kolečkem se článek posléze dostává zpět do českého Lügenpresse: http://echo24.cz/a/wJRDA/britsky-komentator-se-kvuli-migraci-pustil-do-kardinala-duky (s původním titulkem Kardinál Duka ‚ohromně pomočil‘ papeže Františka, píší v Anglii). Podobně zde: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zesmesnujete-papeze-komentator-zkritizoval-kardinala-duku-kv/r~ba4ac4fe19fe11e6851c002590604f2e/

  No jak říkám, skvělý rozhovor; za pozorné přečtení bezpochyby stojí celý. A teď zas zpátky k editaci fotek…

 9. Lügenpresse je pro mne jen kratší a snáze vyslovitelné synonymum k mainstreamová media; v okamžiku, kdy resignovali na (dnes již zapomenutou, počátkem 90. let však čerstvě oživenou a přinejmenším deklarovanou) snahu objektivně informovat o relevantních věcech a místo toho se čtenáře pokoušejí indoktrinovat a vychovávat, zdá se mi celkem opodstatněné.

  Ale rozhodně to neznamená co slovo, to lež. Jednak tam mohou přežívat redaktoři, jež se o objektivitu dosud snaží, možná se i pokoušejí mezi řádky místy propašovat pravdu (podobně jako tomu občas bývalo i v předlistopadovém režimu), jednak každý i jen průměrný lhář ví, že chce-li, aby mu krom úplných prosťáčků věřil i někdo další, nesmí lhát častěji než v desítkách procent svých tvrzení.

  No nic, něco jsem zeditoval, někde narazil na meze (také Lightroomu), přeji dobrou noc.

 10. Zpátečníku, dobrý večer. Ad [2610]

  Netřeba nic scannovat. Celý rozhovor s Dominikem Dukou je přímo vystaven na jeho webových stránkách, konkrétně zde:
  http://jdem.cz/b83q34

  Ad [2612]. Dobře napsáno. Oba tento termín “Lügenpreße” používáme a oba víme proč…

 11. Dobré zas ráno… 2 Zpátečník ad 2610 – IMHO, Duka s Halíkem si nemají navzájem co vyčítat, jedna kurva větší než druhá. Místo aby pilně nacvičovali auto-da-fe, tak se serou ostatním lidem do života. Holt zkurvený křesťani z povolání. Už aby táhli do prdele jeden jak druhej.

 12. Též stojí za poslech!

  Pro Hynka Kmoníčka, orientalistu, ředitele zahraničního odboru na Pražském hradě a arabistu, překladatele a analytika Petra Pelikána, který je honorárním konzulem Súdánu v České republice, se tak otevírá prostor k zodpovězení zdánlivě jednoduchých otázek, jako například: O co jde v konfliktu Šíitů a Sunnitů?

  H.Kmoníček: “Česká republika míří na Západ, který se ovšem zatím odstěhoval na Blízký východ.”

  http://www.debatniklub.cz/?p=19329

 13. Dobrý den. Děkuji noční směně za nalezení podkladů článku v Echo, potažmo v The Independent. Rozhovor pana Duky se mi velmi líbí. Článek pana Friska jako první patrně překládaly blisty.
  Zpětně jsem dohledal tento článek.
  http://www.respekt.cz/spolecnost/duka-nikoli-halik-se-rozchazi-s-pohledem-papeze-na-uprchliky
  Nepodařilo se mi najít anglický článek, ze kterého by vycházel pan Frisk. Tipoval jsem Pehe, Halík. Linka článku pana Friska: už můj otec nenáviděl katolíky a uměl je pěkně urazit, německý a polský papež byli bigotní (a/nebo) zaprodanci nacistů, ale tento papež je OK, jen by měl vyvraždit ty špatné katolíky … Jako bych to už někdy, někde slyšel.
  Být levicový je dnes “in”, rozhovor s panem Šlerkou na blistech mě přesvědčuje, že mají (opět?) silný vliv na mainstream.

 14. Kdyby jen “Frisk”!
  Česká “slunco-kavárna” v Británii zřejmě opravu běsní!

  Dobroser Míla Hájek se dnes pokusil objednat vraždu Martina Konvičky tím, že na londýnskou mešitu vyvěsil tuto provokaci s udáním, jak Martina najít. Je to praktický krok k objednání vraždy třetí osobou.
  https://scontent.fmad3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13221521_562648437241488_3059158206118592406_n.jpg?oh=0071d4219019300660253a36f5765bdd&oe=57A3CE04

 15. nickname 2619,
  já vám nevím …. jestli na sebe začnem svobodně posílat vrahouny … trochu zvláštní pojetí svobody…
  Theo van Gogh, Pim Fortuin…

 16. nickname 2621,
  co byste navrhoval?
  Uříznout hlavu nebo stačí zastřelit? 😀

  Když napíšu, že z Vás nadělám karbanátky, vyhodnotíte to jako můj úmysl vás zabít? 😀 😀 😀

 17. Drazí bratři veškeré víry … Vašeho proroka.
  Tímto se autor textu připojuje k muslimské víře jako ten který uznává islám, ale zatím se necítí hoden připojit k bratrstvu. Jako první čin víry označuje škůdce, který je obzvláště hoden pozornosti, protože velmi škodí věci islámu v zemi nevěřících.
  Ve vojenské terminologii by šel pan Míla nazvat návodčím – označuje cíle, na které jiní vyšlou řízené střely.
  I on má právo, jako pan Konvička, na vyjádření svých názorů. I on má právo nést za ně zodpovědnost.

 18. nickname 2623,
  Když někdo napsal na ÚV, že soudruh Novák Alois, bytem: Horní Kotěhůlky 20148, 4p., dne 20.6.1950 v hospodě Na růžku prohlásil, že “KOmunisti jsou svině”, mohl si být jist, že si pro něj STB dojde. Říkalo se tomu udavačství.
  Vaše pojetí svobodného vyjadřování názorů je poněkud zvláštní.
  Pokud někoho můžete za svobodné vyjádření názoru trestat smrtí dle vlastní úvahy, tak to moc o svobodě není!

 19. Rputi: pan Míla napsal na mešitu slova zneuctívající jejich proroka. Byť tvrdí, že to říká někdo jiný. Možná bude pan Míla předveden k podání vysvětlení jejich policií – jak on tvrdí – syrskou policií.
  Rputi, já po trestu smrti nevolám. Jsem i proti trestným slovním činům.

 20. nickname 2627,
  nehněvejte se, ale pokud si “svobodné vyjádření názoru” pletete s akcí, která může mít pro dotyčného fatální následky, tak to moc nevěřím!

 21. Koukám nickname, ze se k vam budu raději přibližovat ze zavetrne strany.
  Nevěř nikomu, kdo je člověkem jediné knihy…..

 22. 2615 — Nazdar PeSi, Tvůj názor Ti nevyvracím, ale verifikovat jej též naprosto nemohu. O Halíkovi za posledních cca 40 let sem tam nějakou tu informaci z první ruky mám, o Dukovi nevím nic, jen jsem si opět přečetl a opět ocenil, co říká. Vycházím ovšem z toho, že jsem imunní; poslední katolíci v příbuzenstvu se vyskytovali někdy kolem roku 1920.

  Dovoluji si proto upozornit na dávnou britskou zásadu podporovat na kontinentu vždy tu slabší stranu — což v tomto případě je, jak se domnívám, dost jednoznačně Duka, přinejmenším tady v Praze. Než ten prosadí, co si smím dát v pátek k obědu, Halík mi nasadí domů nejméně tři muslimské rodiny…

  Navíc nevěřím, že by Duka toto měl aktuálně v úmyslu. Myslím, že bude rád, když církev katolická v Čechách přežije s minimálními škodami, a je pravděpodobné, že (podobně jako já) považuje za (ú)hlavní škůdce pravdoláskaře.

 23. 2619 — Nejen, nickname. Když napíšu, „domnívám se, že nickname má účet č. 1234567/800, internetové bankovnictví, přístupové heslo blablabla, a stav účtu kontroluje vždy v neděli dopoledne, takže jej pak lze vždy celý týden bez povšimnutí vysávat,“ vedle vyjádření názoru bych v tom viděl i leccos jiného.

  Za podstatný zde samozřejmě pokládám úmysl. Chtěl-li pan Hájek takto vyvolati poklidnou theologickou disputaci, tolik potřebnou v dnešní zjitřené době, kdy jsou obě strany uzamčeny do svých postojů, je to jistě velmi chvályhodné; doufal-li, že během té disputace Konvičku některý Hájkův spolubojovník podřízne, posuzoval bych to jako vražedný pokus.

  A kdybych měl v rukou justici a malou policejní stanici, dbal bych na to, aby páně Hájkovy úmysly přezkoumala co možná zevrubně.

 24. 2613 — Bohouši, děkuji za odkaz, uložil jsem si (a jsem zvědav, co vydrží déle, papír či data). Bylo jedině logické se tam podívat, ale já — jak se tak vidím — bohužel logicky moc nepostupuji, a ve spěchu už vůbec ne.

 25. 2627 nickname, které jsou to slovní trestné činy?
  Odpovím si sám, že jsou to které jsou uvedené v zákoně.
  Kde se bere zákon? Je vydaný nositelem moci. Na základě čeho nositel moci vydává zákon?
  Na základě svého názoru.
  Na základě něčího nynějšího názoru mám držet hubu a navíc před jím uctivě padat na hubu neboť jeho názor je kosmicky nedotknutelný? A zítra podle jiného?

 26. 2615 PeSi, co že Tě to trápí jako nekatolíka, dokonce pohana, že tím marníš čas?
  Hleď si svého kšeftu tak jak rabi radil Mojšemu stěžujícímu si jak konkurence od naproti, kterou pořád pozoruje, prosperuje, zatím co jeho kšeft nejde. Mít na starosti dva kšefty, vlastní a navíc cizí, to dá rozum, že to vyčerpává síly na ten vlastní….Každé vteřiny životního času je škoda.
  Chápu, že to, obecně, může nasírat, v kontextu událostí. Jenže prakticky projevy těch dvou mají význam bzučení mouchy. Ke mně nedoléhá, a k Tobě také ne, pokud ho nevyhledáváš. Je to jejich kavárna, do ní nelezu. Halík, Duka… Co ti mohou nabídnout v síti svých liduprázdných supermarketů, než regál konzerv s prošlou záruční lhůtou? To jsou bzučící marginálie. Každé vteřiny životního času je škoda. Proč a nejen těm poskytovat životní prostor ve své mysli? Bez kterého by byli prakticky mrtvi, neboť čím jiným se živí, než myslí lidí?

 27. 2616 Rputi, o co jde v konfliktu sunnitů a šiítů?
  Jen o to, že je to jejich problém a aby při tom zůstalo. Je to jenom jejich problém.

 28. 2 Schumi ad 2638 – souhlas, pokud se neserou oni do života mně. A oni se bohužel občas serou. A já se tím pak musím zabývat. Blíže osobně…
  BTW – v pátek Ti šel mail. Došel?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *