Štastný a veselý nový rok !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 013 komentářů u „Štastný a veselý nový rok !

 1. Ano MaYdo, přesně tak….prostě všechno má svůj čas a prostor. Když pan Macek skoro netrefil Ratha do kebule a ještě se pak pitomě drželi v obětí, tak moje první reakce byla … proč ten Macek nešel někam na hodinu boxu, ….čehokoliv násilného, aby to mělo i nějaký hezký výsledek a styl, nejen ten vyplazený jazýček a trapné plesknutí, neplesknutí…a nejhorší pak bylo to objímání. Od té doby Macka nemusím. Prostě se dostatečně nepřipravil a výsledek byl trapný. Nepochybuji o tom, že i v době mamutózní, byli lidé, co nežrali,ale co jedli, když někoho umlátili kyjem, tak to dělali s grácií a elegancí. Na tyto bezejmené hrdiny dnes pozvedám číši venezuelské tequily…..

 2. Tequily?
  JAkmůže někdo pít kořalku z kaktusů.
  A jseš si jistý, že to není třeba z peyotlu?

 3. Pavle,
  to bylo prosím v seriálu Mach a Šebestová, kteří dělali divy pomocí kouzelného sluchátka. “Doba ledová je doba ledová…. !” 🙂

  Jirko,
  kde jsi nechal smysl pro humor ? Přehnaně expresivnímu vyjádření se v jazykovědě říká hyperbola, hustě používáno zejména v satiře, či humorných souvislostech – zveličení určitého rysu ad absurdum má obvykle za cíl pobavit.
  Takže já maYdino či kohokoliv jiného vyjádření o “žrádýlku” či “sežrání” něčeho člověkem beru jako dokreslení vypravěčovy pointy – v konkrétním případě se mi automaticky vybavil kosmatý nečesaný nemytý chlupatec jen částečně oděný hrubě vydělanou koží, který více než uhlazenými slovy vládně kyjem a oštepem, a na jídlo se vrhá stále ještě zvířecím či divošským (z pohledu dnešní civilizace) způsobem. Jakožto náčelník má právo prvního sousta, což mohla být i syrová játra, která jistě konzumoval ještě teplá, jedva z kořisti vytržená….

 4. Matzurko …slovo žrát, žrádýlko…a podobné, ve mne vždy vyvolávalo touho po něčí krvi, nemohu za to, mám to asi geneticky naprogramované …. každá máme nějakou úchylku. Já tedy mám velmi mnoho dalších, ale ty nejsou tak vidiltelné 😀

  MaYdo, vždy když něco jím a piju, vím , kdo to “zavinil” je to hrozně nepraktické a taky rigidní, ale je to tak. Takže znám osobně pána, co tuhle pálenku dělá a vím, z čeho a jak. V podstatě je to poměrně jednoduché. Ostatně velmi málo pálenky, co se prodává, je dobrá pálenka s kaktusů. je to jako s hvísky, jen pár jich je opravdu dobrých a od ostatních čekáme, že se budeme akorát rychle motat, nic jiného.

  ps. i syrová játra se dají jíst a nemusí se žrát, že ano.

 5. no právě, Matzurko. A když na Věstonickou venuši zbyly jen odřezky mamutího loje, tak není divu, že měla boky jako … no, jako věstonická Venuše.

  věstonická venuše byla oblíbené téma paní profesorky B., dejž jí Pán Bůh věčnou slávu, která nám přednášela dějiny umění.

  Její výrok “3P” neboli “plné pytle prsů”, kterým popisovala proporce dotyčné dámy, se stal u nás v ročníku legendární hláškou. A vůbec ty její přednášky byly jak erotická show, Ona kromě pravěku přednášela ještě renesanci a baroko, to bylo její hlavné téma a tam se mohla vyřádit.
  Pravda, soustředila se hlavně na malířství a sochařství a architekturu nechávala lehce stranou, protoře architektura je na ty erotické křivky poněkud skoupá, ale nikomu to nevadilo. 🙂

 6. to máš jedno, jirko, kdyby to byla nejlepší tequila na světě, mně prostě kaktusy nevoní. Doslova. To kaktusový aroma je mi nepříjemný.

 7. MaYdo, to je samozřejmě v pořádku, já taky nepiju hvísky a bourbon a z rumů, mám nejradši jen ten agricole….tedy ten průhlednej. Aspoň se o úrodu můžeme šábnout a nelezeme si do pijáckého zelí….

 8. To není rum toho jména hodný. To je barvená kořalka.

 9. AK,
  bramborovice 🙂

  Jirko, aha, no každej jsme ňákej, ale zarazil jsi tím docela zábavnou diskuzní linii na téma zda mamuta připravovali s koprovou omáčkou… 🙂

 10. Ahoj! Děkuji všem za přání!
  A pojďte nahoru do knihovny!

 11. 2 ptakopysk ad 975 – k těm přípravám – ono by stačilo, aby se čistě, skrovně, leč především bíle oblékl, v kruhu svých přátel vyrazil na místo s příjemným výhledem a požádal jednoho z přátel, aby mu sekundoval… asi nelze očekávat, že by na místě sepsal výstižné Haiku, a takto zvelebeným papírem ovinul rukojeť vašikadze… Tak snad jen rituální doušek saké a dobrá pozice pro sekundanta…

Komentáře nejsou povoleny.