Horká válka

Zuzana Chlumská

 

https://www.youtube.com/watch?v=sSIGHlpBdIM

 

Zatraceně horká! A zatímco žvaníme zda-li sankce/nesankce a jestli studená válka již začala či nikoli, hoří nám půda pod nohama.

 

A zatímco německá kancléřka Angla Merkelová nás opakovaně vyzývá, abychom nedemonstrovali proti islámu a nejen náš bývalí ministr zahraničí K.Schwarzenberg nás nabádá, abychom houfně přijímali islámské imigranty, tak pár dní po té, dochází k teroristickému přepadení francouzké redakce humoristického listu Charlie Hebdo.

Není to poprvé a není to naposled!

 

Co všechno se ještě musí stát, abychom pochopili?

 

Kolikrát ještě uslyšíme, že:

Tragický útok v pařížské redakci, který mají pravděpodobně na svědomí islámští extrémisté, nesmí vést k sebe-cenzuře novinářů a oslabení svobody slova, ale stejně tak nesmí vést k zesílení proti-muslimských tendencí.

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/-Shanaah-SZ-Posuk-s-puskou-353200

 

Kdo nám vysvětlí, proč ten mírumilovný islám nečiní nic proti svým vlastním extremistům?

 

Kdo nám vysvětlí, proč byli postupně likvidovány všechny sekulární režimy na severu Afriky a na blízkém východě?

1999 – Jugoslávie a následný vznik Kosova.

2001 – Invaze do Afghánistánu.

2003 – Irák.

2011 – Tunis

2011 – Lybie

2011 – Egypt

2011 – Arabské jaro.

2011 – Sýrie

 

Ustál to jedině Egypt díky velmi silné armádě!

Naopak to neustála turecká armáda, která do té doby byla zárukou změn které proti islamismu zavedl Kemal Atatürk … a zvítězil islamista Erdogan.

 

Kdo nám vysvětlí proč největším spojencem Západu je země vyznávající militantní islám Saudská Arábie, která, spolu s Katarem jsou největšími podporovateli Islámského státu?

Proč Organizace pro osvobození Palestiny byla vyškrtnuta ze seznamu teroristických organizací?

Proč ten stupňující se tlak na přijímání hlavně islámských imigrantů?

 

Příliš mnoho otázek a jediná odpověď – toto není náhodný postup událostí! Toto je program!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 292 komentářů u „Horká válka

 1. 1250 BohousB
  Ostatně, ten pištec by se šiknul i teď. Vyloženě to vidím jak s blaženým úsměvěm do té Vltavy pochodují…

 2. Kdo a proč si dělá legraci z islámu.
  Jestli to není tak, že vtipy a humor jsou příznačné spíše pro poddané než pro panstvo, spíše pro chudé než bohaté, spíše pro ovládané než pro ovládající, spíše pro ty kteří se bojí, než pro ty, kteří vzbuzují respekt a strach. Že humor je zbraní takových lidí. Protože co jiného jim zbývá než humor. Že snaha o humor i v tomto případě je výrazem pocitu takové slabosti a strachu. V tom případě se ptejme, co je příčinou pocitu takové slabosti a strachu u příslušníků většinové kultury disponující dobře organizovanou a ozbrojenou státní mocí. Jestli to není proto, že pociťují jak ona moc, kterou si vydržují z daní, je nechrání. Ptejme se proč je nechrání. Někdo namítne, že je to proto, že ona moc je rozdělena na zákonodárnou, výkonnou a soudní, a že výkonná moc, která disponuje oněmi mocnými prostředky je nesmí účinně použít, protože je vázána zákonem. Pak se ptejme, proč je vázána zákonem, kdo jej vydal a proč, jestliže pozoruje jeho neblahé působení, ho nezmění. Proč jimi volení představitelé moci zákonodárné nejednají jak mají. Neměli by se ptát oni? Povolat k odpovědnosti své politické představitele, kteří jsou závislí na jejich voličských hlasech? A když už, proč nekarikují právě je? Zveřejní Charlie Hebdo na čelní straně karikaturu jak si francouzský prezident v předklonu s uspokojeným výrazem prohlíží karikaturu islámského fundamentalisty, zatím co on ho zezadu šuká jako ovci? Asi ne…..

 3. Zpátečníku a Skimici. Ještě že jsem vycvičenej v ukládání. Během krátké doby onen příspěvek autora jménem Robert Máslo, který cituje Zpátečník v [1242], z webu iDnes zmizel. Pro jistotu zmizelo i spolu s celé vlákno na něj odkazující…

  iDnes, hotová Jáma pamětnice. Jak praví můj oblíbený klasik – “dnes to tu je, zítra to tam být nemusí“… 😉

 4. Sákryš, zasejc ty mý neobratný prstíky. Vypadlo mi jedno slovo na konci prvního odstavce. V předchozí [1254] má být správně tato věta: “Pro jistotu zmizelo spolu s ním i celé vlákno na něj odkazující…”

 5. maYdo, ale napsat, že to předáváte právníkovi můžete. Přece to tý koze nenecháte zadarmo! Případně Můžete připojit poznámku o tom, že v případě nevymahatelnosti, postoupí vaše právní zastoupení věc k exekučnímu vyřízení.
  Zde přítomní právníci zajisté dodají návod vtipné formulace.

  Květináče – jsem sem dávala dva odkazy, je to na Streamu – stačí zadat na Googlu Gebrian-květináče, nebo tak nějak.

 6. 1222 NoName, zajisté. Stačilo by vzít titulní stranu jak je, turban vyměnit za šábeshučku, upravit frňák, domalovat tobogány. Co by se dělo, nechám na představivosti.

 7. (1253) Prý si dělali srandu z náboženství obecně, nejen z islámu.
  Každopádně, jsem zvědav na tu podporu intošů, až (když) zveřejní nějaký vtip o cikánech.
  (1257) Trochu povyku by nejspíš bylo, ale nikdo by je nevystřílel. Mossad je příliš vytížen. 😛

 8. 1253 — Nojo, Schumachere, ale proč si pak dělali legraci, jakkoliv trapně hloupou, i z katolické církve? Ta je samou snahou přizpůsobit se sociálním vymoženostem již dávno v takové defensivě, že nemůže ohrozit nikoho…

  Jinak, abych oponoval Tvé 2. větě, zkusím zpaměti citovat ze skvělého eseje Josefa Jedličky: „Posměch a vztek jsou panské.

  1254 — Dobrá práce, Bohouši. Ještě bys mohl učinit dotaz u cenzora, proč to smázl. A naopak to rozmáznout jinde. Obecně by vše mělo fungovat tak, aby se jakákoliv snaha mejnstrýmu o cenzuru obracela proti němu. (K tomu sice je daleko nekonečně, ale přát si to doposud smím.)

 9. Rputi,

  ona bude potřebovat k povolení autorizovanou dokumentaci. A razítko mám já. 😀

  Kdyby to snad chtěla postavit na černo, pokuta ji nemine, na ouřadu ji už dobře znají. A pokuta bude mastná, i jako fyzická osoba by zaplatila víc než za projekt a oni ten barák mají napsanej na právnickou osobu, to jsou pokuty řádově desetkrát vyšší….

 10. maYdo,

  pokud má v ruce hotovou dokumentaci, někdo s razítkem se už sežene.
  Bylo by lepší kdybys ty papíry dostala zpátky.
  Nechce platit, ať tedy vrátí práci (dokumentaci.)

 11. 1258
  v rádiu jsem slyšel Halíka mluvit o karikatuře panny Marie, rodící dítě s prasečí hlavou ( neviděl jsem) a o homosexuálně šukající svaté Trojici ( viděl jsem)

 12. Halladine, nesežene. 🙂

  Jsem tam napsaná jako zodpovědný projektant. Myslíš, že jsem takovej blázen, že bych dala z ruky dokumentaci bez rozpisky?

  Kromě toho jsem to já, kdo má v počítači zdrojový soubor. To bych chtěla vidět, jak by dotyčnej prokazoval, že to zpracoval, když zdrojovej soubor mám já. To si nikdo nelajsne. A kdyby lajsnul, tak ho s radotí prásknu na komoru a ta s ním zamete, že bude mít dorazítkováno nadosmrti.

  A kdyby snad ouřad akceptoval dokumenatci, kde je v rozpisce uvedený jako zodpovědný projektant někdo jiný než je na razítku, tak bude mít problém i ouřad.

 13. >> skimic
  Asi se mi zatřásla ruka a proto to dvojité m v HaMMeln. Však už o tom psal Jan Neruda (Dědova mísa): —až se tobě třásti bude ruka / koryto ti synek udělá.

 14. 1256 Halle
  … k jaké konfesi se vlastně pan Halík sám přiřazuje? Nejsem odborník na jemné nuance víry, tak dotaz zestručním abych se dostal k podstatnému: smí ve funkci souložit?

 15. Truhlíky – část dvě, pohled architekta :

  nejdřív fotky :

  http://maydaa.rajce.idnes.cz/Truhliky

  Kolem těch na prvních třech fotkách chodím denně do práce. Netvrdím, že na chodníku přímo překážejí, ale zužují ho docela dost. Náhodný chodec vidí spíš betonovou kostku než tu zeleň. Truhlíky jsou sice mohutné, ale stromečkům velkej komfort neposkytují, vrstva země pro zakořenění a růst nemůže stačit.
  Opticky v prostoru prakticky nepřibylo zeleně, zato přibylo znatelně betonu. Z druhé strany ulice zakrývá truhlíková bariera docela pekněj parčík vedle chodníku. Otázka je, proč mocí mermo cpát zeleň v kontejnerech, ještě k tomu hnusnejch, někam, kde zelěň je….
  Umístění truhlíků na druhé straně autobusáku na Knížeci – poslední dvě fotky – je totálně nemyslný, protože vyřazuje úplně ze hry jedinou přirozenou zeleň který tam byla – pruh trávníku s keři mezi chodníkem a utobusákem. S tím kouslem země by se dalo dělat ledacos, víc keříků, záhon s kytičkama, stromy. BYlo by to mnohem přirozemnější a opticky by bylo té zeleně mnohem víc. Místo toho je trávník zazděný mezi odstavenými autobusy na straně jedné a barierou z betonových kostek na straně druhé. JAkákoliv údržba ztoho kousku zelěně je prakticky znemožněná. Jediný pozitivum je, že když na vás přijde potřeba, budete mít mezi těmi truhlíky a autobusy dokonalé soukromí.

  Obrázek, nakolik ty slavné truhlíky opravdu zkrášlily Smíchov, si udělejte sami.

  Je to záměr, který byl chybný od samého počátku. Nemohlo to fungovat, nemělo to žádnej potenciál.

  ještě k těm truhlíkům, co sem dával PeS. v č.1225 – taky totální nesmysl. v okolí je pěčí zóna a zlolajná auta tamtudy stejně nepojedou. NAopak znemožnění průjezdu záchranky je hrubá chyba.
  Kromě toho bariera přecestu napřáč působí nepčíjemně a nepřirozeně. TY truhlíky zeleň nevytrhnou a jen tam překáží. nemluvě o tom, že v tradičním městském veřejném prostoru se v historických dobách ta zeleň moc nevyskytovala.

 16. 1273 Rputi dík,
  já jsem jenom přemýšlel o Schumiho příspěvku 1257 – nevím ale jakou karikaturu měl na mysli. Tu Svatou trojici? Karikovat takto židy by nemělo smysl. Pamatuji si nějaký film od Formana, kde máma v zásadě házela Rabimu dceru do taxiku 🙂

 17. ad 1273 Rputi, neřekl bych “nesní”, neměl by a když by přece jen sesmilnil, tak se vyzpovídá a za nějaký ten Otčenáš může i k přijímání těla Páně

 18. ještě … vzpomínám, jaké by se alespoň daly karikovat židovské bukvice. Moc jich nenajdu.
  U nikoho to nomohu potvrdit z osobní zkušenosti 🙂 Wiki….
  Z těch kterých si vážím a u kterých to nechápu bych snad jmenoval Wittgensteina.
  Pak hlavně komedianti:
  Bernstein
  Proust
  Ginsberg
  Lou Reed

  A mldý holky?
  Anne Frank
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LGBT_Jews
  Footnotes 118

 19. quivisi 1276 . já nevím, ale on byl “Ňákej takovej divnej” už před těma 30-40 lety. Já z něj měla vždycky divnej pocit. Žádnej sympaťák….

 20. maYdo, děkuji, projdu si to, ale teprve teď jsem dojel ze zatáčky před Vídní a budu teprve večeřet.

 21. Ahoj!
  Zakopat ty truhlíky pod zem mi přijde jako dobrý nápad!
  Velmi podobné zakopávali v Krumlově v Široké ulici, asi 3m hluboko, pak do nich dali kabely rozvod vody a plynu a zase to celé zasypali a vydláždili.
  A od té doby, na tu dlažbu nemuseli sáhnout… 😉 😀

  =============================================================================

  POjďte nahoru přemýšlet o budoucnosti. Teda o přítomnosti, která již znamená minulost… 😉

 22. Já bych ty truhlíky rozdal chovatelům koní a dobytka. Byl by to dobrý napájecí žlab. Vznikly za Jančíka a již při jejich objevení někdo zkušený jednoduše vypočítal, nakolik přijde výroba jednoho kusu a kolik za to dala radnice.(myslím, že to bylo uvedeno dokonce tady, nebo na NP). Ten poměr byl asi 1:5. Část truhel byla přemístěna na méně nápadná místa – např. do oblasti Zlíchova. Je symbolické, že je na fotce vidět, že m.j. stojí před bývalými Ženskými domovy, v jejich diskutabilním prodeji má také Jančík prstíky. Jirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *