Pošetilost popírání

Zuzana Chlumská

 

„Stalo se módou sezóny do nepravostí řádně tepat…“

Při čemž nepravostí je zejména to, co bylo…

 

Co bylo je všechno špatně, nutno to zahodit. Znectít sebe sama do desátého kolena a prosit za odpuštění každého kdo se namane, ba i toho, kdo tu vůbec není, kdo o naši samohanu nestojí, nemá zájem a otravuje ho.

Má smůlu, neb rozkoš flagelantů je neúprosná!

 

Odmítat nestačí. Nutno být militantním, kárat, požadovat, spílat, pomlouvat, nejlépe pak zavřít a rozsekat do buřtů, nic jiného si zpátečníci nezaslouží , neb kdo nejde s námi jde proti nám!

 

Zajímavé! Když alternativně inteligentní řežou podpěry střechy tak dlouho, až jim ta střecha spadne na hlavu, plácáme se smíchy do stehen a nad jejich hloupostí vrtíme skoro pobaveně hlavou. Je to vůbec možné….

A zatím klidně, se stejnou bohorovností, si, jen tak mimochodem, řežeme pod zadkem tu příslovečnou větev, na které sedíme už 2000 let. A s revolučním nadšením prohlašujeme, že to my ne, my jsme tu nikdy neseděli, natož abychom si snad mysleli něco jiného než dnes, protože my jsme věděli, inu, protože MY, my jsme jiní a lepší, jak ta Tornádo Lou!

 

A tak nadšeně pěstujeme a propagujeme kdejakou pitominu, která nás od našich kořenů má odvést co nejdál a dát nám zapomenout, odkud jsme vyšli a tak jsme zelení, feminističtí, multikulturní, duhoví, genderoví a bůhvíjací ještě, jen aby si, „probůh“, někdo nemyslel, že tu někdy někde byl snad nějaký judaismus, nějaká antika, nějaké křesťanství a že snad nejsme tak dobří ateisté, za jaké sami sebe považujeme.

 

Naopak, zapřeme dědečka jak Petr Krista, protože Křižáci, čarodejnice, inkvizice a vůbec fuj!

V Kotlince to pak samozřejmě znamená i restituce, což je věc jiná, nepleťme všechny viny dohromady, za to fakt dědečkové nemohou, za to si může, v plném rozsahu naše skvělá , prý ateistická, generace.

Krom toho, ta tendence k popírání jde celou západní civilizací, která s našimi restitucemi nemá pranic společného.

 

Vůbec si neuvědomujeme, že právě naše kořeny a kultura, která se tu vyvinula, nám umožnila dojít od fundamentálního uctívání až k toleranci, která ponechává na každém z nás, aby se svobodně rozhodl. A chováme se jako puberťák bouřící se proti rodičům a všem jejich zásadám a hlásáme, že vše, co bylo nutno odvrci, co nepotřebnou veteš. Jen jaksi zapomínáme, že na to téma 2000 let vznikala díla, ktetrá neradno zahodit, protože bychom přestali rozumět sami sobě, jak už se zhusta děje.

 

Ovšem, to co bylo, ovlivnilo to myšlení a chování celé naší civilizace, což nadšeně popíráme a uvědomíme si to až v zásadní konfrontaci s civilizací tak odlišnou, jako je islám.

 

„Postavme proti islámu Evropského hodnoty“, zní Evropy hlas!

Jenže …. jenže, kde je vzít a nekrást …. a hlavně nepřiznat, že jsou to přsně ty, které jsme zahodili a namísto, abychom klidně konstatovali, že ano i to bylo součástí našich dějin, tváříme se, že nevíme, o co jde. Jsme stále ještě velmi nedospělí.

 

Zkus zbořit základy, na kterých stojí tvůj dům! Neubráníš ho!

 

A tak hledáme cokoli, co mohlo by posloužit, a předstíráme sami před sebou, že nevíme, jen abychom nemuseli přiznat, že támhle v koutě, pod tou pavučinou…

Znáte to, najdete to, až budete hledat něco úplně jiného.!

Třeba sami sebe

 

https://www.youtube.com/watch?v=Kwx_npcYG4Q

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 459 komentářů u „Pošetilost popírání

 1. (1396) Lidé jsou čím dál, tím stejní. Pokud člověk někdy nabyde optimistější dojem, realita ho rychle práskne přes prsty (v lepším případě).
  (1398) Jsem pro systém většinový, ano. Dokonce i přes to, že tím byl zvolen Zeman.

 2. Jen sem zas koukám, než si půjdu lehnout. 1398 — No, Schumachere, nepočítáme-li poslední parlamentní volby, výsledky několika jim předcházejících byly myslím těsné až až. Teď to nebudu hledat, ale mám dojem, že hlasy, které kupříkladu šťastně kanalizovala SPOZ, pak ČSSD dost chyběly; a SPOZ se pohybovala na řádově stejných procentech jako Svobodní…

 3. (1406) Jo, procentíčko rozhoduje. Nějakou dobu jsem měl různé úvahy o taktickém hlasování, ztracených hlasech etc. Než mne ODS nasrala příliš.

 4. 1403 Halle
  Teď chvíli vážně. Ruská kuchyně je opravdu v těch pár národních jídlech moc dobrá. Ve srovnání s českou mají všude zeleninu. I v zimě. Nebo alespoň houby. Těsto jedí taky, ale není to hlavní. Přijde mi to zdravější. Neměli ale nikdy moc masa a tak je u nich kult podobně jako u židů, ukrajinců a poláků mletých mas. To je opravdu otřesné a nikdy to nejím. V Litvě a na Ukrajině je to nejhorší. Něco jako u nás karboše anebo Babišův separát v tyčkách. Naštěstí se tu dá za dobré peníze sehnat kvalitní jehněčí nebo telecí, co češi jánevímproč nejedí.

 5. A na dobrou noc jedna dobrá rada nad zlato -a to dokonce z Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) : “Expert OSN na migraci Francois Crepeau také zdůraznil pro BBC, že je potřeba otevřít více legálních kanálů pro uprchlíky a otevřít jim trh práce…” Bohužel neuvedl, co mají členské státy dělat, když ti uprchlíci odmítnou do toho trhu práce vstoupit … 🙁
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/378686-misto-stavby-plotu-otevrete-trh-prace-kritizuje-osn-evropskou-unii.html

 6. Pak jsem asi zmatený taky. Z mého pohledu to, co v těch posledních pěti minutách říkala, bylo to, co skutečně je potřeba udělat.

 7. 1412

  Ale jistě . EU nechala obranu Schngenského prostoru na Itálii a na Řecku,i když to bylo zřetelně nad jejich síly.
  Chyba byla v tom, že se tilidé vůbec do Itálie a Řecka dostali,za přihlížení EU. Je jen logické, že Řecko a Itálie posílají toho Černého Petra dál.
  Problém v tom, co nyní chce Německo po EU je to, že chtějí redistribuci uprchlíků a sjednocení podmínek pro uprchlíky v celé EU. Což je pro chudší státy EU, včetně nás nepřijatelné.

 8. Dano,
  loňskou úrodu rajčat jsem normálně nakrájela na plátky a usušila na sušičce. Ovšem vždy jsem to používala sporadicky (tedy sušená rajčata), tak mám asi ještě půl pytlíku… obchody to vedou i naložené do oleje, ale to mi od pohledu přijde dost mastné. V doufám dohledné době se chystám na “buttermilk bread”, který se dá udělat naslano, se strouhaným sýrem a sušenými rajčaty.
  Letošní “úrodu” stihneme zbaštit čerstvou 🙂

 9. (1409) Ale mletý nemusí být “náhražkový”, záleží co nameleš a jak to upravíš. Ať puknou vzteklouni, ale Rejpal o tom věděl podstatně více, než já, takže chybí. Ono v USA má barbecue mletého dost tradici.
  Jehněčí i telecí jím rád, i když zde je dost drahé. Dokonce i skopové má něco do sebe, takže když seženu pěkný kousek …

 10. Tak už na pokoji sleduji před spaním kanál Rossija24, něco jako čt24, zputin plká o tisíci letadel a trasportu a je evidentně vypjatý. V zápětí s Jordánským králem, stejně upjatý. Královnu kočku bohužel neukázali. Budu se muset někam zase vetŕít na snídani. Ona je fakt krásná.

 11. 1416 aeroKarle
  Já měl večer jako pivní jednohubku údajně mletýho Anguse. Mně to ale stejně nic neříká. Já mám třeba rád kapustovej karboš od mý tchýně ze super masa a křupavou kapustou. To ale beru něco jako housku. Tady a na ukrajině tomu říkaj kotlety a je to strašný. Stejně jako zamražený masový pelmeně. Humus. Já prostě mletý moc nemusím. Jiný je to s tatarákem. Ne ze svíčkový ale mletýho roštěnce. Mám rád tu belgickou úpravu Americain, se solí, pepřem, kapary a francouzskou hořčicí (trošku domácí majonézy i k hranolkům)
  Nemám rád český tatarák, což se zvrhne v kečupovo česnekovo cibulovou orgii a chuť masa necítíš.

 12. 1416 aero
  No pochopitelně! Ze skopového se dá udělat spousta dobrých dobrot. Upřimně – já bych se bez kravskýho i prasečího masa dokázal obejít, byli by býčkové, jehňata, telata, skopci, …. My jsme řípem prokleté teritorium. Tady v česku každý chce dušenou zasloužilou krávu a prase a zelí a těsto. Je to generační záležitost. Není poptávka, není nabídka

 13. nechte bejt, skimici, takový pelmeně s bylinkovou kysanou smetanou….

  Samozřejmě maso musí být kvalitní, i když je mleté a dobře okořeněné.

  Budu se muset podívat, kde skončil ten recept. Pelměně vařil táta, snad to bude v tej hormadě řeceptů, co nastřádal.

 14. Jo, to se vcelku shodneme. Já měl na mysli jen to, že je dobře udělané jídlo a blbě udělané jídlo. Tatarák typický příklad. Doprasit se dá i flák masa, i mleté. Proto jsem velmi oceňoval Rejpala a učil se i od něj, k čemu je ten který “materiál” vhodný. On měl více praxe, podobně jako František. Já jsem, řekněme zapálený, amatér.
  S hlubokou nedůvěrou k zamražování. Jediný, co snesu zamražený a upravený, jsou mou vlastní rukou učuněný špekový knedlíky. Jinak asi nic.

 15. nech být mražení, Karle. Vlastní produkt, i rozmražený v mikrovlnce, k obědu je pořád lepší, než hospoda. A taky levnější a úspornější nejen na peníze.

  V práci se mi smějou, že držím krabičkovou dietu 🙂

  A třeba houby, když se podusí v troubě na pekáci se solí a kmínem a vrazí mrazáku, jsou nejjednodušším způspbem, jak si zajistit zásoby hub na zimu. Pak stačí vrhnout pod maso nebo na chlupatý knedlíky.

 16. Dobré ráno a OT,
  na ČT24 jsem nekoukala, neb jsem obdivovala novou znělku pořadu Víkend (TV NOVA). To jsme měli doma povinně, neboť ji dělal můj synovec 🙂 Sestra mi to hlásila už v průběhu tvoření, kdy jí na výrobu modýlku antických sloupů zamatlal půl kuchyně, neboť zkoušel, která z formiček na cukroví bude nejlepší pro sádrové odlitky…
  😀 😀 😀
  Ale je to docela zadostiučinění, protože během základní školy nosil domů poznámky v žákajdě “při hodině si kreslí”, a teď je z něho profesionální grafik 🙂

 17. Dobré zas ráno… Tak dle vzoru EU se v Praze opakovaně hlasovalo, až se dosáhlo kýženého výsledku ke spokojenosti Bureše a Kunda z Prešpurka má najednou důvěru… Jak překvapivé…

 18. Dobré ránko!

  Matzurko,
  gratuluju k šikovnému synovci! To potěší! 🙂

  Mě zas kleklo počítadlo, tak to tu plichtím z netbůčku, ale jde! 🙂

 19. ptakopysku,
  a “vo tom to je”, rozvíjet patřičné zájmy adekvátně 🙂
  Taky jsi mohl dělat reklamy na Viagru jako MUDr. Uzel, ne 😀 ?

 20. Uzel, mohu-li jemně zažertovat, uchopil svůj zájem za nesprávný konec.
  Nedalo mi to a učinil jsem na Síti drobnou rešerši zákazníků Uzlem doporučovaného produktu. Ve zkratce shrnuto: Má štěstí, že se nemáčí ve Vltavě, nepolévá dehtem a neválí v peří. Podle všech indicií nabízí jakési placebo. Akorát když člověk potřebuje, aby ho bolela hlava a měl překyselenej žaludek, tak prej je to výborný.

 21. (1423) Jak která hospoda. Ta má ovšem výhodu točeného, k jídlu. Ty houby možná fungují, já mám ještě zásobu sušených, tak jsem mražení zatím nezkoušel. Ale hotová jídla, s vyjímkou oněch špekových knedlíků vlastní výroby, já prostě ne.

 22. Nevím ,co propaguje Dr. Uzel , ale já už léta užívám osminku Viagry denně. Se skvělým výsledkem !
  Na dotazy, zda to není málo ,odpovím slovy jednoho Slováka !
  ” Nechcem jebať , len tak podjebávať ! ” 😉 😀

 23. 2 ptakopysk ad 1431 – no ale hlavně, jestli to drží pevně ve svých rukou…
  Ostatně, jak praví klasik, nejlepší je to na schodech… Když to jde, tak to jde a když to nejde tak někdo jde…

 24. Dobré ráno,

  Karle, ta hospoda taky stojí čas a peníze…. A točený k obědu by mně pracovně odrovnalo.

  Sušených hub máme letos ještě loňskou zásobu a asi se bude hodit. Letos toho asi moc k sušení nebude….

 25. Jo a taky mohu zachovávat neutrální status mezi přívrženci hospody U Viléma, Na Hradčanské a U veverky.

  Nemluvě o tom, že kolegové vyráží na oběd v době, kdy, slušný lidi teprv snídaj.

 26. Šimone,
  mám dojem, že Stropnický pochází z obdobných rodinných poměrů jako Babiš. Ejhle, spříznění volbou.

 27. A z Macka:

  A fór na konec: Přijde slepec na pláž, vybalí nafukovací pannu a začne ji nafukovat. Po chvíli k němu přiběhne chlap začne na něj řvát. Chlape, co si myslíte? Mám tu děti a vy si tu klidně nafukujete pannu.
  Slepec přestane, zamyslí se a říká: Aha, tak to jsem celou zimu šukal kajak.

 28. 1442 – stejně na tu roli ministra války měl lepší qualifikaci:

  “…..to gastonští kadeti jsou !…”

  Nehrál ale i krále Leara ?……potom vzhůru na Hrad!!

 29. Šimone,
  odposlechnuto v pražské tramvaji (vysílala se zrovna Kriminálka Anděl): “A když von ten Stropnickej vyběhne s pistolí zatýkat zločince, tak jsem hned klidnej jakýho máme schopnýho ministra války.”

 30. Včerejší večerní debatu raději nekomentuji.

  Někdo se tam ale zmiňoval o verších – už to nebudu hledat – ale podívejte se na dnešního Macka. Cituje báseň…uvidíte sami. Pavel Kohout hadr.

 31. martine
  jeden rozdíl bych viděl: Pavka byl alespoň zručný veršotepec. Tohle mi připadalo jako veršování z památníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *