Covid – více otázek než odpovědí

Dušan Neumann

Nejsem zrovna přítelem konspiračních teorií, ale jedna věc mi na celé pandemii připadá podivná. Asi za to může Trump, když se po nakažení COVIDEM nechal léčit podivným koktejlem antimalarik, vitaminů a neschválených léků.
Úsilí všech farmaceutických firem a vlád se soustředilo na vývoj vakciny, tedy na předcházení nákazy. Nikde jsem nečetl nic o vývoji terapeutických léků, tedy těch užívaných v různých stádiích průběhu nemoci. Jelikož jde většinou o sekundární infekci respiračního charakteru, očekával bych horečné testování stávajích léků, jejich klinické použití s hodnocením výsledků a zkoušení různých směsí.
A nikde nic. Jediný schválený lék, s omezenou účinností, je Remdesivir, v Britanii klinicky aplikované Tocilizumab a Sarilumab aplikované pacintům na ventilátorech a Dexamethasan už při těžším průběhu. Pak je tu samořejmě Hydroxyquinoline propagovaný a užitý Trumpem s podpúrnou administrací vitaminu D a zinku. V létě byla na Youtube neoficiální tiskovka na schodech Kapitolu, v níž lékařka z JIP v Houstonu, Stelle Immanuell, původně z Kamerunu, tvrdila že podobnou kombinací vyléčila asi 350 pacientů s COVIDem. Video už se jen těžko dohledá neboť Dr.Immanuell byla osočena, že je něco jako woodoo čarodějnice. Nikdo z investigavců se ovšem neobtěžoval navštívit ty její pacienty a ověřit si zda-li skutečně měli COVID a za jakých podmínek se uzdravili. Její tvrzení bylo pouze šmahem odmítnuto. Zajímalo by mne, zda někdo statisticky podchytil kolik lidí preventivně užívajících vitamin D, C, zinek, Omega-3 a ředidlo krve (jako já) bylo infikováno a jaký měla jejich choroba průběh. Podle britských studií se 65% lidí, kteří museli být na ventilátoru uzdravilo. S použitím Dexamethazanu počet uzdravených stoupl o dalších 12%. Ale nikde není zveřejněno jak čím byli tito uzdravení léčeni a jaký byl průběh nemoci před tím, než museli na ventilátor a jakou prevenci měli.

Zpolitizování pandemie přineslo víc otázek než odpovědí.

A zejména těch odborných je zatraceně málo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 637 komentářů u „Covid – více otázek než odpovědí

 1. Tak po 4,5 měsících se ze mne jako 82 leté mánčky stal díky mé snaše slušně vypadajícím stařík.
  A dohodl jsem se s ŽD, že po obědě vyjde po 3 měsících se mnou na malou procházku na sluníčko.

 2. Policie zastavila na hranici Karvinska a Ostravska několik autobusů s lidmi, kteří mířili na odpolední demonstraci v Praze.
  Tak to je zákeřný. Vždyť si jen chtěli v Praze nakoupit. Proč nepožádali pana Středulu aby to zaštítil odbory? Proti tomu by si Hamáček netroufl zasáhnout a Slezané si mohli udělat hezkou neděli.

 3. Abyste nemysleli, ze vlada nema plan a kontrolu:
  “Vláda je kritizována za to, že nepředstavila jasný plán. Podle Schillerové se vše bude odvíjet od počtu nakažených s covid-19. „Plán je sledovat ty čísla,“ uvedla Schillerová.”

 4. Petře,
  ad “plán sledovat čísla” – kde jsi k tomu přišel? 🙂 Jsem si jist, že žádná peněžní částka není dostatečně vysoká k zaplacení takové moudrostí 🙂 To je nářez!

  • Jinak komu se chce hledat original, Partie na Prime. Padlo tam od ni dost takovych perel, ale tato je spickova.

   Na druhou stranu jsem rad, ze cisla nesleduji sam, ale se mnou cela vlada. Cloveka to tak nejak zahreje.

   A za ty prachy, co jim platime, co chtit vice?

 5. Petře,
  našel jsem 🙂 Pokud vím, tak se jedná o první plán v dějinách, který není odvozen od cíle, tudíž nikdo nedokáže konstatovat jeho splnění, nepotřebuje tudíž žádnou rezervaci kapacit (lidských, strojových nebo materiálních), není vyjádřitelný v penězích, není možné rozdávat úkoly nebo kontrolovat 🙂 Tohle nemůže nikdo vymyslet, není proto dost inteligentní 🙂

 6. Všimli jste si, jak v posledních dvou letech bývá reklam neodpovídajících etnickému profilu České republiky?

 7. Blatný – nevidím důvod aby si lidé mohli vybírat vakcínu. Jsou všechny stejně účinné.

  Proč ten Spejbl lže? Jak mohu věřit ministru zdravotnictví který lže i v takových věcech, které se dají snadno ověřit?

 8. Já jsem řešil důležitější věc! Manželka se rozhodla něco upéct a vyhledala si recept na kynutou roládu se skořicí. Ona to tak nenazvala, ale zadala si do Googlu skořicoví šneci a ono jí to vyjelo i skořicové šneky. Tak se otázala, co je správně?
  Po dlouhém bádání jsem se dozvěděl, že záleží na tom, jestli beru šneka jako slovo rodu životného nebo neživotného. Takže (cituji klasika) obojí je správné.

 9. Dobrý den. Skimici k otázce čím se nakazili v příbuzenstvu: netuším. Poprvé to byla asi “klasická” varianta. Do provozovny přijde člověk bez roušky, se šálou, naplive na vás a řekne “asi mám Kovid”.
  Podruhé to bude asi britská varianta, získaná přes zaměstnankyni, která měla mezitím v příbuzenstvu úmrtí.
  Úmrtnost dospělých na C19 se mezitím posunula z 0,3% někdy začátkem roku na 0,8%. Vědomě “promořených” (otestovaných) cca 15%. Čísla z nerandomizovaného vzorku.

  • Jak se dostala do Chebu britská varianta? Tipuji Brexit a hojné kontakty Cheb – Londýn, případně Ottawa. Naši světoběžníci jsou schopni přežít k každém systému, přičemž ten britský býval obzvláště štědrý, zvláště pokud jste dokázali přijet s celou komunitou.

  • Skimici: úmrtí na C19 z celého vzorku (dospělí). Smrtnost v tomto vzorku je cca 6%, (úmrtí C19/nakažení C19). Nic takového u “rychlých nemocí” nepamatujeme. Rakoviny pamatujeme. Úmrtí člověka v produktivním věku v polovině domácností, léta 1980 – cca 1995, velmi malý vzorek.

 10. 1912 Schumi
  jako Zimbabwan bych samozřejmě preferoval dlouhonohé štíhlé blondýny s bílými zoubky. Alespoň na těch obrázcích.

 11. Inu reklama přece ukazuje lidem, co je normální. Nejen barevné spektrum, ale třeba i větší podíl reklam částečně mířených na dětské zákazníky, kde vystupuje matka a děti. Otcové, resp. ukázky rodiny s otcem, matkou a dětmi, se začínají vytrácet…

  • Starý kocour už je na demonstrace moc starý. Už je ani, nefotí. Stejné, nasrané ksichty. Zařvat si, zaprovokovat. Demonstrovali by klidně i opačně – není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Jako nae olympiádě.
   Navíc ty demonstrace jsou tady tak asi v tom, rozmezí dvou autobusů. Kdyby demonstrovali tady, nemohli by jet do “Prahe”.
   A co dodat k souboji hlavních hy(gi)eniček? Asi nic. Stejně to bude, jak se zde už brzy dozvíme, špatně.

 12. Schumi – Martin TT – Dana
  Připadá mi nespravedlivé a nenormální, že třeba v českých reklamách nejsou žádní romští modelové či modelky. Jakož ani romské děti a romští důchodci.
  A to i v takovém segmentu jako jsou třeba alkoholické nápoje. Ať mi nikdo neříká, že Romové nemají rádi pivo. A co na to třeba Bernard, jinak sympatický chlapík? NIC!

 13. Demonstranti míří na Petřín.
  To chválím. Je hezky, pohyb na čerstvém vzduchu do kopce je zdravý. Po obědě se proběhnou a nebudou mít večer zaražený p.dy 🙂

  • No ale moc jim to nevydrželo, takže zase přes most na Staromák.
   Ale jestli tu trasu udělají dvakrát třikrát, můžou si dát vydatnou večeři.

   • Teda to je ostuda. Kde jsou pořádní bitkaři? Zřejmě to přes hranice teď nemůže. Pár hysterickejch blondýn to nevytrhne.

 14. Hmm, tak podle Babiše nejsou tradiční maturity nutné.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/uredni-maturity-usetri-studentum-stres-babis-zpochybnil-tradicni-maturity.A210307_191257_domaci_wass

  Nevím jak u linky na zpracování kostního separátu v Koncernu, ale v některých oborech se o to zaměstnavatelé zajímají.

  Asi jsem stará struktura a mám zkostnatělé a nemoderní myšlení, ale vždycky jsem se u uchazečů o práci zajímal o to, zda mají maturitu. Jednak to znamená, že s trochou kliky umí uchazeč alespoň číst, psát, přibližně počítat a ukázat nějaký výkon když je alespoň trochu pod tlakem.

  A dokonce na některé posice jsem vyhledával lidi s vysokou školou technického směru. Ne snad, že by je VŠ nějak zvlášť naučila obor který jsme potřebovali, ale je to určitá jistota, že ten člověk umí nad problémem přemýšlet, chápe podstatu práce, kterou má dělat a je schopen se naučit v relativně krátké době velké množství faktů (podobně jako ve zkouškovém období na VŠ).
  Takového člověka je pak možné poslat na nějaký specialisovaný kurs a mít víceméně jistotu, že pokud bude v tom, co se naučil na kursu, pokračovat v praxi, tak to z větší části nezapomene.

  • Moje zkušenost:
   Přicházeli mi adepti s papíry a VŠ diplomy i bez nich. Úspěšnost to nijak moc neovlivnilo – ale byla potřebná ochota nebo spíše chuť se učit. A talent. Ten se nikde neučí.

 15. 2 Pavel Kořenský ad 1921 – ale on ten zmetek má pravdu! Na obsluhu automatu v kosteleckých uzeninách je maturita nepotřebná, ba přímo nežádoucí… Takovej maturant by se pak mohl začít třeba ptát, proč v těch párkách není žádný maso… A podobné dotěrné otázky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *