Být či nebýt , ve vládě, toť otázka!

Jediný kdo má jasno jsou jako obvykle, lidovci.  BÝT !!

Sobotka ostatní členy vlády a koalice a hlavně všechny vysoce kvalifikované politilogy, včetně Dr.Dvořákové v Televizi u Dvořáka, svým rozhodnutím podat demisi vlády, nějak zaskočil.
Neustále se ozývají vyjádření:” To jsme opravdu nečekali!”
(kdyby je Karel Gott, dle autorského zákona zažaloval, jistě by vysoudil pěkné peníze! 😉 )

Nejzajímavější mi ovšem přijde, jak se při těch vyjádřeních ” to jsme opravdu nečekali!” ukazuje, že ani ti vrcholoví politici, předsedové stran, dlouholetí poslanci a i někteří politologové (abych Fialu nejmenoval) tu Ústavu prostě neznají!
Že ji nezná ujo Andrej, není překvapivé.
Překvapivé bylo jak upřímně na moderátorovu otázku:
“jak této situaci rozumíte?”
odpověděl:
“Já tomu vůbec nerozumím!”
A TOMU SE DÁ BEZE ZBYTKU VĚŘIT!

Mám podezření, že Zeman, který tu Ústavu zná a takovéto situace umí, si toho Sobotku pěkně vychutná.

A při hodnocení “Čí bony?”  se vysvětluje Babišovo a Fialovo touha po řešení  předčasnými volbami co nejdříve, “jako o jediném opravdu čistém, řešení! Ať prý lidé rozhodnou… ” 😉 😀
A po volbách bude koalice ANO + ODS…
( Fiala prohlásí:
“my jsme ten SHIT nechtěli, ale chceme-li být konstruktivní, moderní, proevropskou stranou, tak to jinak nejde… 🙁 🙁  )

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 219 komentářů u „Být či nebýt , ve vládě, toť otázka!

 1. A co bitva uLipan? Ne mělo by se mluvit o bitvě u Lipannen? I když ty Lipanny asi tak nebudou genderově úplně OK….

 2. Schumi,

  Nižší úroveń porodnosti u židů je nahrazován imigrací židů z celého světa. Ten je tak velký, že už je není kde umís´tovat.
  ceny bydlení v Izraeli stoupají.Pamartuju doby,kdy v Izraeli žilo kolem 3 miliónů lidí.
  Dnes jich tam žije přes 8 miliónů.

  Pokud mít víc dětí znamená padnutí do bídy ,protože všechno, včetně vzdělání pro děti je stále dražěí, nedá se čakat nic jiného než vymírání.

 3. No jo, Halaldine, to už jsem slyšela před léty, že při třech dětech strašně klesne životní úroveň, dokonce se můžeš dostat do takový bídy, že si nebudeš moct dovolit jet každej rok na dovolenou k moři. 😀

 4. 2152 halladine, tomu se ve vojenském hantecu říká zkrácení fronty. Používá se když teče do bot a to už je dost zle.
  Stahování ze světa do centrály je špatná strategie. Naopak se osvědčila diverzifikace zajišťující přežití alespoň někde.

 5. Tulipány a tulidámy
  Až jsem se zasnil…
  Zemřel Roger Moore, myslím že byl nejstarší 007. Osmdesát devět let. Jeho James Bond byl pro mě ztělesněním bonvivána užívající vše, co život nabízí. Sedmkrát si zahrál Bonda, Octopussy šla v bedně zrovna minulý týden.

 6. A hele, Bitcoin….

  Kdo by to býval byl řekl ze zdejších ekonomických expertů obchodujících se zlatem a stříbrem….

  Proč ekonomové jsou chudší než obchodníci?
  Protože ekonomové milují své teorie, kdežto obchodníci milují peníze.

 7. schumi,
  každý jen trochu slušný ekonom ti velmi snadno vysvětlí, proč jsi měl před pěti lety investovat spíše do bitcoinu, než do zlata. Vysvětlí ti to na všeobecně známých ekonomických mnohokráte potvrzených teoriích s naprosto jasným a jednoznačným průběhem funkce.
  Jestli se chceš zeptat na něco, co začíná slovy “Proč jste před pěti lety…” tak se laskavě neptej!!!!! 😀 😀 😀

 8. 2161 ptakopysku, jestli ono to není tak, že ekononom je to co v medicíně patolog.
  Neporadí jak žít zdravě, ale vysvětlí na cos umřel.

 9. 2157 – Pepíček přišel do hodiny houslí, otevřel pouzdro a tam … samopal. “To je malér”, povídá, “to šel táta do banky s mýma houslema.!”

 10. Si užijte – večer na ČT 2 :
  “Koprodukční dokument České televize a ARTE analyzuje podobu informační války a vliv dezinformací v České republice. Snaží se zjistit, kdo stojí za nepravdivými zprávami, které se šíří především na sociálních sítích a na takzvaných konspiračních webech. Autoři také hledali odpověď na otázku, do jaké míry jsou šířené zprávy, příběhy a emoce součástí ruské propagandy a jakou roli v tom hrají čeští občané, kteří jsou z nejrůznějších důvodů nespokojení s vývojem v zemi po roce 1989. V dokumentu účinkují respektované osobnosti z České republiky i zahraničí, které se tématu dlouhodobě věnují. Režisér Tomáš Kudrna se svým týmem natáčel v České republice, Velké Británii, Holandsku a Rusku.”

 11. Jo a ten útočník Manchesteru byl prý “britský mladík”. Jmenovat se Salman Abedi, typicky britské jméno. Rodina utekla z Lybie před Kadáfím. Inu, jasnej brit….

 12. Němeli bychom se vrátit k římské osvědčené metode DECIMACE?

  Za každou obět teroristy postřílet deset členů jeho rodiny či jeho národnosti?

 13. maYdo,
  od osmi běžel díl Panoptika s famózním obchodním cestujícím Moravcem – Pane rado! Vy ráčíte myslet?!?
  a teď začíná vzpomínková Vyhlídka na smrt s právě zesnulým Rogerem Moorem. Proč bych si měl kazit večer nějakou tlupou šašků krále Václava a amatérsky simulujícími ruské spiknutí?

 14. Ptakopysku, já jen kdyby měl někdo zájem 😀
  Mně na tom zaujala hlavně ta ČT 2, což je program, který někteří považují za jiný, lepší, noblesnější 🙂

  Jinak já ty kecací politický pořady ignoruju. Dnes večer si dáme mordpartu z archivu. Bartoška je pořád ještě štramák, když zrovna nedělá politiku.

  Mimochodem, tentokrát jsou komedianti nějak v klidu, s výjimkou tej slepice Štěpánový hejkala Kluse o nich není nijak slyšet.

 15. Tak pry je Petrin nasvicen v britskych barvach… Byt teroristou, tak se odplizim do housti zemrit s pocitem marnosti…

  Tak si vzpominam, co se delo v Cine ci Japonsku 19. stoleti, kdyz tam byl zabit britsky obcan…

 16. Schumi – 1260 – s Bitcoinem jako investicí je jeden základní problém, který není na první pohled vidět a většina “investorů do Bitcoinů” ho ještě nepostřehla.

  Zkus si vyměnit větší množství Bitcoinů za reálně platné peníze, třeba dolary, eura nebo koruny. Jakmile to zkusíš, zjistíš, že ve srovnání s investičním zlatem je to docela oříšek. A náklady na tu směnu jsou takové, že to celkem spolehlivě vymaže jakýkoli zisk navíc oproti zlatu.
  Nebo ještě jinak, zkus najít někde seriozní firmu, která ti prodá řekněme 100 uncí investičního zlata za Bitcoiny tak, abys to zlato dostal fysicky přes pult do ruky.

  Pak porovnávej…

 17. Ono celkem není problém (s patřičným marketingem) prodávat investiční ušrum a spokojeně sledovat, jak roste cena té “investice”.

  Blbý je, když potom chceš to ušrum prodat a všichni ti řeknou, že jednak tu žádní vlci nejsou a za druhé to není to pravé ušrum… 🙂

 18. Ale aby to nevyznělo nějak špatně, já Bitcoin a jiné kryptoměny v zásadě neodmítám, naopak je vítám.
  Mají své oprávněné místo v moderní době jako prostředek anonymní směny čehokoli za cokoli s vyloučením státu.
  Ale rozhodně bych je nedoporučoval jako součást investičního portfolia. Když nic jiného, tak co když vypnou proud nebo tyhlety Internety ?
  To už se mi spíš jeví jako smysluplnější investice do vhodné zbraně a patřičných zásob střeliva. Zbraň pak člověku můžou celkem snadno ukrást (sice člověk přijde o zbroják, ale co už) a o střelivu se dá vždycky prohlásit, že ho člověk dávno vystřílel na různých střelnicích v rámci intensivního treningu.

 19. Petře – 2171 – No, v tomto konkrétním případě je poněkud problém, že v tom Manchesteru patrně vraždil rodilý Manchesterák, byť se jménem typu “Hadži Halef Omar ibn Hadži Abul Abbas ibn Hadži Halef al Gossarah”.

  Asi by úplně neprošlo vyhnat všechny Mancheteráky na ulici a nechat zastřelit každého desátého…

 20. Po pravdě řečeno, tahle situace nemá a nebude nikdy mít dobré řešení.

  Pokud vraždí lidé, kteří se v UK (či jiné západní zemi) narodili a mají občanství, tak na to neexistuje recept. Dost dobře jim nelze rozdávat povinné nášivky na základě barvy pleti, náboženství nebo toho zda nosí vousy. Jednak by to neprošlo a za druhé by to byla cesta do mnohem horšího pekla, protože jakmile uzákoníme povinné nášivky a transporty do sběrných táborů, lze okruh těch, kteří musí nosit trojúhelníky, hvězdy pěti či šesticípé, duhové čtverce nebo zelené kroužky rozšiřovat zcela libovolně na základě pouhé vyhlášky a hlasu “všeholidu”. 🙁

 21. (2176) Máš pravdu, bohužel. Chyby byla učuněna už dříve a v současnosti je nevratná, pouze umocňována dalším přílivem. Jediné, co mně napadá, je maximálně omezit ten další příliv. Bohužel to nenapadá ty, kdož by to mohli udělat (i přes nějaký ten povyk multikultitrotlů).

 22. Ono by to hlavně mohlo taky skončit tak, že ty nášivky a následně transporty do sběrných táborů by se týkat hlavně tech oškliváků, co pořád kazí tu krásnou jednotnou multikulti evropu.

 23. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk ad 2130 – no, rozptýlit jednoho palestince na 10 km sq. – to už chce pořádnou minu… No a při tom počtu – nebylo by to zbytečné plýtvání? Já bych pro začátek zvolil poloměr rozptylu menší – tak 10 – 20 metrů…

 24. 2175 – v Rime se to vcelklu osvedcilo…

  Je mi problem jasny… pro zeme, ktere si tuto komunitu nechaly vyrust ci vznikla jinak historicky (viz Rusko) jine reseni nez doufat v integraci neexistuje. Pro zeme, kde tato komunita neexistuje je reseni samozrejme nasnade…

 25. 2175 Pavle, jenže problémem Británie, viděno odtamtud, nejsou příslušníci vyspělých kolonizovaných národů, ale polští instalatéři a jim podobný slovanský ksindl z východní Evropy, vhodný jen k tomu, aby příležitostně za Brity cedil krev a pak zas byl odkopnut do prdele kam patří.

 26. 2174 ano, Pavle, takové rady se mi před lety dostalo, nechal si to rozmluvit a neinvestoval ani to co jsem si mohl dovolit bezbolestně riskovat. Alespoň teď nemám tolik starostí co s penězi…

 27. No jo,Schumi,

  jenže když kvůli těm polským instalaterům a dalším klesají mzdy, tak jsou místní zaměstanci přirozeně nasraní. Je jich (těch přistěhovalců) prostě moc.
  A co je moc ,je příliš.

 28. 2167 quivisi, to i tady už bylo. Jenže někdo Vůdci vysvětlil, že by takové plošné řešení nebylo až tak prospěšné, protože by v Říši nezbyl nikdo kdo by čistil boty či prodával kebeb, což pro válečný úspěch Říše je nezbytné.

 29. 2186 halladine, to chápu, jenže naopak místní zákazníci jsou spokojeni, tím by se to mělo vyrovnat.

 30. 2188-ale to je přesně jako u nás s EET-kobliha je chce pro všechny živnostníky, protože kradou, ale sám by rád zaplatil bez účtenky, když jde o jeho peníze.

  A tak Brit rád dostane levnější práci nebo pečovatelku pro grandma, ale to sám za sebe, celkově ale imigranty nemá rád a nechce, protože mu kradou práci.

  Dialektika.

 31. 2185 nikname, ano. Místo toho jsem se dovzdělal, přečetl pojednání slavných ekonomů, vím co je to parita kupní síly a zákon mezního užitku, a co na co říká Rakouská škola. Akorát to nevynáší. Na druhou stranu mohu povýšeně hledět na nevzdělané kšftaře, kteří neznají a neumějí nic jiného než vydělávat prachy.

 32. 2189

  Ona je otázka, co je výhodnější -jestli mít lacinějšího řemeslníka,anebo vyšší výplatu v pátek.
  Pro lidi, jejichž práce není těmi přistěhovalci ohrožena je přirozeně výhodnější mít lacinějšího instalatéra.

 33. 2165 maYdo, třeba dojde i na to, že po státních a veřejných zaměstnancích bude po a všech pracujících a dodávajících pro erár požadován souhlas s polistopadovým vývojem tak jako kdysi se vstupem spojeneckých vojsk.

 34. 2192 halladine, v tom případě řešením je vylosovat a vystřílet část instalatérů ať jsou odkudkoli. Cena práce ostatních vyroste k jejich spokojenosti. Tak by se dalo postupovat v celé ekonomice a tím k všeobecné spokojenosti udržovat cenu pracovní síly.

 35. Schumi: jednoho kšeftaře už Pišta chytil za flígr. A to se měl jako prase v žitě. Je možné, že nakonec vysoudí na eráru pár miliard za zkažený obchodní plán.

 36. Dobré ráno,

  Schumi, tak někdy stačí jen nesouznít s všeobecným názorem a okolí na zebe začne hledět s podezřením. PAradoxní je, že stačí si někdy jen rejpnout do těch ikon, co ten komunismus nejdřív nadšeně budovali, později vsadili na špatnou kartu a byli odvrženi.

  Myslíš, že já v práci vykládám, že lepší Trump než šílená Hillary a zeman než knížepán? Nebo že střet s gaunerem Babišem ještě z gaunera Sobotky slušnýho človělka nedělá.
  Moje dcera se s kamarády třeba o politice nebaví vůbec. Prý zná jejich názory a nestojí o to, aby jí někdo začal vykládat, co si má myslet a že z toho zbytečný napětí, který poznamená i vztah i v těch věcech, který mají společné.

  No a pak ještě někdo přijde s tím, že máš přesvědčit dva lidi, koho mají volit a diví se, že ho poslu někam. 😀

 37. Dobrý den, nemyslím, že by bylo něco výjimečného na faktu, že jsou lidé schopni zastávat naprosto protichůdná stanoviska. Radovat se z nižších nákladů na polského instalatéra a nemít rád přistěhovalce. Znám vesnici ve šluknovském výběžku, kde byly 4 benzínové pumpy a na německé straně byla nejbližší 50 km daleko. Němci nadávali na nekalou konkurenci, ale vlastní PHM nekupovali.

  Kdyby bylo referendum, které by obsahovalo 2 otázky: 1. chcete nižší daně, 2. chcete vyšší podpory pro cokoli, tak budou obě odpovědi kladné. Možná, že 0,3 % zúčastněných podivínů by odpověděla jinak (ale možná jsem zbytečně optimistický). Jak říkal poručík Hamáček: Halík, myslím politicky, v souvislostech. Pro vyloučení všech pochybností a halladina – tohle není kritika obyvatelstva, návrh na jeho výměnu, nářek nad jeho uvažováním nebo tak něco, přání, aby se lidé změnili nebo tak něco. Jen popis.

 38. 2197 maYdo, je to tak. Moudře činíš.
  Je pošetilé se domnívat, že lidé jsou nyní lepší než dříve. Kolik ze současníků které známe by v minulých dobách a poměrech bylo takovými, jaké odsuzujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *