………………….………………………..U P O Z O R N Ě N Í !!!………………………..
19. 12. bude další Radimova přednáška o staré Praze. A po ní v přilehlé restauraci “U Rudolfina” setkání s paní Bednářovou (Bohoušovou). Dejte vědít buď zde, nebo mně, nebo Pavlovi Kocourovi, kdo se zúčastníte, aby Radim mohl zamluvit místa!
Pro jistotu ještě jednou opakuji !
Ale jen tak uvažuji že nikdo nic nikdy nemá nikdy za definitivní zatímco atd
Dobré ránko!
MIKULÁŠ anno domini….
Jj – dávno, dávno je tomu – to moh bejt tak rok 53-54? prostě nic, o co by jeden stál. Ale děti se veselit musej, to uznávala i strana a vláda. To se uznávalo i na FF v Praze! Konec konců Děduška Maroz byl povolenej i v Sajuzu, tak jakýpak copak. Jen tmářský anděl nahrazen Sněguročkou. Nikdo nevěděl proč, ale bylo to bílý a nemělo to křídla, tak to bylo v pořádku.
Slavili jsme Dědušku Maroze sice 6.prosince, ale nikomu to nevadilo, nebo nad tím aspoň mával rukou. A zatímco se dětičky usilovně cvičily v popěvku: „Děduška Maroz, jolku nam prinjos…“, soudruh předseda se vedle převlékal. Měl 1,90 a pupek správné velikosti a taky tchyni, co měla červenej, ještě buržoazní , předválečnej župan. Nebyl na to převlékání sám, ostatní souzi se taky snažili, jeden lepil fousy z nedostatkové vaty, jiný naléval imperialistický alkohol a bylo veselo.
Převlek dokončen, „Děduška“ se vztyčil v celé své marciální velikosti a zjistil, že má jaksi zamženo. „S tim pytlem mi budete muset pomoct“, zamumlal a vydal se na cestu poněkud vratkým krokem.
Ostatní pobledli , nešťastná Sněguročka vláčela po zemi pytel s dárečky a všichni byli v očekávání věcí příštích. Dveře se rozlétly, dětičky způsobně zapěly „Děduška Maroz, jolku nam priňos! U nas jolky nět, što priňos nam děd?“ a souduh předseda stanul před shromážděním. Opřel se oběma rukama o stůl a spustil: „Soudružky a soudruzi…“
A bylo!
552 no slzu v oku jsem zamacknul 😀
soudruzi z FF v dobe likvidace kulaku a kovozemedelcu s jednou kravkou 😮
Fujtajbl poránu,
na Podblanicku mínus pět, inverze, zataženo, všude leží, stojí a trčí jinovatka. Pracující lid, měnící souřadnice za účelem pochůzek, či pojížděk, se zájmem pozoruje plynulou realizaci státních zakázek, přičemž zejména budí pozornost zejména pokládání asfaltového koberce na jinovatkou pokrytý předchozími desetistupňovými mrazy promrzlý povrch, či betonování obrubníků nově vyvinutou směsí konzistencí i teplotou připomínající dobře našlehanou zmrzlinu. Všichni jsou nadšeni, jak dokážeme překonávat nástrahy rusofilního a proputinovského počasí, které se snaží zbrzdit budování naší rozvinuté vlasti – EU.
Dobré ráno vespolek,
tak u nás se už MIkuláš moc neslaví, byť dcera nadílku sladkého dostala (ano, marcipánové brambory taky :))
Ale v rodinných análech budu mít dvě vzpomínky – první z doby, kdy moje staršís estra studovala v Praze VŠ. A tak se dohodla s pár spolužáky, že udělají (tedy ješta za socíku), známé trio a půjdou nadělit našim tehdy ještě velmi malým sestřenicím (předškolní věk, tedy 5,3,5 a něco přes dva roky). Teta se radovala, že si holky užijou. Takže kamarád nafasoval mámin persiánový kožich a paruku co základ pro čerta, ostatní se nějak splichtilo, má sestra co anděl, jak jinak 🙂
I zabušili večer na dveře…. otevřela holčička nejstarší, ovšem vzápětí s velkým řevem a hrůzou v očích zalezla pod stůl v kuchyni a odmítla se hnout, dokud trio neodešlo (ona toho taky měla dost na svědomí, byla dítko nevycválané :D). Nejmladší se přilípla na tetu )svou mámu) jak štěnička a jen po očku pozorovala cvrkot. Prostřední sice toužila pod stůl taky, ale andělovi se podařilo ji vzít do náruče, posléze na klín, a děvčátko s drkotajícími zoubky odříkalo básničku…. sestra si jasně vzpomíná, jak měla sestřenka zaťatou prdelku. No, konec dobrý, dneska všechny tři sestřenky mydlí svá vlastní dítka (vcšechny tři šťastně vdané a mají po dvou dětech každá), a vzpomínají se smíchem. nakonec největší trauma měl kamarád čert, že je tak vyděsil 😀 😀 😀
No a novější je už mou dcerou, která v batolecím věku dlouho odmítala opustit dudlík. V jesličkách nám nabídli, že když manželův student přijde dělat Mikuláše, tak by dcerka mohla dudlíčky světci odevzdat „pro menší děti“… Máme to natočené na videu, a vždycky se u toho robrečím dojetím, jak dítko dudlíky v pytlíčku s vyvalenýma očima předává muži s vousama a berlou….. pak mi ještě pár dní před usnutím moudře vykládala, že dudlíčky dostal Mikuláš pro malé děti…. a opět, Mikuláš byl lehce rozhozený z toho, jaký účinek na děti měl – a to přitom čerta měli s andělem jen v ruce plyšového….
No a na prvním stupni si to dcera uživala, neboť se za čerty, anděly a Mikuláše převlékly pančelky, a celý den se perníčkovalo, zpívalo, odnášelo v pytli do pekla (např. paní ředitelku), trestalo papírovýma vidlema a podobně 😀 Bohužel, na gymnáziu se víc slaví Halloween.
https://scontent.fmad3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15401136_1802133890034499_3316741360886300795_n.jpg?oh=96bf9a8d67799ae3ff1964beb43a91c4&oe=58F83792
Tak někdy v téže době nám prvňákům pořádali starší spolužáci ve škole jolku. Krom dědušky a Sněguročky tam poletovaly holky z 3. třídy coby vločky a všichni pěli, že Děduška Maroz jolku nam prioňos“ a v jakémsi proselytském nadšení nás vybízeli k účasti na zpěvu. A jeden můj spolužák nasadil fortissimo: „Děduška Maroz, govno nam priňos…“ Po letech jsem si položil otázku, jak v 1. třídě věděl, že by tam mělo být G.
A počátkem 70. let jsme dělali Mikuláše pro děti kamarádů a objížděli jsme to autem. Řidič byl po mononukleoze a abstinenci úspěšně dodržovsl. Nikdo jiný totiž nebyl ochoten řídit. A někde na Letné nás při odchodu zastavil u domovních dveří chlap jak hora a pravil, že ty dveře neodemkne pokud neuděláme Mikulajdu i jeho dětem. Mělo to ale nedobrý konec. Dobrý muž byl velice vděčný a měl velice dobrou meruňkovici. Poslední návštěvy netrpělivě čekajících dětí probíhaly poněkud ve volném stylu. A řidič nakonec pravil: Táhněte domů tramvají, já si auto poblejt nenechám. Příští rok jsme již tekuté pozornosti spíše odmítali.
Z netu:
…mám skvělé „holky“ na studijním oddělení. Včera koukám… a jedna měla rohy čertí, druhá andělskou svatozář… A každý student, který něco od nich potřeboval, byl hned přivítán výzvou:“ básničku nebo písničku umíš ??“ 😀 A je to děsběs – spousta vysokoškoláků vyděšeně čučí a neumí. A nebo si nechce hrát…
Mňo…
já jsem poněkud anarchistického a solitérního zaměření, takže skoro všechny svátky z principu nesnáším. Mikuláše jsem vyřešil tak, že bydlím 600 metrů od nejbližšího náznaku civilizace a mám klid. Letos, po zákazu dělbuchů, bumajzlí a rachejtlí to už vůbec nemělo chybu. Letošního Mikuláše jsem strávil sledováním filmu Prezidentův muž s Chuckem Norrisem, Jennifer Tung a Dylanem Nealem. Šedesátiletej Chuck sice většinu filmu kdákal strašný krávoviny, Dylana Neala nejspíš před každým záberem osmahli letlampou, aby na něm nebyl chloupek, ale když už se Chuck rozhejbal, byl mnohem pohyblivější, než já, když mi bylo třicet. A na Jenny ve cvičebním úboru byl taky moc hezkej pohled. Zbytek večera jsem četl velmi slušný steampunkový román Démon z East Endu od Petry Slovákové. Tlustý je to jako kráva, ale na rozdíl od stejně tlustých amerických románů se furt něco děje, takže se člověk fakt nenudí. Londýn zahalený v mlze, parní stroje, mechanické vehementy, oškliví bubáci, nelítostní obyvatelé slumů, velmi dobře psychologicky vykreslená hlavní hrdinka… fakt dobrý.
Ad Démon z East Endu – jsem v jednom letu, takže jsem střihl jenom krátké hodnocení, ale tady https://www.kosmas.cz/knihy/202054/demon-z-east-endu/?gclid=CNCg3vCI39ACFUS4GwodBh8O5Q
jsou recenze, se kterými mohu souhlasit.
ARD/ČT – vsjo ravno!
…„O konkrétních trestných činech informujeme obecně jen velmi zřídka, ale původ údajného pachatele nemá s tímto rozhodnutím nic společného. Kdyby se ukázalo, že se uprchlíci podílí na páchání trestné činnosti ve větší míře než většinová populace, samozřejmě bychom o tom informovali. V každém případě bereme negativní názory diváků velmi vážně a již během příštího roku s přihlédnutím ke kritice diváků podnikneme konkrétní kroky,“ přislíbil šéfredaktor ARD Kai Gniffke…
😀
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vrazda-Nemky-uprchlikem-Vyjadrila-se-Merkelova-Stoji-za-precteni-465840
Dobré ráno, Ptakopysku, ďakujem a ruky bozkávám a tak vůbec, myslím, že ten Démon z East Endu bude skvělej dárek pro dceru. Steampink a fantasy, to miluje.
Sice se to nevejde deklarovaného přání “ příspěvek pro chudýho studenta, čokoládu a svatej pokoj“, ale myslím, že neurazím.
Jinak v Praze rovněž inverze, ale bez toho okrášlení jinovatkou. Takže hnusně šedivo, v půl pátý mně vzbudila nějaká sms od vodafounu, že mi končí tarif, v šest se mi nechtělo vstávat a doma jsem si zapomněla svoje namletý kafe, takže musím pít kanclovní fujtajbl.
Kdybych teď tu knihu objednala přes internet, myslíte, že dorazí do vánoc?
[556] V pekle na Ježíška nevěřej, tam si ještě pamatujou, jak tam byl na návštěvě.
Steampink je moderní verze stolního tenisu ? 😉
[559] Démon z East Endu nezní špatně.
Já mám teď rozečtenou první knihu Oko Jelena od Pilipiuka.
Ptakopysku,
oni tam na té akci v Brňu prodávaj i knížky ?
Budu tam muset za rok nahlédnout.
maydo,
jako ebook ji můžeš mít skoro hned. Čtečku máte.. A i něco ušetříš.
https://www.palmknihy.cz/demon-z-east-endu.html
Honzo,
cestu do Nidarosu ? Stojí to za to ?
Jakub Vandrovec mě moc nenadchl.
(562) Teď ještě jo, pokud si ji rovnou nevyzvedneš.
No jó, Halladine, ale jak e knihu zabalím pod stromeček? I když by to asi bylo praktický, protože čtečka se samozřejmě líp převáží.
maYdo,
na flashce ? 😉
Jinak pozor na poštu, a radši posílejte hned.
Pošťáci se prý před Vánocema chystaj stávkovat.
halladine, a jak se liší stávkující pošta od nestávkující?
dvd,
dopravuje ještě později,než když nestávkuje. 🙂
Ale já osobně v posledních dvou letech nemám důvod na poštu nadávat. Alespoň co se týká balíků.
>> ptakopysk
Máš 2 maily
maYdo,
pokud trváš na tištěné verzi,tady si vyber podle ceny
http://knihy.heureka.cz/demon-z-east-endu-ve-sluzbach-kralovny-cast-prvni-petra-slovakova-brokilon/#utm_source=databazeknih.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=21094&utm_content=Text%20link
Už je to zařízený. Ta kniha je v mání v Butovicích za cenu, která odpovídá zhruba ceně na internetu + poštovné. A brácha pracuje hned vedle a do nákupního centra chodí na oběd, tak mi ji koupí.
Dobrý den.
Diskuze o tom, zda je možno oddělit socialisté myšlenky od socialistické praxe je nutno považovat za úchylku! Způsob vlády proletariátu může být různý – ustanovení sovětů a obrana proti bílému teroru rozhodným bojem, či později s výhrou v občanské válce mohl následovat Nový ekonomický plán. Cíl je však jen jeden – vítězství proletariátu, světová revoluce, která svrhne kapitalismus na celém světě. Jsou zde takzvaní salónní levičáci či „přátelé“ nás, komunistů, kteří nás chtějí poučovat o tom, jak zavádět socialismus humánně, umírněně, bez boje a násilí. To jsou ti, kteří nepochopili, že socialismus je boj na život a na smrt. Boj s kapitalisty, boj s takzvanými sociáldemokraty – ve skutečnosti sociálfašisty, boj s klérem, boj s vnitřní opozicí. Chceme-li vyhrát, chceme-li přinést socialismus celému světu, chceme-li stvořit nového, socialistického člověka, musíme bojovat veškerou silou a veškerými prostředky.
Protože jednotlivý – byť věrný – komunista nemůže vidět obraz budování socialismu v celé své šíři, je nutné, aby se podřizoval vedoucí úloze Strany a učil se zejména od sovětských komunistů, kteří vše co my zde začínáme stavět v malém, oni již dávno dokončili.
https://de.wikipedia.org/wiki/Alexander_Van_der_Bellen
Přečetl jsem si životopis rakouského prezidenta a jsem smutný. Jeho rodiče utíkali před socialismem, před vládou sovětů. Teprve on ji chce v Rakousku zavést. Kdyby rodiče zůstali v zemi Sovětů, mnohé problémy by to vyřešilo dříve než on byl nucen vstoupit do politiky.
Pokud i druhý kandidát považoval můj národ za podlidi, lze si na to zvyknout. Když moje rodina utíkala před krutou Marií pod vládu méně krutého Bedřicha, těžko si lze myslet že jsme byli považováni za něco lepšího než potrava pro děla. Ale nechal nás žít, pracovat, myslet po svém. To stačilo. Proč někteří Češi byli spíše pro Hoffera než pro Bellena? Možná je to tím, že Češi bojovali proti Turkovi dříve než Rakušané, dříve než Italové. Mají-li si vybrat mezi Rakušanem a Turkem, volí Rakušana.
K predikátům: Ve staré české knize se píše: Neníť ani Žid, ani Řek, ani slouha, ani svobodný, ani muž, ani žena. Nebo všickni vy jedno jste v Kristu Ježíši.
Spolkový ústavní soud rozhodl, že vláda (za peníze daňových poplatníků, pochopitelně) musí odškodnit energetické koncerny za to, že Andělína v obavách před možným opakováním fukušimské cunami v Německu zkrátila provozní dobu jaderných elektráren.
dvd,
a suma ? Nebo se má teprve stanovit jiným soudem ?
Asi se ústavní soud konkrétními penězi nezabýval,jen stanovil, že energetici mají nárok ?
(580) Což zase není až tak nespravedlivé, poněvadž Andělína to napáchala v obavách z nálad voličů – daňových poplatníků, kteříž po Fukušimě houfně hysterčili ve větším počtu než před ní (a ani ten nebyl zcela zanedbatelný). 😛
Takže, jak píše Petr, voliči mají co chtěli.
Ostravská čssd nakopla Sobotku,navrhla Tejce na 1,místopředsedu ČSSD.
„Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek získal nominaci jako dlouholetý člen ČSSD Ostrava. Jeroným Tejc sice není z našeho regionu, ale získal si velkou podporu zdejších spolustraníků zejména díky progresivním názorům na směřování sociální demokracie. Prohra ve volbách je vážný důvod nejen pro změnu rétoriky, ale také pro sebereflexi a nové směry. Musíme si získat zpět voliče, bojovat proti zneužívání sociálních dávek, postavit se za práva pracujících či zlepšení podmínek pro život seniorů a mladých rodin,“ objasnil výběr kandidátů Adam Rykala, místopředseda okresního výkonného výboru ČSSD Ostrava a poslanec Parlamentu ČR.
2 dvd ad 573 – běžný spotřebitel nepozná rozdíl…
FUJ!
…„Jindřich Forejt se k dnešnímu dni, tedy k úterý 6. prosince 2016, z osobních a zdravotních důvodů vzdal místa ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2016,” uvedl Ovčáček s tím, že žádosti bylo vyhověno…
https://www.novinky.cz/domaci/422796-forejt-skoncil-dohodou-potvrdil-hrad.html
Njn,
dohoda je nejpřijatelnější. nemusí se prát na veřejnosti špinavé prádlo,což by neprospělo ani Forejtovi,ani Zemanovi.
Ad (585) Co na to Randák? Kdo to na něj ušil? Andrej? Budou-li kolem Miloše Andrejovo leníci, je Miloš králem bez vojska.
>> halladin [581]
Bundesverfassungsgericht pravil, že náhrada má být přiměřená. BTW Teď jsem si uvědomil, že Německo má Bundesverfassungsgericht, ale nemá Verfassung.
587 – tipuji to spíše na černokněžíky – neměli zájem o takového velvyslance u soudruha pápeže……
[568] Jo, Cesta do Nidarosu. Jsem zatím v půlce, vypadá to docela zajímavě.
S Jakubem Vandrovcem to nemá nic společného, ani se tam (zatím) neobjevila zmínka, která byla jinak i v Sestřenkách (lehce v každém dílu) i v Upírovi v činžáku (hodně znatelně)
https://twitter.com/Protikorupci/status/806088818952667137
Nastal čas změny ve veřejnoprávních médiích?
Šimone (589): Nemyslím. Vypadá to na bývalého „elitního policistu/rozvědčíka“ s omezenými prostředky, který práci vykonal na zakázku. „Dealer“ může být současný / bývalý muž v kožené bundě, z protidrogového.
Buď to bude Andrej, nebo něco věděl na Nejedlého / Mynáře a otevřel si hubu. Černokněžníci jsou rozhádaní – Vlk/Duka/Halík, kdyby se o něco pokusili, provalí se to.
589 šimone,
já bych to spíš viděla jiným směrem:
…Právě pokuty pražského dopravního podniku, v němž Horák působil, vymáhala firma Credit Management, na jejíchž valných hromadách se v letech 2006 a 2011 Mynář prokázal jejími anonymními akciemi. Tady také stojí za zmínku, že Jindřich Pleva, jenž v této společnosti figuroval, v roce 2010 daroval SPOZ 400 tisíc korun.
Mynář přitom působil ještě v další vymahačské firmě Tessile ditta services, kde po tři roky zastával post místopředsedy představenstva…
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/podnikani-a-majetek-pana-kanclere-jak-vydelaval-mynar/r~b914b57c967e11e4ab15002590604f2e/
Domácí zabíjačka … jen houšť a větší kapky. 😛
Likvidace „Prognostikovo věrných“ pomáhá Muži v kloubouku i Odborníkovi na všechno. Stejně je však nepravděpodobné, že by skončil na třetím místě. Kloboukář se snaží od Prognostika co nejvíce odlišit, Odborník s ním naopak v mnohém souhlasí. Z tohoto pohledu je téměř jisté, že Kloboukář postoupí do druhého kola – pokud Prorokyně Tánička nezamíchá kartami mezi gutmenschen. V duelu mezi lidovým Prognostikem a distingovaným Odborníkem vyhrává Prognostik. Kde je Koblihář? Na někoho si bude muset vsadit, uvidí se po parlamentních volbách.
Ahoj!
Doufám, že za tu dobu, co jsem byl v nemocnici, jste si tu nevyškrábali oči! 😉 😀
591 – 592:
Já mám nicméně podezření, že černokněžíci jsou za lecčíms – i kdyby jenom své informace přihráli nějakému bílému kobylákovi a pošoupli ho na scénu……
Nickname – jsem po obědě a tudíž zatlumený – kdo je tady proboha na politické scéně (jakýmkoliv) Odporníkem ?? Professorissimus bez pantofle? Ozubená nula ?
[595] Oči ne, na trhání občanek málem došlo.
Vítej hrdino z nemocnice!
Kdo je Odborník na všechno?
Šumaváku: vítejte doma!
Šimone: Odborník na všechno: Pierre Robbeischek. Situaci v matičce neznám, zde jsou černokněžníci v podstatě bez vlivu, fary občas ovládané Pšonky. V neděli přijde do všech kostelů na okrese možná 1.000 lidí, spíše méně.
njn, na hajného Robátka jsme si nevzpomněl….