Praotec imigrant

Zuzana Chlumská

Praotec Čech co imigrant je jedním z rozkošných nápadů, jímž nás, ve váchněmi zmítané Kotlince, obdařil pan Jiří Zlatuška. Stejná pitomost je, že, do Čech přišedší Slovanské kmeny, přišly do liduprázdné krajiny.

Mám už delší dobu pocit, že výuka historie se hrubě zanedbává, ale že až tak …? V každém případě je příchod Slovanů látkou ze 4.třídy ZŠ, takže by snad neškodilo si téma zopakovat.

 Zajímavé je, jak houževnatě se drží ta jiráskovská představa ztepilého kmeta, jak z vrcholu Řípu obhlíží krajinu. Pokud by tam natáhl prosebnou ruku, mohl po chvíli maximálně konstatovat, že neprší. A tak sešel dolů, mumlaje cosi o mléku a strdí.

Pro šťouraly připomínám, že strdí opravdu nejsou sociální dávky!

 

Též zlatuškovská představa o vlídném přijetí germánskými bratry Langobardy vezme rychle za své!

V Byzanci by mohli vyprávět!

Podle všeho naši slovanští předkové nebyli ani tak mírumilovnými zemědělci, jako spíš zkušenými nájezdníky, kteří tak nějak v 6.století docela úspěšně, spolu s Avary, plenili Balkán, Tenkrát přináležel Byzanci. A to tak „dobře“, že ho Byzanc nebyla schopná ubránit a část Slovanů, po vyhubení místní populace tam pak vytvořila první slovanský stát – Bulharskou říši.

 A spolu z Avary táhli i dál do Evropy. To nebyli nebohé běženecké skupinky, ale dobře vycvičené jízdní vojsko, schopné koordinace, což předpokládalo už složitější strukturu s jedním autoritativním vládcem v čele.

 Takže praotec Čech, spíše než velebnému starci, podobal se asiatskému nájezdníkovi na koni, který se krutostí Avarům zcela vyrovnal.

Takže zbytky germánských Langobardů na českém území rychle vzali za své, pokud neutekli.

 A dál už to znáte – Sámova říše a boje z Franskou říší, Velká Morava a boje z Avary a konečně křesťanské Čechy a jak historie šla, neustálé boje s říší osmanskou.

 

Prostě naši bájní praotcové nebyli žádná ořezávátka – i na tehdejší, dost krutou dobu. Ale je to dobře. Jinak bychom tady nebyli…..

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 242 komentářů u „Praotec imigrant

 1. HAlladine, poviné vycházky na čerstvém vzduchu, právo na osm hodin spánku, nic nemuset řešit, rozhodovat… a co bych toho stihla přečíst…. 😀

  Docela dobrej rekreační pobyt, nezdá se Ti?

  Možná bych mohla i vystudovat politologii nebo jinej přínosnej obor, kdyby mně zavřeli na dost dlouho…. 😀

 2. 1199
  Jestli to nebude tím, že na dělání zásob jsou třeba peníze, zatímco na vypracování seznamu stačí jeden vůl. 🙂

 3. Tak občas by mně an něj pustili, ne? Přece lidský práva a tak…… A pokud ne, tak bych si stěžovala ombucmámě. Bojovat za práva kriminálníků je přece její parketa.

 4. I pokud to dělají tak nádherné, čisté, evropské národy, jako Rusové.

  Kdyby v RF žili černosši, tak by je Rusové TAKY stříleli, takoví jsou to lumpové, matičko.

 5. Já tedy nevím, Rusové se do EU nehrnou, s evropskými vlajkami neběhají, při tiskovkách Putin evropskou vlajku za zády nemá, ale je příliš teplo na to, abych se to snažil pochopit… Ale ten odkaz na Elisu by to mohl vysvětlovat (opakování vět)… 😉

 6. Z agenturních zpráv vyplývá, že Ukrajinci neplní zásobníky potřebné pro plynulé zásobování Evropy v zimě.
  To je výrok. Může být pravdivý nebo nepravdivý. Vzhledem ke zveřejňovaným zprávám o objemech Ukrajinci kupovaného plynu je zřejmě pravdivý.
  Tečka.

 7. Ano, agenturní zpráva může být pravdivá nebo nepravdivá.
  I “zřejmě pravdivá” je kategorie. Jen pořád nevím, zda by plnili zásobníky, kdyby nevydávali seznamy ruských zakázaných knih.

 8. No možná by si měli ujasnit priority. Ale třeba je pro ně důležitější ten seznam než mrznoucí prdele, i to je možné. Když jde o ruskou knížku, žádná oběť není dost velká.

 9. Poslední rozsudek trestu upálením byl v českých zemích vyřčen roku 1757 v jihočeské Jistebnici.
  Exekuce byla na poslední chvíli zrušena udělenou milostí Marie Terezie. V té době bylo Koniášovi 66 let.

 10. To je zajímavé, že na seznamu je i ten Sergej Glazjev, co ho ráda čte Rpuť. Putinův poradce. On se narodil v Zaporoží Sergej Jurjevič. Vlastně je tedy Ukrajinec. Nemohl by Porošenko přimhouřit očko?

 11. 1215-naopak, aspoň je vidět, že ukrajinská demokratická vláda nikoho nediskriminuje a že ktritériem je jenom a jenom neukrajinská činnost a neukrajinské myšlenky !

 12. 1215 ptakopysk
  jako že Sergej Glazjev Apostata? To chápu. Horší a provokativnější a nejneodpustitelnější než hereze či apostase je snad jenom neskrývaný nezájem 🙂

 13. 1214 – Hm, tohle už mi zní trošku jako domýšlivost. Bohužel za poslední léta úroveň zdejší debaty dosti poklesla; notně pochybuji, že si někdo odtud je dosud schopen vybojovat ve svodce samostatný řádek (a pak v koncentráku samostatnou palandu).

 14. 1195 Rputi, to chválím. Lepší když si je tam takhle odlifrují rovnou než aby byli chyceni u nás.

 15. Syme režim podporoval, pracoval na vývoji newspeaku, nicméně byl příliš inteligentní a pro režim tím pádem nebezpečný.

 16. :))))))))

  … Prezident Chirac začal křičet, slovo křičet je adekvátní, že Klaus chce zlikvidovat evropský sociální stát.
  To sice chci, ale to jsem si na tomto zasedání navrhovat nedovolil. Pouze jsem chtěl jasně říci, kde je skutečná příčina…
  file:///C:/Users/hp/Downloads/Klaus%20-%20co%20s%20imigranty.pdf

 17. Technologie pokročila. Není třeba koncentráků. Podle závažnosti budou provinilci označeni jako první či druhá kategorie. Masokostní moučka. Vyber si – Čížkovice nebo Velký Karlov.

 18. 1225 NoName
  Syme byl hlavně pro svou práci zapálený, měl z ní potěšení.
  To je nejhorší zločin a největší nebezpečí. Udýchaný s horkým srdcem.
  Těch se zbaví jako prvních …
  Našel jsem si tu pasáž část 1 kap 5.
  ” He believed (SYME) in the principles of Ingsoc, he venerated Big Brother, he rejoiced over victories, he hated heretics, not merely with sincerity but with a sort of restless zeal, an up-to-dateness of information, which the ordinary Party member did not approach.”

 19. OT: Klaus se dopouští stejného obrovského lapsu, jako většina – všichni západní politici, novináři, elita. Nazývá lapky státem. Ani v arabských zemích termín “Islámský stát” neexistuje, s výjimkou těch, co si tak říkají sami. A pokud svět akceptuje termín “stát” dává tím tomu všemu jistou legitimitu. Já vím, zavedený technický termín, ale …
  No, odběhla jsem od hlavního tématu článku.

 20. Dano,
  maličko mi to připomíná diskusi profesora Hrbolka a skladníka Plhy nad pojmy “devatenácté století” a “století páry”. Většina lidí rozumí, co ten pojem znamená. Chápu že dvojslovný název ledaskdo prostě nedá a je pro něj matoucí. Obzvláště když existuje jednoslovný název označující něco jiného než ten dvojslovný. Třeba jako vstřícné gesto pomoci z Brusele přijde pokyn k přejmenování, jako tomu bylo s tuzemským rumem a pomazánkovým máslem. Ale nikdo nic lepšího zatím nevymyslel. Takže spolu s panem profesorem Hrbolkem bych doporučil držet se prozatím zavedeného sousloví Islámský stát.

 21. Oni si říkají Daeš a říká se jim tak i v arabském světě. Viz třeba různé anglické verze arabských médií.

 22. ad-Dawla al-ʾIslámíja je “Země islámu” takže Islámský stát sice není úplně přesný překlad (“stát” je arabsky belede, psáno bld), ale významově velmi podobný.

 23. Já spíše lituji, že v době prázdninových opakování Četníků, Majora Zemana, Sluncísena, Malého pitvala, neopakují i reklamní spoty ČT vysílané před vstupem do Evropské Unie.
  To bychom se nasmáli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *