NE! praktikám norského Barnevernu

Vážení,

rádi bychom vás tímto podrobněji informovali o celoevropské protestní akci Pochod pro rodinu. Uskuteční se již tuto sobotu, 30. května 2015. Cílem je říct jasné NE! praktikám norského Barnevernu a také vyjádřit podporu všem rodinám poškozeným tímto norským úřadem. který, jak sami jistě dobře víte, stále odmítá vrátit dva syny i české matce Evě Michalákové. 
 
Pražského Pochodu pro rodinu se osobně zúčastní několik osobností z politického a společenského života, jejichž vyjádření stejně jako další informace najdete v tiskové zprávě.
 
Kontaktní osoba pro media: Pavel Hasenkopf: 603 984 756, 
 
V úctě,
 
za tým organizátorů Pochodu pro rodinu a Petičního výboru na podporu Evy, Denise a Davida Michalákových,


Věra Račická

Petiční výbor na podporu návratu dětí Michalákových do České republiky

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 376 komentářů u „NE! praktikám norského Barnevernu

 1. 1342 Rputi, ať jsem xenofobní, hloupý, smradlavý a vůbec ošklivý. Ale jen když jsem. To jediné je pro mě důležité.

 2. Schumi, já jsem se jen musela smát “obmyslnosti” pana Kartouse. 🙂
  Přivézt sem francouzský vtípek o lékaři a Arabovi, “umně” nám ho podstčit a dokazovat na tom naši xenofobii je asi jako drbat se přes hlavu pravou rukou za levým uchem.

  Na druhou stranu ovšem, ten jistý Kartous přednáší na VŠE – to už je méně legrační…

 3. 1349 NoName
  co to je Rada Evropy? Nějaká nevládní organizace?

 4. 1352 Rputi, jak o tom přemýšlím, být hnusný je príma. Má to výhodu. Nefunguje vydírající dojící zaříkávadlo “Když učiníš tohle, nebudeš hnusný.”
  Jsem hnusný, smradlavý, primitivní odporný, rasistický, xenofobní, misantopický, fašistický, nacistický, antisemitský, bolševický, cynický, psychopatický odporňouš zuřivák, vyvrhel lidstva. žeru pejsky a kočičky, žeru všechno, mouchám trhám křidélka a nožičky a to všechno se mi tuze líbí. Bléé krrrrk prrrd.
  No a ?

 5. A mými největšími vzory, které obdivuju jsou Caligula, Jack Rozparovač, Lenin, Stalin, Hitler, Eichmann, Pol Pot, Kaddáfí, Saddám Husajn a prostetnik Vogon Jelc.
  Blééé krrrk prrrd.

 6. Schumi, strojek 7s26 je nejzákladnější strojek Seiko, nicméně WD bych tam nedával. Spolehlivě jej to zlikviduje. Na hodinky jsou speciální dlouhověká maziva, ze kterých se ani po těch letech nestane lepkavý humus, nýbrž prostě vyschnou.
  Z druhé strany, i pokud strojek zlikviduješ, na e-bay jsou k mání náhradní za pár dolarů 🙂

 7. Tak tak, Schumi!

  Nedalo mi to a nahlédla jsem, co žeje B.Kartous zač a soudím, že je to obzvlášť nebezpečný zmetek, neb mimo jiné razí teorii, že děti se ani tak nemusí vzdělávat, ale hlavně si osvojit ty “obecné dovednosti.” Jak tohle slyším, otvírá se mi kudla v kapse.

  “Bohumil Kartous absolvoval Pedagogickou fakultu, Fakultu sportovních studií MU v Brně a postgraduální studium na Fakultě sociálních studií UK v Praze. Od roku 2005 do roku 2014 pracoval ve společnosti Scio, kde se podílel na aktivitách v oblasti vnějších vztahů, společenské odpovědnosti a vydávání periodik. Od roku 2012 přednáší na Vysoké škole ekonomiky a managementu v Praze.”

 8. 1358 Foundry, ano, je o něco méně dokonalý než například ETA 2824, což až na mikroregulaci není zázrak, dost levný a montuje se i do dost drahých hodinek.
  WD40 je velmi jemné trvanlivé a nevysychající mazivo. Šlo mi o to aby palety nedřely na sucho. Přečetl jsem si něco o speciálních hodinářských olejíčcích vyráběných i tradičně z paznehtů. Jsem toho názoru, že moderní syntetická maziva mají daleko lepší vlastnosti než maziva používaná z tradice. Definovanou stálou viskozitu, chemickou a teplotní stálost, nosnost filmu. Seiko používá syntetiku. Prakticky bych použil jen dva druhy. Jeden s vyšší viskozitou a nosností filmu pro část pohonnou a druhý s nízkou viskozitou pro ostatní. Při opravě hodin z předminulého století jsem místo zatuhlého paznehtového hnoje co tam zbyl, jsem na pérovník použil olej do převodovky asi W30 a na zbytek olej pro jemnou mechaniku. A šlapou dobře a bez rizika poškození. Ano, není to stylové, ale kam se stará mazadla hrabou.

 9. Schumi, u WD bych neměl strach, že vyschne, ale že zhoustne až do lepivosti.

 10. Když už jste u těch hodinek, odborníci, co dědictví se ke mně dostaly Omega Seamaster 600. Natahovací kolečka se točí donekonečna, takže bude asi v prdeli pérko. Co jsem tak koukal po internetu, jsou mechanické hodinky a jejich servis fakt jen pro nadšence. Nevíte o nějakém opraváři?

 11. Hodinářství Knespl&Majzlík, sídlí Na dělostřílnách 4.

 12. Díky. Máš přehled.
  Ovšem, Kladivo&Majzlík by pro hodináře bylo ještě stylovější. 😛

 13. Vláďu Majzlíka znám, teď zrovna pro známého opravoval kapesní špindlovky ze začátku 19. stol. Na Frýdla jsou obecně dobré reference.

 14. Ahoj!
  PojĎte nahoru, dělat si poznámky do kalendáře!

 15. Zdravím, a Foundry, když vás vidím, mohl byste mi prosím, potvrdit(případně vyvrátit) neexistenci bájného “důchodového účtu” po komunistech, údajně vykradeného Klausem? Můj názor je, že nic takového nebylo, ale stále na to v diskusích narážím. Ona neexistence něčeho se dost špatně prokazuje… 😉
  A koho to zajímá, tak nekrolog Tárika Azíze z New Yorkeru:
  http://www.newyorker.com/news/news-desk/tariq-aziz-and-the-last-of-the-baathists
  Politika v US stojí za exkrement jako tady, ale něco takového si u nás nepřečtu.

 16. Niko, dle mé povědomosti komunisti nic jako důchodový účet neměli. Všechno bylo na jedné hromadě. Oddělený důchodový účet zavedl až Klaus a držel jej striktně oddělený od státního rozpočtu.

 17. Dobré ráno
  František si zítra ve Vatikánu pokecá s Putinem. No toto! Co na to pokroková kulturní fronta? Co pan Malý nebo ten fousatej jezuita? Doufám, že se brzy zformuluje ostrá petice od našich černoprdelníků co do Ruska jezdit nebudou za mohotné podpory Schwarzenberga. Pištinský jistě zorganizuje další protestní stan na pražském antimajdanu.
  Františku Františku ….

 18. Doufám, že přijede protestovat Pussy Riot a Femen vystrčí své růžky. No, růžky, tedy, ehm 🙂

 19. 1373

  Foundry obávám se , že tvoje vyjádření tak úplně nevystihuje skutečnost.
  Jistě, bylo vyúčtováno, kolik se na důchody vybere, a kolik se vydá , ale tehdejší přebytek (cca 20 mld ročně) se spotřeboval v rámci rozpočtu.

  byly tehdy jistí pochybní levičáci, kteří žádali, aby to tak nebylo, a aby peníze na extra důchodovém účtu zůstaly, ovšem Klaus to zamítl.

Komentáře nejsou povoleny.