BFPT – 2017

Tak znova připomínám:

30.9. až 1.10
sraz, pivo  a grilovačka u mě
večer: HotelŠumava, jako loni.

Potřebuji vědět kolik nás bude, abych neblokoval “celý” hotel… a jak ty noclehy odřeknu, těžko se pak přiobjednávají. Tak dejte vědět! Čím dříve, tím lépe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 654 komentářů u „BFPT – 2017

 1. 1599 jenže Rošický byl přisluhovač tehdejšího režimu. Prověřený, proto směl mít zbraň. Vzpomínám jak někdo z nich, Mašínů nebo Paumer, řekl, že uvažoval jestli nesejmout taxikáře, který je vezl. Aby neprozradil. Tak daleko to nedošlo. Ale co, když měli licenci, tak musel být přisluhovačem režimu. A i kdyby ne, když se kácí les, létají třísky. Boj za svobodu vyžaduje oběti.

 2. jenže Rošický byl přisluhovač tehdejšího režimu

  nejsem si jist, účetní převážející hotovost mohou mít zbraň v jakémkoli režimu.
  Dělal ve firmě účetního ještě před znárodněním.
  Možná ,kdyby se dožil, tak by ho komouši za nějakej pátek vyhodili z práce.

 3. No, podle toho, jak si to kdo vylozi. . .Nekdo by si mohl myslet neco o potrefenych husach.(Nebo Husakach?)

  Rozsevac miroveho nabozenstvi se vcera pozde vecer predstavil v Edmontonu. Svoji vseobjimajici viru predstavil Kanadanum tim, ze mezi rozjarene fotbalove fanousky vlitnul pujcenym nakladakem kricic tu znamou prupovidku o Allahovi. Nikdo neni nastesti po smrti. Politicky korektni urady se k pripadu vyjadrily tak, ze budou zkoumat moznou pricinu k utoku. Vlajka ISS (nebo jak se ta pakaz jmenuje), kterou nasli v aute by jim mozna mohla dat napovedu.

 4. Nevím, proč do toho zatahujete P.M, jeho jediné provinění je, že Radě moudrých, která to vše sama prožila a tak má monopol na názor vše neodkýval.

 5. Ale to je provinění strašně veliké. Nieder mit dem P.M.!

  Šumavák žije, ovšem tady je Halladinovo. Hrozně rád jsem po nějaké době osobně mluvil s některými vyštěkanými.

 6. Tady je Halladinovo? Netušila sjem, že Halladin je natolik všudypřítomný, že tu je jeho, i když tu není…. 😀

 7. Multikulturně se obohacovalo i v Marseille. Představitel náboženství míru s nožem, na který mu opakovaně nabíhaly dvě ženy dokud nezemřely. Dotyčného oředstavitele poté policie zastřelila.

 8. Kartine, nerozumím, co tím zlomkem chceš říct. Možná tě baví být tajemný, ale vzájemnímu diorozuměníní to jaski nepropívá.

  Pokud 330 je odkaz na příspěvek, tak v příspěvku 330 je psáno :
  “(312) Pamatuješ Schumi, jak útok na synagogu nebyl nábožensky motivován? http://jdem.cz/cwe4e3
  (320) Z četby časopisu Širým světem jsem se dozvěděl, že v SSSR měli instituci “krolikovodsovchozcentěr” a je to od Karla.
  Souvislost s tím, že tu je Halladinovo mi jaksi uniká.

  A pokud jde o mou poznámku, tož Halladin tu od rána napsal dva nebo tři příspěvky, když jsme spolu klábosili o sexuálním životě pavouků a vakomyší a k ničemu jinému se tu nevyjadřoval.
  Proto mám za to, že Halladinovi přičítáš patrně jisté božské atributy, napříkald schopnost být přítomen, i když přítomen není.

 9. Dobrý večer vespolek,

  maYdo, domnívám se, že jde o počet Hallových příspěvků z celkového počtu.

  V Bratislavě bylo hezky, ovšem co bylo provedeno v letech dávných i méně dávných se Starým městem i Hradem se nedá moc slušně komentovat. Co se děje s SAV i v současnosti… je IMHO na prokurátora za vlastizradu (nikoliv ze strany vědců).
  A jezdit s GPS bez náležitého upgrade je záležitost vzrušující jak přespolní orientační běh… 🙂

  A jsem ráda, že se Prase vydařilo – bude nějaká fotogalerie, pro nás smutně zameškající ?

 10. To je na diagnózu – počítat příspěvky ….
  A to inverzní PŠM k tomu.
  Vracím se raději do sklípku k burcaku …..tady je svět ještě v pořádku.

 11. in re [1608]
  Neřekl bych, že “vyštěkání” a “nepadání na prdel před některými postoji” jsou synonyma. Nicméně souhlasím, že tu řada lidí chybí. Nejprve ti, kteří se už nevrátí, tak třebas rejpal, rpuť či Bohouš. Pak jsou tu tací, jejichž přítomnost by byla žádoucí a docela je postrádám, např. šakal či kocour. A pak jsou tu i ti, které nepostrádám.

 12. 321 je výskyt slova halladin v této hospodě. Včetně toho,že ptakopysk nebo mayda či Matzurka napíše na začátku svého komentáře
  Halladine,
  atd
  Omouvám,se martine.
  Opravdu nemůžu za to, že ti pan domácí povolil jen mnohem menší počet příspěvků než mi.
  Něco tak nejapného,jako že jsi poněkud zavostalej,a že většinou ( kromě útoků na mě ) nemáš ,co bys napsal bych si rozhodně nedovolil myslet.

 13. Jsme pobouřeni brutalitou madridské vlády s jakou zasahuje proti dnešnímu referendu o nezávislosti v Katalánsku. Považujeme za nepřijatelné, aby kterákoliv vláda zneužívala ozbrojené síly, násilí a represe k potlačení těch, kteří chtějí svobodně vyjádřit svůj názor. Evropská komise v poslední době opakovaně kritizovala Polsko a Maďarsko za udajné nedodržování vlády práva i tzv. evropských hodnot[,] a proto těmto zemím vyhrožovala se sankcemi. Žádáme Evropskou komisi, aby podobně odsoudila španělskou vládu za jeji nedemokratické a zcela nepřijatelné jednání.

  https://www.klaus.cz/clanky/4176

 14. No, dobře, tak mám přestat oslovovat, pokud reaguju na konkrétní příspěvek, dotyčné jménem, abyste měli vy dva ten problém, co je mezi vámi a ostatních tady se, s dovolením netýká, o malej kousek menší?

  Klidně, stačí říct. Měla jsem teda za to, že to je věc slušnosti, ale já halt nejsem ten správnej expert na kindrštůbe a když by to mělo přispět k lepší náladě na tomto blogu…

  Ale obávám se, že by to asi nebylo mic platné.

  Já bych jen tak všeobecně podotkla, že demokracie s sebou jaksi nese některé nepříjemnosti :

  za prvé, musíte se smířit s tím, že jsou lidi, kteří mají jiné názory, protože bez různých názorů by nebyla demokracie demokracií.

  za druhý, musíte se smířit s tím, že ne vždycky vyhrajete Vy a váš názor, protože často se stane že váš názor je v menšině.

  za třetí se musíte smířit, že věci nebudou nikdy stoprocentě podle vašich představ, protože můžou být jen kompromisem mezi různými představami.

  samozřejmě se s tím smiřovat nemusíte a můžete dál křičet, že jen Vy máte tu jedinou pravdu a nárok na vítezství a že všechno musí být podle vašich představ.

  Otázka, je co vám to bude platný…..

 15. Ateď nevím: To počítání jména Halladin je ze závisti (že počítající takový počet nedosahuje), nebo jde o upozornění, že je to nerovnoprávné přetěžování blogu ?

 16. “321 je výskyt slova halladin v této hospodě.”

  Ale Martin psal 330 – nemáte v tej evidenci nějakej bordel, pánové?

  Ať už si teda poměřujete cokoliv, neměli byste to aspoň měřit přesně?

 17. maydo,

  martin psal 330 a pak jednoho halladina přidal 🙂 Já počítal až pak.Teď už to zase bude víc.
  Ve firefoxu je to jednoduché – v Menu položka Upravit, pak řádek Najít, a do okénka vepsat hledané slovo.

 18. Na chvíli nakouknu – minulý víkend byl u mě opravdu naplněný – možná to vydá i na úvodník, komu se přihodí pronásledovat viníka nehody autobusem!
  K diskuzi a počtu příspěvků: je mimo někoho kárat, že má tolik času (nudí se, ač ostatní nestíhají a proto píšou jen v malé volné chvilce), že napíše sám tolik příspěvků, jako všichni ostatní dohromady. Ovšem ten pisatel by si měl také uvědomit, že své příspěvky může psát jen proto, že jej a jeho názor zdejší hospoda toleruje. Jeho hospoda by někoho s jiným názorem, než má hostinský a štamgasti, dávno vypudila-zabanovala ( A bacha – vím co píšu!).

 19. Njn, současné dění v Katalánsku je zcela podle hesla “Demokracii si (po/ro)zvracet nedáme” 🙂

  Nihil novum sub solis. V CCCP také kdysi říkali, že pokud se nějaká oblast (či jedinec) chce trhnout od Svazu a potažmo od světové socialistické soustavy, je to blázen a je nutno jej léčit gumoléčbou v ústavu pro duševně choré…

 20. Halladine, mně jsou ty vaše počty šumák. Jak už jsem napsala, je to mezi váma dvěma a nikoho jiného se to netýká.
  A já nemám potřebu ani důvod počítat komukoliv příspěvky.

 21. Mimochodem – citát „Pokud lidé trvají na tom, že poruší zákon, a dělají něco, co bylo důsledně prohlášeno za nezákonné a protiústavní, musí policisté zákon vynutit.“

  je Jakeš přes kopírák.

 22. Dobrý večer všem přítomným.

  Celý týden jsem z cest vstupoval jen krátce z mobilu, není to nejpohodlnější.

  Moje chvála Šumavákovi (tedy Břeťovi) je dlouhodobá a jejím základem je možnost se na Internetu kontaktovat a vyjadřovat. V jeho začátcích, kdy zavalen sněhem, měl geniální nápad a sicflajš k jeho uskutečnění, předběhl dobu Facebooků a jiných vyfikundací. For he’s a jolly good fellow!

  Letošní BFPT se vydařila, organizací a zajištěním, přítomnými, počasím – zkrátka vydařila.

  Moje zlomky byly konečně – některými – odhaleny. Vkládám je sem už několik let, ze začátku jsem uváděl zlomky více přispěvatelů. Dokonalá přesnost mi nestojí za námahu, jen jsem statisticky zveřejňoval výskyt pojmu.

  Nemohu být dostatečně vděčný existenci entity – nazývané Halladin – opakuji, že ho mám rád a moje poznámky nejsou dehonestující. Jen konstatuji, že existují (protože není sám) taková stvoření.

  Mezitím přeskočilo datum, takže všem už dobré ráno.

 23. Dano,

  píšete nesmysly. Tady může ( a má právo) banovat jen jedna osoba. A Vy to nejste.
  Trochu jste se trefiůa s časwm, delší dobu jsem schopen se pohybovat jen o berlích,a i to dost bídně, takže práce neschopen. A mám ji fůru.

 24. Šumavákovi velký dík za (jako ostatně vždy) perfektní organizaci. Dokázal zajistit i překrásné počasí, navzdory předpovědím. Nádherný začínající podzim ve všech barvách potěšil každé oko. Aerokarlovi poděkování za obětavé grilování a zveřejněné fotky. Doufám, že se připojí a uveřejnění své snímky i druzí, co měli nějaký aparátek sebou. Bylo fajn, vidět tolik známých tváří.

 25. Dobré zas ráno… Krásný víkend zmínili a jistě dále zmíní i jiní, kdo nepřijel alespoň na chvíli (jako napřholub Ptakopysk) ač mohl, udělal chybu. O kvalitě masa od Ládi se raději zmiňovat nebudu, ještě bych si poslintal klávesnici… Potěšilo mě, že mé houbové experimenty postihlo nápadně rychlé vypařování, až sublimace – aspoň jsem to nepáchal zbytečně. (kdybych věděl, jak rychle bude mizet ten sírovec (jako matesy), udělal bych ho aspoň 2x tolik) Napřholub zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADrovec_%C5%BElutooran%C5%BEov%C3%BD
  No a po návratu do pidlivizace zjišťuji, že v době mé nepřítomnosti se takřka nic zvláštního nestalo, jen ve Francii došlo k dalšímu multikulturnímu obohacení a ve Španělsku se vláda naprosto demokratickou střelbou do lidí snažila prosadit základní pilíře politiky Evropské unie, tedy právo na sebeurčení národů, a zabránit tak katalánskému referendu, kde přesto cca 90% hlasů, které se podařilo sečíst, je pro odtržení… Humanitární bombardování zatím použito nebylo…

 26. Dobré ráno vespolek,

  nad fotkami nezbývá než slintat 🙂

  Martine,ad 1642, já za to FAKT NEMŮŽU !!!!! Ale uznávám, je to běs, je to běs.
  A nemůžu ani volit Realisty, neb na jejich kandidátní listině je i stávající zastupitel města, nezávislý, leč původně za ANO i krátce náměstek primátora. Asi to “myslel dobře”.

 27. A BBC cituje:
  “At this hour I can tell you in the strongest terms what you already know and what we have seen throughout this day. There has not been a referendum on self-determination in Catalonia,” Mr Rajoy said.

  Pan Rajoy asi žije v paralelním vesmíru.

 28. Zatím nevím jestli mám podporovat právo Katalánců na sebeurčení nebo právo Španělského státu na celistvost. Počkám až co na to Brusel. Ale ať tak či onak, mám jisto v tom, že za to může Putin a že je nutno zpřísnit sankce proti Rusku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *