Jezte zdravě !

aneb: to by se v Německu stát nemohlo.

Skandál s koninou místo hovězího se neustále rozšiřuje. Dnes se zdá, že zdroj byl v Polsku – už je známo asi osm firem ve třech vojvodstvích odkud ta konina šla.A něco bude mít zřejmě původ i ve Švédsku, protože tam proti evidenci (živí, poražení, exportovaní…/evidovaní) chybí a je nedohledatelných asi 5000 koní.

V Německu běží a utěšeně roste skandál s “biovejci” – kdy vejce z klecového chovu byla prodávana ne jen jako od Legehennen (slepice ve výběhu) ale rovnou jako bio. Myšlenku, že kdyby EU nevydávala předpisy jaké vydává, tak by se to stát nemohlo, se ani neodvažuji vyslovit.

No a před pár dny propukl  v DE další skandál se zkrmováním plesnivé kukuřice. Sedláci dostali ve směsích ke zkrmení 10 000 tun kukuřice, která měla více než desetinásobný obsah aflatoxinů ( slušné jedy) než je povoleno. Dalších 10 000 tun bylo zadrženo u výrobce krmiv a dalších 26 000 tun ve velkoskladu… (soudím, že někde v přístavu). Objevil to náhodou nějaký sedlák v nadojeném mléce. Takže jezte německé jogurty, jsou zdravé… 😀

Proč to píši?
Viděl jsem včera v německých zprávách velice rozhořčenou, zelenou ( i když rozhořčením byla spíše rudá) Renate Künast  (Bündnis 90/Die Grünen)  vykřikovat, že takhle už to dál nejde, že je potřeba změnit a podstatně zpřísnit kontrolní systém, protože SPOTŘEBITEL MÁ PRÁVO NA PŘÍSNOU KONTROLU!!
No a to mě docela zaujalo a myslím, že kdyby řekla: spotřebitel má za své peníze  právo na zdravé a bezpečné potraviny, ani bych hlavu k té televizi neotočil…

Takže si pište k lidským právům další…
SPOTŘEBITEL MÁ PRÁVO NA PŘÍSNOU KONTROLU!!
a budou se přísně kontrolovat i spotřebitelé, zda svítí správnými žárovkami, zda nepoužívají Chanel No.5 , protože ten také obsahuje v EU zakázané karcinogenní a jedovaté látky, atd…, atd…

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 147 komentářů u „Jezte zdravě !

 1. Tak to vidíte, my prý týráme ženy pomlázkou a na tom videu se ty dívky za to týrání tak stydí, že se ani neukážou.

 2. NoName,
  no jen aby si to nespletli s majoránkou, to by byl teprv hustej trip 🙂 !

  Martine, asi tak.

  Jirko, tvá žena je zřejmě záviděníhodným příkladem, kdy šťastná souhra genů někomu “nadělí” somatotyp, kteří jiní závidějí. IMHO je dobré si své vrozené dispozice hlídat, a nesnažit se je drasticky měnit – právě tohle je pak zdrojem frustrací a vzteku vůči okolí. Tedy, předpokládám, že tvá žena je vzrůstu normálního, a nemá 120cm i s podpatkama, to by asi trochu baculatá byla 🙂

 3. Jestli mate nekdo cislo na pana prezidenta, poslete mu zpravu, ze se sako muze rozepnout, kdyz sedi….

 4. Jirko, když je sako od světoznámé firmy, která obléká celebrity, tak se nemusí rozepínat a může se nechat na rukávu visačka se jménem výrobce. Je vidět, že chodíš v teplákách a znalosti máš vygooglované.

  Teď mě napadlo, kterého presidenta máš na mysli, ono jich je ve světě víc a ještě k tomu se tak prý říká i těm bývalým. Jen Klausovi nikdo president neříká, neříkal a nebude říkat – to je prostě jen nějaký Klaus, ale pan president Václav Havel…to bylo jiný kafe.

 5. Martine, tak to jo, netusil jsem jake nove trendy v panske mode jsou zvykem 😀

  Jo a je zajimave, ze pro mne je pan prezident i ten pan prezident Havel a prezidemt Klaus, nepochybne bude i prezident Zeman. Budou i dalsi prezidentove. Nemam moc rad komoleni jmen a prezident je furt prezident, kdyz uz je tery musime mit a nezijeme v totalite

 6. ja ti martine nevim ale videnskej krejci to vsiva dovnitr na kapsicku :O
  to si jako mam presivat na rukav.
  fakt ti rakusaci uz ani ty saka neumi 🙁

 7. Tak ten projev je makabrozni masakr….. Tak to vam fakt nezavidim. Modlete se aby jeho hladinka byla furt jen vysoka

 8. První potlesk při Zemanově projevu byl v okamžiku, kdy hodil exkrementem po novinářstvu.

 9. prezidenti i jejich projevy mi uz nejak moc nerikaji.

  tak trochu z jineho soudku.

  jsou ty internetove utoky priprava at se zduvodni zakon na sledovani a ukladani dat o pripojeni?

  nebo je to prave naopak – podivejte jak vas odstrihneme kdyz nas zacnete smirovat ve velkem ?

 10. vídeňský krejčí – myslíš Knížete? Tak to máš pravdu, v jeho pražské pobočce to tak v roce 1968 dělali.

 11. 1113 Kdybych chtěl konspirovat, tak jde o navýšení rozpočtu na kybernetickou bezpečnost. Relativně levný a jednoduchý útok, relativně jednoduchá obrana, plné noviny hackerů.
  Cílem může být ukázka síly, požadování výpalného.

 12. 1116-já bych spíše po vzoru daně z finančních transakcí zavedl “daň z paketu”. Platilo by se rozumně, pár haléřů za megabyte. Nikoho by to nebolelo a stát by vydělal.

 13. (1107)
  Mno, jirko ppa etc. , při Vaší znalosti etikety (a náklonnosti k “hlavě státu”) si dovolím navrhnout,abyste se ucházel o funkci královského ..ehm…presidentského komořího- něco jako markýz Cinq-Mars u Ludvíka XIII. 🙂

 14. 1118 NoName, to už tady bylo. Za zmínku o dani z “bitu” jsem důvodně dostal vyhubováno.

 15. 1118 no jo ale aby se dalo danit tak musi byt presna kontrola.
  to nejde aby si jejich penize nekdo neplatil a snazil se obejit povinnosti

 16. Detaily se vyřeší až pak, pepo.
  Firem dělajících velké IT projekty pro stát je tady dost. A část z nich má managery pořád na svobodě. Potenciál tady je.
  V nouzové situaci to může vzít Česká pošta nebo České dráhy, odbor automatizace.

 17. 1122-já jsem to nebyl… Čestné slovo. 😉

 18. Pepo, stale jeste nedocenujes genyjalytu budouciho zdaneni inzenyrskych siti…. Kudy asi tecou ty informace?

 19. k těm platbám za paket. Když Osa zavedla dan z nosiče, proč rovnou nezdanit ETH karty, WiFi bridge, etc. Na každém vehiklu, které má jakékoli sítové připojení by se přidala dan ze spoje a bylo by to pěkně přehledné. Kdo si dneska stěžuje, že je autorská dan i na tiskárny??

 20. k těm platbám za paket. Když Osa zavedla dan z nosiče, proč rovnou nezdanit ETH karty, WiFi bridge, etc. Na každém vehiklu, které má jakékoli sítové připojení by se přidala dan ze spoje a bylo by to pěkně přehledné. Kdo si dneska stěžuje, že je autorská dan i na tiskárny??

 21. Noname, Ceskamposta to nezvladne, vzdyt budou merit rychlost aut a postaku je malo.

 22. 1125 jirko v kotline tecou informace vsude jak prez derave sito 😀

  ale jo je to jasne ze si kalous najde to kde se da jednoduse vybrat 🙁

 23. >> westík
  Jo, a nějaký Richelieu mu nechá useknout hlavu.

 24. (1130) jj,dvd, ale to už je “riziko podnikání” 🙂

 25. Ahoj!
  No name, návrh EU zdanit jedním eurocentem zasílané maily byl již , myslím i opakovaně, zamítnut.
  Spameři byli velmi proti…:-)

 26. 1133-ale Datové schránky ukazují, že to jde … Když se chce.

 27. To se stává 😉 Se to buď breakne bebo resetne.

 28. Tak je hezke, ze se pan prezident prihlasil k tomu co udelal pan prezident Masaryk, tedy ke zniceni slechty a pozemkove reforme. A jak mu vseholid za to zatleskal, neni nad to vedet, kdo je nepritel a kdo za ty neuspechy bude moct….

 29. No, OSA by mohla požadovat poplatek z přenosu. S poukazem na to, že příslušný drát či bezdrát se pro ten okamžik stává datovým nosičem. Datovým nosičem je vše, kudy data procházejí při zpracování. Procesor, paměti, jiné součástky, obvody a spoje.

  Dań z přenosu dat má logiku v tom, že data jsou zbožím jako každé jiné. Když si dva subjekty navzájem vyměňují data, může jít o barterový obchod. Každá data mají nějakou hodnotu. Jsou ocenitelná. Jestliže vytvořím nějaká data, například fotografii a pošlu je někomu bezplatně, je to dar, majetková hodnota která by měla být zdaněna. V případě, že její cenu nelze stanovit, měla by da%n být vyměřena z objemu dat, na základě předpokladu přímé úměry hodnoty a objemu dat. Výměna či darování dat by mělo podléhat zdanění jako výměna či darování jakéhokoli jiného zboží (komodity). Že data sama o sobě mohou mít nejen cenu, ale i vysokou cenu, lze demonstrovat na příkladech obchodování s virtuální realitou, například ve hrách. Nakupování předmětů, postav, zdokonalování. Dokonce už je vyšetřována i s tím spojená trestná činnost.
  Že v každém případě jde o zboží nenulové hodnoty je dáno ekonomickou podstatou transakce. Nutnou podmínkou každé transakce je transfer nenulové hodnoty. Jinak by transakce neměla smysl. Shrnuto, data (informace) mají hodnotu vyčíslitelnou v penězích jako jakékoli zboží. Ve všech případech ve kterých je s nimi nakládáno tak jako s čímkoli jiným co podléhá zdanění, je logické aby toto nakládání bylo zdaněno stejně. Protože taková data jsou sdílena a směňována nejen elektronickým způsobem, ale například i hlasem (v hospodě), opticky i taktilně (například potěšení generující data při rozličném omuchlávání a podobně) je nutno vytvořit legislativní rámec k daňovému podchycení veškerého transferu hodnot, to znamená i jakýchkoli dat. To znamená například daň chatovací, blogovou, ale i daň “hospodskou”, daň z užívání veřejného prostoru a podobně. Protože jak jsem ukázal, jakákoli vytvářená a sdílená data mají nenulovou hodnotu, protože vznikají vědomou činností na základě vynaložené práce a k nějakému užitku, představují majetkový přírůstek jejich i originárního nabyvatele. To znamená, že by měla podléhat dani z příjmu případně majetkové dani, neb jde o příjem naturální. Tak jako tady už někdo velmi nejen na ochranu před kyberzločinem, ale i na podporu zaměstnanosti, kultury a rozličných alternativních projektů sociální spravedlnosti. Jakmile to bude technicky možné, každý jedinec bude mít implantovaný čip monitorující transfer veškerých dat, včetně myšlenek, pro účel jejich řádného zdanění, tak aby byla zdaněna veškerá činnost přinášející mu jakýkoli prospěch. Včetně snů, samozřejmě.

 30. Jirko, ty nemáš co dělat, že posloucháš takové voloviny? Já se tu už hodinu mořím se smlouvou v angličtině, ke které jsem dostal podklady v holandštině. Ještě, že je ta nizozemská řeč něco mezi sousedy zleva a zprava. Teď jsem to poslal k oponentuře a už by toho mohlo být pro dnešek dost. Zbaběle jsem dneska nechal kolo doma a jel autem. A ono na sviňu nezaprší a nezaprší.

  Kdo četl nebo poslouchal pana presidenta v posledních dvaceti letech, tak ví, co může očekávat. Navenek socialistické kecy o majetkových přiznáních, uvnitř bratrovražedný boj mezi “přáteli”, protože kmotři napojení na současné vedení ČSSD nejsou stejní jako kmotři Zemanovci. I když ti nejchytřejší podmazávají na všechny strany, takže se v létě překvapivě zjistí, že se na Hradě (nebo v Bamberku) budou střídat i kmotři z ODS.

  Tohle jsou všechno nedůležité srandy – vnouček je už zase v nemocnici.

 31. Vzhledem k tomu, že přímo úměrné intelektu je nejen generování užitečných dat je, ale výše škod způsobených jeho užitím, přichází v úvahu paušální zdanění změřené inteligence. Za tím účelem jedinci budiž zařazeni do příslušných kategorií zohledňujících možnost užitečného uplatnění či potenciální škodlivost jim naměřené inteligence.

 32. Martine, ac se to nezda, tak mne to pravdu zajimalo co bude rikat a zcela souhlasim s tvou zlracenou verzi. Ale uz to skoncilo, takze zpet k priprave na vejlet.
  Jo a vnouckovi drzim palce aby byl brzo doma

 33. Martine,

  vnoučkovi držím palce, nám dnes “tfuj-tfuj-tfuj, dobrá Sílo při nás stůj !” vyšla mononukleóza negativně, takže dítko brzy poskotačí zpátky do školy.

  Projev prezidenta si asi pustím v klidu večer, zatím beru pozitivně aspoň to, že během inaugurace neusnul….

 34. 1143 co jste chteli tak to mate 😀
  aby to nebylo ze jeste budete vzpominat jak by bylo dobre kdyby usinal.

  ne martin ma pravdu v tom ze aspon v brne se na jeho prezidentovani tesili dodavatele kmotru .
  prej zas bude dobre.

  Jo nemysleli toho zemana tady v brne

 35. 2 DVD – myslím, že o nástupce nejvyššího podkoního Cinq-Marse nemusíte mít obavy 🙂 Nikdo státnického a inteligenčního formátu kardinála de Richelieu není momentálně po Evropě v dohledu, se mi tak zdá…

Komentáře nejsou povoleny.