Avers a revers, rub a líc…Neshody o obrázku vznikají dle směru, odkud je nahlížena.
Velcí umělci, velcí vzdělanci a velké morální osobnosti na ni pohlížejí se shora a vidí pravdu a lásku.
My, malí, nevzdělaní, hloupí venkované z Čech a Moravy k té minci,vzhledem ke své malosti, vzhlížíme vzhůru a vidíme jen rub té mince, tedy lež a nenávist…
Čtěte si a posuďte sami, kde v té cause „Brady“ byl líc a rub, kdo lhal a kdo nelhal, a vyberte si sami, komu věřit…
Rputi, nemusí děkovat, stačí říct „sbohem“. Nebo nezvat ani jednoho. Je to moc složité to pochopit?
1898
Zdravotnictví nemá neomezené množství peněz. Až budou u nás platy jako v Německu, bude taky pojistné tak vysoké.
Mzdy se zvedly o 10 %, a mají se tak zdvíhat několik let po sobě.
Na ty mizerné peníze,co má zdravotnictví to funguje překvapivě slušně.
Němečkovi prošlo pár zákonů, dokonce i u opozice. Zdaleka to nebyl nejhorší ministr zdravotnictví.
Poděkovat současně Němečkovi i Dienstbierovi by byla fakticky urážka Němečka.
Každý, i prezident má právo dát najevo,koho si váží, a koho ne.
A i nelevicoví komentátoři se většinou shodují v tom, že Němečka celkem nebylo za co odvolat.
Halladine, urážet se si můžeme dovolit vy nebo já, president by měl zachovávat nestrannost a nadhled. Když dokázal Dienstbiera jmenovat, měl by dokázat se s ním i rozloučit. Prostě slušnost. I rozloučení s tím, s kým nesouhlasím nebo přímo nesnáším, může zachovat určitou úroveň. Párkrát jsem musela ukončit pracovní poměr s lidmi, kteří na svou práci nestačili nebo si ji spletli s ulejvárnou, přesto jsem jim dokázala na rozloučenou podat ruku a popřát v dalším životě štěstí. No ale je fakt – já nejsem president. :-))))
To odvolání byl úplatek Babišovi. Tedď ještě jestli za to Sobotka něco dostane.
No žádné pravidlo na to není, podpis jmenování a odvolání je nutný.
Kdyby se s ním setkal v hospodě, tak by to bylo „soukromé dajlajlámovské“ setkání.
To jako něco ve stylu – pane ministře, děkuji vám za soustavné rozeštvávání veřejnosti proti mě a za sabotování práce celé vlády?
No, když už Ceausesku nebo kdo neměl tu zodpovědnost toho spratka utřít do prostěradla, tak holt tu máme to, co tu máme… Ale klídek, on stejně nikde pracovat nebude. Asi se chytí jak hovno košile v nějaké té výnosné neziskovce…
Z dnešního Macka:
„Budeme muset zvoleného prezidenta naučit, co to Evropa je a jak funguje,“ prohlásil šéf Evropské komise Juncker.
Tak přesně kvůli těmto nafoukaným panákům zvítězil v USA Trump…i tady v Evropě je nejvyšší čas je vymést!“
Zeman není a nebude kejval ani nosič věnců.
Naštěstí…..
Vždy řekne, co si myslí. I když se to někomu nemusí líbit.
Mi,jako jeho voliči se to líbí, i když občas udělá botu.
Kdyby byl kejval,nevolil bych ho.
Dana ho nevolila,ani ho nikdy volit nebude, není tedy důvod, aby se choval podle ní a našval svoje voliče.
a tohle je taky dobrý:
„Jarda Polanský na facebooku:
Schapiro balí šapitó. Prosíme Donalda Trumpa o nějakého drsného důchodce z Wall Streetu, který by na Prague pride nejraději stříkal močůvku, popíjel whiskey, vyprávěl sprosté vtipy, plácal asistentky po zadku, k muslimům měl stejný vztah jako náš prezident, neziskovkáře považoval za lemply a hlavně – aby vůbec neznal jméno Václav Havel.“
1908
Úplná ztráta smyslu pro realitu……
Do funkce personálního šéfa Bílého domu si nově zvolený americký prezident Donald Trump vybral předsedu Národního výboru Republikánské strany Reince Priebuse. Pro funkci hlavního poradce si zvolil šéfa své volební kampaně Steva Bannona. Podle agentury AP to v neděli oznámil Trumpův tým.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-personalni-sef-bileho-domu-reince-priebus-pge-/zahranicni.aspx?c=A161113_222018_zahranicni_ekl
(1894) – nickname – úplný souhlas. Lidé, kteří to způsobili, teď bijí na poplach nad následky. Je dobré připomenout, že investiční pobídky prosadil Zeman. (vzor TPCA Kolín – 10 let daňové prázdniny, příspěvek na zaměstnanost, vybudování dálniční přípojky, železniční vlečky a bytů pro zaměstnance v režii státu či města, výjimky ze stavebního řízení atd.). Žádný český kapitalista takovou obrovskou podporu nikdy nedostal. A pak se tito lidé diví „odtékání“ kapitálu které tady probíhá takto intenzivně snad 15 let. A správně nickname popisujete i motivaci Špidly a spol. Rpuť je zkrátka mistr světa ve skákání na špek :-). Bez ohledu na to, jestli investiční pobídky byly (jsou) správné či nikoli, následky byly a jsou snadno odhadnutelné.
Všimli jste si, jak jsou ta hesla totožná? „Láska zvítězí na nenávistí“, „To není můj president“! V kotlince se zas (po americku) objevilo spílání do voličů-vidlaků…… Skoro jako kdyby to vymejšlel jeden člověk. Nebo nějké „Nepokojné ústředí“…. 😀
„Protesty proti Trumpovi: Láska zvítězí nad nenávistí, volají tisíce lidí v New Yorku, v Los Angeles a Chicagu“
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Protesty-proti-Trumpovi-Laska-zvitezi-nad-nenavisti-volaji-tisice-lidi-v-New-Yorku-v-Los-Angeles-a-Chicagu-462631
Nebudete tomu věřit, ale v rádiu teď říkali, že bufetový zákon pro školy si ředitelé a provozovatelé špatně vysvětlili a místo toho, aby nabídli zdravou výživu (která bohužel pořád není definovaná, na seznamu se teprve pracuje), prostě ty bufety pozavírali a automaty na jídlo nechali odvézt ! A děti si teď nezdravou stravu kupují cestou do školy !
Tohle nemohl nikdo předvídat ! Tedy kromě každého s pěti gramy mozku-takoví ale na ministerstvech bohužel nejsou.
Ty vodárny byly předány městům a obcím,a ty je lacino prodaly…..
Nebylo to nic,co by nově vzniklo – na rozdíl od těch automobilek.
Pokud ty podpory investicím dávají i okolní státy,tak čůrat proti větru se nedá…
Ty podpory investic dostávají i české firmy,jen jejich investice nejsou tak veliké,tudíž i celková podpora je nižší.
1915 NoName,
bodejť, že ředitelé jsou popletové, když nemůžou po 1.9. počkat, co z ministerstva příští rok vypadne!
Zatím mohli třeba prodávat pramenitou vodu z kohoutku, mrkev a krajíčky celozrného chleba! A jak by si žáčkové pochutnali!
(1892) Už si Špidla všiml, že (zahraniční) investoři chtějí výnos ze své investice. Teď ještě aby jim ho chtěl sebrat a další investování je na tobě. 😛
(1899) Poznat povahu dotyčného, k tomu už jsme měli a máme (bohužel) dost příležitostí.
Ono je otázka, co jiného se dalo dělat …
Západ východní Evropu ekonomicky kolonizoval, a ve východní Evropě není nikdo, kdo by na tom byl jinak/lépe. Ať už zvolil jakoukoliv cestu ekonomické transformace.
Ve východní Evropě nebyl kapitál, zkušenosti, nic, co by umožnilo západnímu ataku odolat. Možná čínský model, ale ten by se asi také nelíbil.
(1892) A jen tak mimochodem, ti Číňani, kterým Zeman&co lezou tak servilně do prdele, to je přesně tahle sorta investorů (tedy, s vyjímkou Slávie, zřejmě úlitba Tvrdíkovi).
Všichni investoři jsou tady proto, aby vydělali. Ne aby dělali charitu.
Paradoxně spousta „privatizací“ skončila tak, že majetek skončil ve francouzských či německých státních nebo polostátních firmách (akciovkách vlastněných státem nebo spolkovými zeměmi).
Přiznávám, mi se heslo: Více zahraničních investic! nikdy nelíbilo, asi pro ty předvídané důsledky.
Ale co s tím teď? Možná by podpora zahraničních investorů měla být stopnutá. President a ostatní jeho podporovatelé by měli přestat lákat Čínu a další a začít se zamýšlet, jak podpořit domácí. Za těch více než 20 let už i tady určitě je nějaký domácí kapitál, tak proč jej nevyužít? Možná by president měl více tlačit na premiéra, minfin, minškolství a minprůmyslu, aby napřeli síly k ukončení nesmyslu zvaném více vysokoškolsky vzdělaných občanů a naopak ke zvýšení náročnosti SŠ i VŠ studia a obnově učňovského školství, jeho prestiže, dokud ještě nějací mistři odborné výchovy žijí.
1922-ono to ale dost dobře nejde, v současné situaci. Provázanost ekonomik i firem samotných je obrovská.
Noname, já si na kolonizaci nestěžuji. Chtělo by to ale rovné prostředí pro velké i malé investory, velké i malé zaměstnavatele. Rovné prostředí znamená ukončit „pobídky“, na které díky byrokracii dosáhnou jenom velcí.
Já jenom konstatuji, nickname. A ani nevím, jak jinak se to mělo udělat.
Nechyběly jenom peníze, ale i znalosti, zkušenosti. A dokonce i za těchto podmínek vznikla spousta úspěšných domácích firem, malých, středních i velkých.
1923 – Ano, to vím. Ale jinou cestu, než přes nabídku kvalitně odborně vzdělaných zaměstnanců nevidím. Co nám přinese tak vyhlašovaná spolupráce s Čínou? Nová pracovní místa? Kde? Jaká?
A ať tu nejsem jen za kritika presidenta – jeden jeho neuskutečněný počin lituju i já – je to výstavba dálnice z Brna do Ostravy a dále, kterou vyjednal s izraelskou firmou, a která byla následně zrušena. Myslím, že bych nemusela do Ostravy a Olomouce jezdit po valše. Ale zas nevidím do zákulisí…
1924 NickName
zlatá slova. Úplně by mi stačilo, kdyby se stát přestal s.át do byznysu domácího a přestal ho neustále bíčovat a mydlit mu schody.
Vím, že je to ale nereálné. To půjde zase jen na pár let, na chviličku, po nějaké studené nebo vlažné válce, kdy se místní komundírové (ať již si budou říkat jakkoliv) budou bát o existenci.
(1919) Nic jiného se dělat nedalo, snad kromě těch vodáren. Pokus o něco jiného byla privatizace na dluh místnímu managementu, ale to se zákonitě neujalo, žádné nové peníze na investice to nepřineslo, spíš ti, kdo koupili na dluh, chtěli ty dluhy zaplatit (v lepším případě), tak peníze naopak vytahovali.
(1922) Dano, já bych stopnul všechny státní podpory, nejen zahraničním investorům. A snížil daně. Beztak státní úředníci nevědí a nebudou vědět co podporovat. Viz Phillips Hranice. 😛
1915… Skutecne prekvapeni… Premyslim, zda zde byl nekdo, kdo to nerekl dopredu 🙂
Podpora zahranicnich investoru – Vzit dane domacim podnikatelum a dat je zahranicnim, aby se jim ti dom,aci lepe valcovali mi nikdy neproislo jako moc dobry napad…
Dobré dopoledne,
„President a ostatní jeho podporovatelé by měli přestat lákat Čínu a další a začít se zamýšlet, jak podpořit domácí. “
Dano, to bys chtěla moc. Zatím žádný prezident domácí nepodporoval. Začal s tím už Havel, servilní k cizině a pohrdající těmi, kterým měl stát v čele.
Od té doby se drží mezi tzv. elitou postoj, že co je domácí, je zasprděné, čecháčkovské, zkrátka fuj a zájmu a podpory nehodno.
Rekl bych, ze si Babis na nedostatek podpory domaciho podnikani nestezuje.
Ty vodárny (ale i jiný majetek obcí)-kdyby je stát nepředal obcím, remcaly by. Když jim je předal, střelily je kvůli okamžitému zisku při první příležitosti.
Opět, nikdo obce prodávat své podíly nenutil.
A dokud první zastupitel za své chování nevypadne z okna (myslím, že se tomu říká defenestrace), nebude to lepší…
Rovné podmínky jsou nesmysl. Kterej malej investor by byl schopný postavit automobilku
Zrušení pobídek by znamenalo jen jedno – pokud jiné státy pobídky nezruší, všechny investice se přesunou k nim.
Nemáme vlastní vesmír….. kde jsme sami.
vodárny a zlaté akcie – odkaz: http://www.euro.cz/byznys/lesk-a-bida-zlate-akcie-805812
Hale, existuje neco jako cost-benefit analyza. Pobidky by mely byt takove, aby to v souctu bylo pro obcany prinosem.
Zda je pro nase obcany prinosem treba Panasonic, ktery dostal pozemek zdarma, danove prazdniny, dotace na postaveni haly a dalsi penize, ktere byly vzate sice mensim, ale fungujicim ekonomickym subjektum, do ktere si navezl Rumuny a Mongoly, kteri neplati zdravotni, socialni a mistni spotrebu navysi minimalne… Je velmi dobra otazka.
Ja, uprimne receno, zas tak silny duvod k investicnim pobidkam nevidim.
A pritahnout sem za nekrestanske penize a pobidky automobilky je skutecne moc dobra myslenka. Najdi si nekde fotky Detroitu…
Proste, o nutnosti pobidek mne nepresvedcis.
Ekologické dotace:
… No ale teď byla ta kotlíková dotace a mají zbrusu nový sofistikovaný kotel, který stál 150 tisíc nebo kolik, ale snad 120 tisíc je z dotace. Dosud dobrý. Nicméně pointa: „Akorát je blbý, že my, to víš Ostrava, jsme topili kvalitním koksem a černým uhlím, ale teď musím topit hnědým uhlím, no a ten smrad a dým, co jde z komína, to je děsný. Předtím jsem o tom ani nevěděl. Navíc ta výhřevnost je otázka…“
Tak mu říkám, počkej, ten kotel není schopen spalovat černý uhlí nebo nějaký kvalitnější? „Ale to jo, ale v dotačních podmínkách je napsáno, že musím spalovat hnědé uhlí Ořech.“
„Počkej, to nemyslíš vážně?”
„Jo, normálně choděj kontroly, a kdybych měl doma jiný uhlí, tak bych musel tu dotaci vrátit nebo něco horšího, ale my nemáme těch 120 litrů ani omylem.“…
https://www.novinky.cz/komentare/420562-komentar-mame-svych-starosti-a-regulaci-dost-vaclav-klaus-ml.html
(1913) Mylím, že odtékání zisku se dalo omezit v kupní smlouvě, podmínkou reinvestice zisků (aspoň částečnou). A naprosto neberete v úvahu, že se už tehdy říkalo, že tím (Kolín, Nošovice) získáme zaměstnání pro tisícovky lidí a subdodavatele. No a ty výdělkyzaměstnanců už za hranice neodtékají.
Zisk se dá minimalizovat nákupem různých fakt důležitých služeb (IT, marketing, management fee atd. atd.) od matky.
To žádná smlouva neošetří.
Management fee. A Transfer pricing.
Pravdou je, ze financni urady se snazi… Ale sanci to nema.
Quivisi, pro jednou takovou firmu zrovna pracuji. Takze to asi nebudu komentovat.
1939 NoName
dříve organizační jednotka (stát) musela platit do zahraničí tribut sto párů volů. Teď si je smíme nechat a navíc musíme krmit dalších sto párů volů jejich 🙂
Ahoj!Pojďte nahoru na dolní Žižkov! 😉 😀