European Value

Zuzana Chlumská

 

Název Evropské hodnoty zní bezesporu hrdě a jejich deklarace je sestavena do úhledné pyramidy, na jejímž vrcholu ční symbolická kresba chrámu bohyně moudrosti Athény.

(http://europaeischewerte.info/fileadmin/templates/img/ew_en/image002.png)


Humanistický způsob uvažování

Racionalita – uvažování založené na faktech a rozumu

Sekularita – oddělení církve od státu

Vláda práva

Demokracie

Lidská práva

Humanistický způsob uvažování

Tedy uvažování zaměřené na člověka jako jednotlivce, na jeho potřeby, přání i život jako takový.

V rámci humanity a jako její vysvětlení používán termín „univerzální lidství“, což je kategorie tak gumová, že do ní lze nacpat téměř cokoli. Dokonce i lásku k těm, kteří nějaký humanismus vůbec neberou na vědomí. A nejen neberou na vědomí, ale zhusta činí vše pro to, aby jeho nositele využili do poslední molekuly a posléze zcela vyřadili z pozemské pouti.

Přesto všechno si v něm až masochisticky libujeme, kajeme se za svou existenci, kterou překážíme matičce Gaie, zvířátkům, ptáčkům, broučkům, menšinám, pravdám všech možných vyznání, kultů a názorů, ba i samotnému vesmíru. Naše flagelanství nezná hranic a povinně se bičujeme za všechno, co jsme provedli, provádíme a mohli bychom provést, až do úplného sebezničení!

Humanismus vůči nám samotným se jaksi vytratil, byv nahrazen jakousi sebenenávistí, pohrdáním a pocitem viny.

Sekularita – oddělení církve od státu

Listina základních práv s svobod praví v článku 2, že „Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.“

Většina lidí ovšem shledává, že nějakou tu ideu k životu potřebuje a tedy si vytváří jiné a konstruuje z nich systémy, které potom, jako typickou ideologii hlásá a propaguje. V rámci politické korektnosti ovšem nelze otevřeně říci, že ideje mění se v ideologie a tyto v doktríny, odporující už Listině práv a svobod naprosto zřetelně. Stát naopak přejímá tyto ideologie a stává se jejich hlavním nositelem a tedy odporuje tím vlastním zákonům!

Rule of law – Vláda práva

Idea věru hezká, kdyby ovšem nebyla založena na premise, že: „Co není zakázáno, je dovoleno!“

Toto tvrzení okamžitě vyvolalo hypetrofii zákonů, příkazů, zákazů, nařízení a regulací, které jsou chrleny v množství tak velikém a tak závratnou rychlostí, že prostě není v lidské moci je vůbec zaregistrovat, natož obsáhnout či pochopit a jednotlivec si nemůže být jist, že se nedopustil zločinu už jen tím, že ráno vstal z postele.

Čímž ovšem zákon jako takový pozbyl svého smyslu!

Demokracie

Vláda lidu, tedy Lidu jako subjektu rozhodování, což na národní úrovni ještě jakž takž funguje co Zastupitelská demokracie.

Odsunuto do dáli, kde rozhodují nikým nevolení, veřejnosti téměř neznámí a nikomu se nezodpovídající, fungovat nemůže! Pokud je myslitelné, aby referendum, tedy nejdemokratičtější forma rozhodování vůbec, bylo opakováno až do té doby, kdy hlasování odpovídá předem danému požadavku, pak Lid je pouhým objektem a nikoli subjektem rozhodování!

Lidská práva

Hlava I. Článek 3/1 praví, že: Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.“

Práva tu více, tu méně dodržována, ale nutno konstatovat, že snaha tu je a že se celkem daří.

Přes to ovšem vede se o lidská práva lítý boj, až se zdá, že hlavním a základním lidským právem je právo nepřizpůsobit se!

Drobný háček je ovšem v tom, že měla by platit pro všechny stejně. A tak se zhusta žádá, aby většina se přizpůsobila menšině, neboť lidská práva…

A také nějak chybí Základní listina lidských povinností. Ale to už bychom asi chtěli mnoho!

Racionalita – uvažování založené na faktech a rozumu

Tenhle bod jsem si záměrně nechala na konec.

Také máte dojem, že po předložení (nejen) všech výše zmíněných faktů se o nějaké racionalitě nedá mluvit?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 169 komentářů u „European Value

 1. martine, osobně ji neznám a i kdyby se mi svěřila, tak to tuplem neřeknu. Vzhledem k tomu, že svou změnu veřejně neřeší, tak nemám ani potřebu něco komentovat. Nic mi do toho není.
  Její politické komentáře hodnotím jako realistické, odhad dobrý, vážné chyby nenacházím, bulvár do toho nemíchá.

 2. Jistě, se Spencerovou je možno souhlasit nebo nesouhlasit, ovšem, pokud se s ní nechystám souložit, je mi houby po tom, co nosí v kalhotách či pod sukní. S jejími články to nemá nic společného.
  Ty se snad martine chystáš ? 😉

 3. Matzurko, je to jemný rozdíl v hrubsti – mezi “to be pissed” a ” to be pissed off”. Angličtina je dost nelogická – “to screw in” je zašroubovat, zatímco “to screw up” je vše od zkazit po zkurvit , a samotné sloveso “to screw” se významově mění podle použití ve větě – průběhový čas se vesměs vztahuje k souložení, zatímco “screw me” není výzva k pomilování, ale odpálkování (asi jako “vyser se na mě”… a takhle bych mohl pokračovat a ještě rozlišovat kolokviální rozdíly. Třeba bych nato dostal eugrant.

 4. Jsem dnes slyšel, že po prohlášení šéfa Apple, že je gay vystoupil se stejným prohlášením i šéf Samsungu s dovětkem, že je rozhodně lepší gay než Tim Cook a vodotěsný k tomu 😉

 5. Zatímco lid se hádá, zda president pronesl projev výstižný a kultivovaný nebo zavrženíhodný, dobrotivá vláda potichounku chystá další povinnosti pro lid dělný – http://ekonomika.idnes.cz/na-platce-dph-se-riti-povinnost-davat-mesicne-hlaseni-financnimu-uradu-1zl-/ekonomika.aspx?c=A141104_175047_ekonomika_kop#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box. Jo, účetní rozhodně nebudou mezi nezaměstnanými a podnikatelům vzniknou další náklady. Ale co, šak si jich možu odepsat z daní, no ni?

 6. martine 1098 – když už tak řešíš, zda-li pindík nebo prcka.
  Zajisté je ti známo, že embryo se nejdřív vyvíjí jako holčička a na chlapečka se mění až v průběhu vývoje. Jestli tam se něco zadrhne…

  Ty děti mají většinou, větší či menší problémy už od mala, nejpozději v pubertě.
  Změna samotná je dost náročná a nákladná záležitost, rozhodně to není otázka náhlého “hnutí mysli”. Takže, když už se to někdo rozhodne podstoupit, má proto většinou velmi vážné důvody a tyto důvody jsou odborně zjišťovány.

  Něco zcela jiného jsou psychopatické osobnosti typu Conchity Wurst, nebo Beatyho (rodící “otec”), kteří svou psychopatickou sexualitu exhibují. Exhibicionisti obecně se mi značně eklují, včetně vyřvávání šéfa Applu, kterak je hrd na svou homosexualitu.
  Stejně dobře by mohl hlásat, jak je hrd, že měl dnes ráno kvalitní a formovanou stolici.

  Bohužel, tato společnost se na deviacích ukájí, což pro dekadentní společnosti bývá typické.

 7. Dušane,
  tak to byl bylo “hustý”, řečeno jazykem dnešní mládeže, takový grant by chtěl každej 🙂 !!!

  AK,
  taky s epřidávám ke gratulacím, kež je tvůj večer příjemný a odpočinkový :). Aspoň tak, když už ne lepší.

 8. ” tatínek, maminka, děti, chlapeček má pindíka, holčička má prcku a příroda to tak zařídila. ”

  Martine, jseš genderově zavostalej!!!!

  Není tatínek ani maminka, jsou rodiče č. 1 a 2. ( to ještě nutno doladit, rodič č. 2 by se mohl cítit znevýhodněn)

  Není chlapeček ani holčička, jdou jen děti, které nesmí být deformovány vytvářením genderových stereotypů.

  Nemají ani pindíka ani prcku nebo pipinku, mají vždy a jedine pohlavní orgány. O tom, že každý jiné , se nemluví s výjimkou situace, kdy je třeba dítěti se všemi anatomickými detaily vysvětlit, jak bylo počato. Vhodný věk pro tuto osvětu je pokud možno dřív, než dítě přestane používat plínky.

  Příroda to zařídila blbě, ale naštěstí tu máme nějaké ty osvícené duše, co se rozhodly to dát do pořádku a bojují obětavě za spravedlivější svět.

  jinak nevylučuju, že Tereza Spencerová je pšouklá, nicméně počet pšouklých jedinců, kteřá změnu pohlaví neprodělali, mi tak nějak napovídá, že ona ta pšouklost bude asi v něčem jiném….

 9. Gratulantům děkuji, večer se zatím jeví příjemný i nadějný.
  Bližní nenápadně balí dary, nápoje se chladí.

 10. Já se, s dovolením, ke gratulantům připojuji.

 11. Ahoj. OT hlášení. Kdo má triedr může namířit na Měsíc. Vpravo dole u Měsíce je asi ve vzdálenosti poloviny průměru měsíčního kotouče malá modrá tečka. Je to planeta Uran.
  Konec hlášení.

 12. Všem Karlům vše nejlepší (i když nejsou zrovna Boromejští).

  Jinak jsem posledních 14 dnů provozoval to čemu s.Husák říkal “dělat si z hranice korzo”, takže jsem vše v ČR sledoval jen velmi povrchně. (Ale dostuduji!) Nějak jsem však nabyl přesvědčení, že howno aristokratické má zřejmě jiný význam než howno plebejsko-proletářské.

 13. Dano, ad 1105 – přečetl jsem si to 2x, ale moudrej z toho nejsem. Objem tržeb je přece na přiznání DPH už teď. Jedině, že by chtěli zavést měsíční plátcovství pro všechny, ale to jsem z článku nevyčetl.
  Osobně považuju za zhovadilost DPH an sich, jestli se ovšem finančákům odpinkne jeden výkaz navíc, to už je celkem jedno. Každý účetní SW to umí a dnes už snad nikdo výkazy nesmolí s tužkou v ruce.
  Nejlepší by bylo DPH šmahem zrušit a vrátit se k dani z obratu, takové, jaká byla za komančů, nebo jakou mají v USA. Plátci si fakturují netto, daní se jen prodeje neplátcům.

 14. Foundry, já to také četla vícekrát. A rozumím tomu tak, že se čtvrtletním plátcům přidá další formulář, který budou podávat na FÚ každý měsíc a ve kterém budou uvedeny jen tržby za kalendářní měsíc. Což jak jistě víš je totální blbost, protože DPH se odvádí nejen z tržeb, ale ze zdanitelného plnění za dané období, což jsou např. i vystavené faktury bez ohledu na to, zda a kdy jsou zaplaceny. Takže co s tržbami? Prostě podpora drobného podnikání podle Babiše a spol. Obávám se, že ještě navíc sníží hranici pro povinnou registraci k DPH.

 15. No a pokud novinářský póvl sdělení nezkreslil (což ale asi ano, a dosti výrazně), vyplývá z článku jasně, že Babiš má o ekonomice, účtování a daních ponětí jen velice mlhavé (abych se tedy vyjádřil zdrženlivě).

 16. Ježiš, na Karly jsem zapomněla! Tak milí Karlové – všecko nej a opatrně s tím slavením! :-)))

 17. Dano, to mě právě zmátlo a nejsem z toho moudrej. Objem fakturace je ve stávajícím přiznání obsažen, inkaso je z hlediska DPH naprosto k ničemu. Ostatně, sám pojem tržba se vztahuje k účetnictví, nikoli k daním. V podvojném účetnictví je to v podstatě objem fakturace (bez ohledu, zda proběhla úhrada).
  Takže opravdu nevím, co se tím opravdu myslí.

 18. Jo, ještě bych dodal, že pojem “tržba” zákon nezná. Není nikde uveden ani definován.

 19. Dano a Foundry – nevidím v tom nic jiného než povinnost měsíčního zdaňovacího období pro všechny. zatím to bylo čtvrtletně podle obratu, ale teď to chtějí měsíčně ode všech. SW to zvládne, státu se zrychlí platby – nebude muset čekat tři měsíce.

  Já jsem sice genderově zaostalý, ale Tereza Spencerová ze svého přeoperování udělal mohutnou kampaň, což si může každý jezdec na Googlu ověřit. Když si zadáte Tereza Spencer, tak se nedozvíte nic o jejích (jeho) politických mízorech, ale seznámíte se se stránkami “tranďáků”, jak trefně píše on, ona, ono sám.

  Nebudu osobní, ale neuspokojená ženská bez chlapa je horší než … ani mě nenapadá, co by mohlo být horší.

 20. 1119 – Foundry – to připiš neznalosti novináře.

 21. Martine, ta měsíční povinnost je druhý krok. Zatím, k testování davu, je “jen” povinnost podat měsíčně hlášení, kolik činí dílčí (měsíční) zdanitelné plnění (ZDAPl). FÚ budou nabírat lidi a tak se bude provádět kontrola součtu dílčích ZDAPl a ZDAPl v přiznání k DPH za čtvrtletí. K ničemu jinému,než zdůvodnění zvýšení počtu správců daně a hlavně jako příprava na měsíční zdanitelné období, to neslouží.

 22. Jejda, a ještě jeden důvod mi unikl. A přitom ho Babiš uvedl: ” Za hlavní smysl novely označil rozšíření systému reverse charge neboli režimu přenesení daňové povinnosti na odběratele služeb a zboží.” Super.

 23. Ehm, Martine … a došlo, ti doufám, že s tou genderovou zaostalostí jsem to myslela jako srandu?
  😀

 24. Moje znalosti daňové porblematiky konší stařžením integrovaného formuláře daňového přiznání a jeho vyplněním, tak se, daňoví znalci nesmějte, ale jak tomu mám rozumět?

  “přenesení daňové povinnosti na odběratele služeb a zboží.”

  Já teda měla za to, že tím, že s každým rohlíkem, který koupím platím skoro pětinu jeho ceny navíc jako DPH, už tu daňovou povinnost mám a tudíž není třeba ji na mně od někud přenášet.

  ale možná to je nějaká úvaha v oblasti, kde jsou moje rohlíky hluboko pod rozlišovací úrovní 😀

 25. MaYdo, přenesená daňová povinnost u DPH už v některých případech je, a budeš překvapená, ale je to v oblasti stavebnictví.
  Na přesnější vysvětlení v tuhle chvíli nemám, neb jest mi řešiti cosi jiného a navíc mám za sebou dost náročný den. Možná Foundry nebo Martin nebo někdo znalejší.

 26. Tzv. přenesení daňové povinnosti je v podstatě noblesně nazvaná daň z obratu, o které jsem se zmiňoval výše. Akorát je to mnohem krkolomnější – dodavatel na faktuře uvede netto částku (bez DPH) a tuto dostane uhrazenu. Tím to pro něj končí, nic nikam neodvádí. Akorát pošle na FÚ soupis takto provedených plnění. Odběratel zaúčtuje fakturu, sám si vyměří DPH a do řádku “daňová povinnost” zanese odpovídající sumu. Ovšem stejnou sumu zanese i do řádku “odpočet daně na vstupu”, takže nula od nuly pojde a taky nikam nic neplatí. jen zas vyplní výkaz.
  Ekonomicky to odpovídá dani z obratu – plátci mezi sebou účtují bez daně, až ten v řetězci, který prodává neplátci (to jest třeba někomu, kdo si nechá stavět domek nebo byt), normálně vystaví fakturu s DPH a tuto následně odvede berňáku.

 27. Našla jsem si něco na internetu. Jakž takž tuším, o co jde, ale já se v DPH nikdy moc nevyznala. Navíc je to tam popsaný takovou tou sofistikovanou mluvou, který prostý občan nerozumí.

  Ale není to nic, co by se týkalo nákupu rohlíků 🙂

 28. Maydo, coby neplátce daňovou povinnost nemáš, tu má pekař, od kterého rohlík kupuješ. On si ale tu daň pochopitelně započte do ceny.

 29. (1123) Ošem systém “reverse charge” musí povolit nejen soudruzi v Bruseli, ale i odsouhlasit pro danou komoditu všechny členské země, navíc se zdůvodněním žádajícího, že výsledku nelze docílit jinak, jak se alespoň domnívám já laik, informovaný P&H. Nebo je to jinak?
  (1125) Já, opět jako laik, si to představuji tak, že Ty, jako odběratel, to sice zamázneš, ale odpadne celá ta šaškárna placení a vracení členů procesu před Tebou, tedy výrobců, subdodavatelů, přeprodejců a prodejců. Ale je to fakt jen odhad či dojem.

 30. Aha, tak to je tohle….

  Ale to snad funguje nejen ve stavebnictví, že plátci DPH si tu daň jen vykazují a předávají a na konci to zacvakne “koncový spotřebitel”, ne?

  No, v každém případě jsem ráda, že nemusím platit DPH. Z toho bych se zcvokla.

  ale zase kyž bych měla takovej obrat, že bych ji platit musela, tak bych asi uživila už účetní, ne?

 31. Jetsli to nebylo jednodušší, když přišel dráb a zařval “Ševče , zaplať”…

  Hlavně byly ty daně asi nižší než dnes….

 32. Dobré ráno vespolek,
  AK, včera jsi měl mít večer příjemný 🙂
  Při čtení na mne šly mrákoty – moc tomu nerozumím, ale Kohout to vysvětluje velice prostě. Byť si říkám, do jaké míry platí, že po bitvě každý generálem.
  Každopádně jsem ráda, že to zakončuje pozitivně 🙂

 33. Dobré ránko!

  Někdo ten afgánskej propadák nepochybně sanovat musí. Také se tomu ovšem dá říkat vyklízení pozic….

  …Samozřejmě, Čína nepošle své jednotky, aby nastoupily na místo odcházejících sil NATO a střetly se s Talibanem. To je naprosto jasné. Peking, který Ghanímu nabídl stovky milionů dolarů pomoci, by však rád zásadním způsobem utvářel afghánskou budoucnost. Obává se totiž, že pokud by se jeho soused definitivně propadl do chaosu, bude se i na čínském území šířit islámský radikalismus (jak se už ostatně děje přinejmenším v Sin-ťiangu)…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/afghanistan-cina-0k0-/zahranicni.aspx?c=A141103_2112710_zahranicni_aha#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

 34. Dobrý den,

  díky za odkaz na Kohouta. Byla tu poptávka po tichém prorokovi … 🙂

 35. Dobré zas ráno… K té včerejší debatě – u slimáčků je to jednodušší. Tam je to na “kámen, nůžky, papír…”

 36. S radostí oznamuji, že Amerika znovu dokázala, že když jde do tuhého, selský rozum převáží. V mezitermínových volbách získali Republikáni kontrolu Kongresu. Ve Sněmovně reprezentantů posílili většinu na 237 : 161. Rozhodující je ovšem získání většiny v senátu – zatím 52 : 43 (všechny výsledky ještě nejsou známy a v případě Louisiany, NH se bude přepočítávat nebo bude druhé kolo nebot vítěz získal většinu nižší než 1%). Výsledky guvernérských voleb jsou ještě výraznější a potvrzují odklon voličů od Washingtonu a jeho byrokratického zasahování do práv států. 30 guvernérů jsou Republikáni, 16 Demokraté. Pro Demokraty je zdrcující, že se Republikán stal guvernérem domovského státu Baracka Obamy, Illinois. Obrazně se dá říci, že tyto volby byly nepřímým referendem k Obamově politice a jeho úspěšnosti. Proč je rozhodující většina v Senátu? Mluvčí (president) Senátu totiž kontroluje, které předložené zákony ze Sněmovny předloží k debatě a ku schválení Senátem a pak k presidentovu podpisu. Dosavadní president, Harry Reid, nepustil ke čtení jediný zákon, který nebyl produktem podvýboru ovládaného demokraty. Tím, že Senát vlastně nic neřešil, stal se poněkud neviditelným a ušel kritice medií, většinou přátelsky nakloněných. Celkem Reid zadržel za uplynulých 6 let přes 200 zákonů. Zdejší pokroková media to ovšem vykládala opačně, že Repuhlikáni Obamovu vládu sabotují předkládáním nesmyslných či protilidových zákonů, jimž Reid statečně čelí. Ted se bojiště přesune o patro výše. Zákonu budou předkládány Obamovi k podpisu a on je bude nejspíše všechny vetovat. Pokud toho Republikáni využijí, a budou k tomu potřebovat media, k Obamovu končnému znemožnění se, je naděje, že se Amerika vymaní ze šněrovačky evropského modelu sociálního státu, vysokých podnikových daní, nesmyslných šíleností jakými jsou podpora Kyotského protokolu, válka uhlíku, boj za práva žen a další sociální zhovadilosti. Vzhledem k tomu, že se USA stávají nejen energeticky nezávislými ale i největším exportétem energií, může se i americká ekonomika konečně rozejet bez škobrtání přes byrokratické překážky nastražované stále více moci si usurpující federální vládou.

 37. Dobré ráno
  každopádně výborný výsledek a paprsek naděje. Nechce se mi to hledat, ale nebývá ta situace v v polovině druhého presidentova období podobná?

 38. Dušane, nelze než gratulovat, už to fakt bylo moc!

 39. Kohout má bohužel pravdu. V roce 1990jsem v LN uveřejnil řadu článků vysvětlujících většinový systém – na základě mé americké zkušennosti – a zároven na příkladech předválečných parlamentních afér (vyčteno z Peroutky) se snažil dokázat proč je poměrný systém pro Ceskoslovensko nevhodný. A je také pravda, že tehdy jsme měli s Havlem stejný názor nejen na volební systém, ale i na budoucí českoslovesnkou ústavu, která dopadla zcela jinak než jsme si vysnili.

  ….měl jsem malý autoservis s pěti zaměstnanci 16 let a nepotřeboval jsem žádný živnostecký, výuční, cechovní, komorový ani jiný dokument. Na radnici jsem požádal o daňové číslo a business byl založen. Asi po deseti letech se do toho začal stát více sápat a jednou ročně mi do dílny chodila kontrola hasicích přístrojů, pak přišli ochraníři a předepsali mi jak mám skladovat vyjetý olej a průmyslový odpad. Teď je to ještě horší, V dílně musí být nástěnka a tam vyvěšeny různé debilní vyhlášky o bezpečnosti práce a o právech zaměstnanců. Což bohužel uvedlo do té doby rovnou Ameriku na českou cestu obcházení zákonů. Nejdříve těch blbých, později všech nepříjemných. Cesta do pekel.

 40. skimici, vládnoucí strana obyčejně ztratí nějaká křesla, ale aby přišla o kontrolu obou komor Kongresu, to se stává jen velmi výjimečně. Kolikrát to bylo za 240 let nevím a hledat to ted nebudu, užívám si 12 letou skotskou…

 41. Dušane,
  “Well done and keep it up, America !!!!” 🙂
  Dík za paprsek naděje.

  Osobně si přeji, aby UK trvali na omezení imigrantů a Merkelová je vykopla z EU. Snad se pak ten spolek lhářů začne sypat dominovým efektem… dokud ještě máme korunu.

 42. 2 nickname ad 1138 – já bohužel jsem “trochu jiný druh fyzika”. S plazmou nemám žádné zkušenosti, jen obecné povědomí. Jak jsem pochopil, zkoušej novou geometrii magnetické pasti, což by mělo přinést zásadní změnu udržení plazmatu. Je fakt, že takovéto možnosti geometrie a intenzity mg. pole ještě před několika lety nebyly možné. Nakolik se uvažuje využití HTSC – netuším. Nic víc k tomu nedodám, to chce někoho, kdo dělá s plazmatem.

 43. Matzurko,
  Němeko teď čelí imigrantskému náporu takových rozměrů, že to už nezvládá, už je prakticky nemá kde ubytovat, natož pro ně mít práci. Katastrofa je docela blízko. 🙁

 44. PeSi, i tak díky za odpověď. Pročetl jsem si komentáře pod anglickým článkem. Sice se zdá nepravděpodobné, že by inženýři od Lockheedu přišli na něco, co se v Livermoore nepodařilo, ale snít můžeme 🙂

  Rputi, byty v Německu jsou často lacinější než u nás. Horní Franky, Vogtland vs. Chebsko. Nezaměstnanost je nižší.

  Dušane: blahopřeji. Doufám, že Tea Party provětrá republikány.

 45. Něco jiného je, že v Německu nemají “ubytovny”, je nedostatek sociálních pracovníků, kteří by se starali o příchozí, že zakazují příchozím pracovat atd. atp.
  Na druhou stranu jim Poláci srážejí výplaty pod 5.000 EUR, za což se ve Frankfurtu stěží vyžije …

 46. Macek čte Šumaváka a nechává se inspirovat tématy. Dneska je zajímavý výčet výroků Karla Schwanzenberga, kde používá stejné výrazy jako Zeman. Definice pražské kavárny je příspěvkem do dnešní diskuze – zejména Šafr polechtá některé duskutéry na cemru.

  Mimochodem, Zeman se dneska vyznal, že si ta slova přichystal. Je vidět, že se trefil.

Komentáře nejsou povoleny.