Už zase…

Tak ať nám všem zdraví slouží, humor nás neopouští a nehádejte se mi tu ! 😀
Ke vztekání máme vládu a státní správu.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 344 komentářů u „Už zase…

 1. Foundry
  ještě je naděje. Ukrajinská velvyslanectví ve světě mohou za spolupráce místních úřadů povolat emigranty a speciálními vlaky je repatriovat domů. Případně pokud bude umožněn výcvik jako v Polsku či Česku, rovnou na frontu.
  Zase to na pár měsíců vydrží. Třeba ti co dělají každý víkend Bordel v baru v Kotvě již mají i bojové zkušenosti. Tlamy si tam rozbíjejí zkušeně.

  • Další možnost je, aby západní státy vyhlásily částečnou mobilizaci, zmobilizovanéým dali Ukrajinské pasy a poslali je do Kyjeva.
   Zelenský vyhlásí: Nedali jste nám dost zbraní, tak nám dejte alespoň Ukrajince.

 2. Ve zmíněném rozhovoru proběhla zajímavá úvaha – podle Podoljaky se zájmy Američanů a Britů na Ukrajině výrazně rozcházejí. Američani údajně vidí svého hlavního soupeře v Číně a celá akce na Ukrajině byla zpunktována proto, aby byl oslaben případný čínský spojenec. To se ne zcela daří a tím se změnily priority, teď jde Američanům o to, aby byl celý ten cirkus na Ukrajině ukončen, třeba i za cenu ukrajinských územních ztrát, a oni se mohli soustředit na Pacifik. Proto jim přestává vyhovovat Zelenský, který hledá podporu v Londýně.
  Zatímco Britům jde o co největší devastaci Ruska jako případného budoucího konkurenta v Evropě – zcela v tradicích imeriální politiky.
  Zajímalo by mě, jak to vidí Dušan nebo Petr.

 3. Ve zmíněném rozhovoru proběhla zajímavá úvaha – podle Podoljaky se zájmy Američanů a Britů na Ukrajině výrazně rozcházejí. Američani údajně vidí svého hlavního soupeře v Číně a celá akce na Ukrajině byla zpunktována proto, aby byl oslaben případný čínský spojenec. To se ne zcela daří a tím se změnily priority, teď jde Američanům o to, aby byl celý ten cirkus na Ukrajině ukončen, třeba i za cenu ukrajinských územních ztrát, a oni se mohli soustředit na Pacifik. Proto jim přestává vyhovovat Zelenský, který hledá podporu v Londýně.

  • Zatímco Britům jde o co největší devastaci Ruska jako případného budoucího konkurenta v Evropě – zcela v tradicích imeriální politiky.
   Zajímalo by mě, jak to vidí Dušan nebo Petr.

 4. Jo, tak na ta auta s nulovými emisemi taky zírám jak Vizír. To jako budou vykouzleny pomocí Arabelina prstenu (výroba není bezemisní) a budou poháněna jak, šlapadlem ? Ale to se ti šlapači víc zapotí a tudíž taky vypustí víc emisí… Nebo žeby eurokomisaři vynalezli konečně perpetuum mobile ?

 5. moje vlastní konspirační teorie – USA, Australii, zřejmě UK, jde o vysílení Ruska natolik, aby se východní Sibiř zdála Číňanům už snadnou kořistí. Nikoliv nezbytně vojensky, ale ekonomicky vysílené Rusko by požadovaný prostor mohlo rádo prodat za hubičku výměnou za prodloužení agonie

  • Jestli tohle je strategie, je to zoufalství.
   Že by se Čína vzdala podpory Ruska ve válce, co američtí admirálové plánují na rok 25?

   Navíc, kdo se nyní ekonomicky vysiluje je Evropa a v menší míŕe USA. Viz zadlužení.

 6. Evropo gratuluji k demokraticky naplánované sebevraždě podříznutím si ekonomických žil normou E7 v roce 2025 a úplným vykrvácením v roce 2035

 7. pardon, poprvé neprošlo, a najednou se objevil i původní pokus. Veškerá SW vylepšení k hovnu jsou

 8. 2 Foundry ad 19:08 – ber to pragmaticky…
  Denacifikovaný Ukrajinec (+ dobrovolník, žoldák, Polák) = dobrý Ukrajinec (+ dobrovolník, žoldák, Polák)…
  A i ta nedokonaná denacifikace má svá positiva…

  • Takový bordel. Zase bude nutno organizovat lidová hnutí a barevnou revoluci. Vždyť se podívej kde ten Sudán leží

   • Nejmenoval se prdelakov Anglo – Egyptsky Sudan? Tehdy si v mistnich kmenovych rozmiskach jen sem tam nekdo vyslouzil kudlu mezi zebry. Dnes se strileji kalasnikovy. Progres! Nebyl odtad Obamuv dedecek? Nekde tam pobliz prej mel vynosny kseft s otrokama. Ale, kdo vi!

 9. Foundryman (14.2.2023 (19.31)) napsal:

  Foundry, ptas se mne na nazor k tomu ukrajinskemu savlovemu tanci. Vis, Tvoje uvazovani pasuje. Nemam na to, abych o tom vsem mohl rict neco necim vaznym podlozeneho. Vzpominam jen s nostalgii na dny, kdy Putinn zpival u klaviru On Blueberry Hill a Trump cpal dolace do ruksaku na lacine zakoupeni Sibire. Na Ukrajine by se kradlo dal a na ukradeny Krym by si nikdo nevzpomnel. To vse by probihalo v hlubokem miru.

  • Zajímavé je, že ačkoliv Trump byl jednoduchý člověk (tím nemyslím hloupý), jeho zahraniční politika byla násobně úspěšnejší, než těch Obamových chytráků.

   • P.K., je nas tu, jednoduchych, nespocitane. Ze nasi jednoduchost vyrval do sveta zrovna Trump, diky mu za to.

 10. Inu, Dušane, pokud je hlavním soupeřem USA Čína, jeví se zahraniční politika Demokratů naprosto nesmyslnou. Mnohem rozumnější byl Trumpův přístup, kterým držel Rusko a Čínu od sebe a z Ruska se snažil udělat když ne spojence, tak alespoň neutrála.
  Bidenova administrativa dosáhla toho, že proti USA stojí Čína + Rusko, přidává se k nim Turecko plus značná část Afriky a latinské Ameriky. Vskutku skvělý úspěch.

 11. Stejně je zajímavé, že všechny války nebo intervence, kterých se USA za posledních 100 účastnily, byly vedeny demokratickými prezidenty (s výjimkou Bushe sr. a jr.). Republikáni se naproti tomu jeví jako mírotvůrci.

 12. Foundry, a co já tady tvrdím už 7 let.. Obamu a Bidena snáším desetkrát hůř než Adamovou a Pekarovou

 13. Fakt kroutím palicí. To “UFO” nad jezerem Huron pilot F-16 netrfil prvním Sidewinderem (za 400 000 dolrů). Proč do toho nenastřílel pár projektilů a pokud to byl balon tak by to vybavení klesalo jak na padáku, při dopadu se neroztřískalo a našlo v celkem nepoškozeném stavu (poku nemělo selfdestructive device). Khaki blbost nezná hranic.

 14. Dobré ráno
  včera se stala úžasná věc. Europoslanci odhlasovali zvýšení dovozu čínských, cenově dostupných automobilů!
  Je to přelomové hlasování, protože to zklidní odboráře Evropského Svazu v automobilovém průmyslu a povede k technologickému rozvoji stejně jako se to stalo se solárními panely, které do Evropy Čína pilně sype, čímž zcela zbortila dlouholetý lobbying evropských koncernů u Evropské Komise a zákonodárců.

  Jenom aby to Čína stíhala kapacitně a aby jí eurovýchodní Tajwanci moc neznechutili.
  Ale Číňani jsou slušní. Nějakej krpatej debil je nemůže vyvést z míry 🙂

  • Jinak si všimni, že z našich euroblbů hlasovali pro jen piráti a TOPka. Každopádně ekonomická sebevražda v přímém přenosu.

   Mimochodem, už Tě napadá, za co budeme ty auta dovážet? Mne napadá jen na dluh. Spotřrba na dluh je super!

 15. Dobré ráno vespolek,
  skimici, jojo, už jsem si taky říkala, že když teď jezdím s korejským Hundíkem, tak případně vyměnit za něco čínského nebudu mít problém – a čínština na Duolingo mi docela jde 😀
  Malé, bezpečné a cenově dostupné vozítko do příměstského provozu snad do té doby Číňani budou vyrábět.

 16. První Irácká válka byla naprosto košér, v souladu s chartou OSN a neřekl jsem proti ní ani popel.
  Nevím, co se potom zlomilo, že si americká administrativa začala hrát na šerifa s kolty proklatě nízko, který sejme každého, kdo se jí zdá být padouch. Místo toho, aby se starala o prosperitu Američanů…

  • je zajímavé, až podezřelé, jak se houževnatě mlčí o autech nákladních, kterých je pomalu víc, než těch osobních. Jakož i dalších dieselagregátech. Lodě, lokomotivy, generátory el-energie. Každý bude mít svůj (čínský) solár či větrník?

    • Plebs nema co trajdat po svete. Kdo ma Machac do 100 km ma vyhrano.

     Letat po svete mohou jen klimaaktivisti.

     • 100 km je cu fíl. Moje babička chodívala do Prahy, či s procesím na Svatou Horu tři dny. A je to pouhých 70 kilometrů.

   • Jinak dnešní model nákladní dopravy je s baterkami neslučitelný. Možná tak za 3 násobnou cenu ..

 17. Tak zase má Putin rakovinu, Rusko určitě prohrálo a Bachmut je bezvýznamný… Se mi zdá, že příznaků špatné situace na frontě přibývá

 18. Koukám, ze podle expertů velká ruska ofenzíva nema výsledky To je super, ale počkal bych s hodnocením, az skončí. Anebo alespoň zacne.

  Zadna velka ofenziva se nedeje.

 19. Náklaďáky budou na uhlovodíky. Což skýtá příležitosti. Do bavoráku si dám mezi sedadly síťku a mám náklaďák na benzín.

 20. Válku vyhraje Ukrajina díky lepším zbraním, předpovídá bývalý šéf CIA Petraeus .
  Tak mi to, nevím proč, připomenulo bitvu u Domažlic, kdy zpěv husitů porazil lepší zbraně křižáků.

  • Ukrajinci, co se u nás cvičí pro boj, nafasovali řemdihy, palcáty, a zpěvník husitů ? Dávalo by to smysl; jiné zbraně jsme už na UA poslali.

   • “Zelenskyj uděluje zvláštní čestný titul 10. samostatné horské útočné brigádě” (zdroj Ukrajina UA)
    Marně přemýšlím, kde jsou na Ukrajině hory. Tak placatou zemi aby jeden pohledal. Tak leda v okolí Podkarpatské Rusi.
    Takže se asi Ukrajina připravuje na boj se Slováky a Rumuny. .

 21. PaveL. Dozvěděl jsem se, že asi 75 procent Čechů nemá zájem se v průběhu života dále vzdělávat.

  Ať si vezmou příklad z něho, za komunistů se vzdělával na kadetce, v kurzu špiónů a za kapitalismu se zase vzdělával ve špionážni škole v USA a ve Velké Británii a završil to v Londýně postrgraduálním kursem. Vot maladěc!

 22. DObrí dopoledne,

  to jsou mi kecy…. Ještě tak zvážit, čemu se říká “dále vzdělávat”

  Ona většina lidí se v průběhu života vzdělávat musí a vzdělává.
  Člověk se neustále setkává se situacemi, kdy si musí osvojit nové dovednosti, načerpat nové znalosti, sbírá nové zkušenosti.

  Samozřejmě, pokud je pojem “vzdělávání” omezen na absolutorium nějakého drahého posgraduláního kursu, kde vám nějaký expert povypráví o něčem, co už stejně víte i běz něj nebo sběratelství certifikátů s tituly, tak jo, o takový vzdělvání asi fakt většina populace nemá zájem.

 23. MAlá příklad k !ce.loživotnímu vzdělávání”

  To se rozhodla naše drahá komora, že to celoživotní vzdělávání svých oveček vezme do ruky a začala pořádat nějaké kursy celoživotního vzdělávání.

  Tak jsme na jednu přednášku šli. Platila to firma, tak co by ne. No a přednášející expert nám vysvětloval, jak je požární bezpečnost důležitá a že musí být současná dokumentace a že na to, aby nám to fungovali, musíme myslet hned v počátku projektu.
  Možná pro studenty prvního ročníku by to byl nějaký přínos, ale pro lidi, kteří měli za sebou už několik projektů, včetně válčení s hasiči, to fakt byl jen zbytečně utaracený čas.
  Pak jsme zkusili ještě jednu a to bylo spíš PR firmy, dodávající materiály.
  No, tak s takovým vzděláváním mi můžou, víte co.

 24. maYdo,
  tak to mohu políčit i takové “pokračovací vzdělávání” u mé sestry. Ona sama absolvent oboru speciální pedagogika (s červeným diplomem, což je vedlejší) – vlastně skoro celý život v oboru, čili praxe značná. Načež k nim – aby dostáli nějakým novým předpisům – přišla školit školitelka. Mladé stvoření, pravděpodobně s diplomem sotva zaschlým; praxe zjevně nulová. A začala vykládat moderní moudra, jak se mají k postiženým chovat apod. Moje sestra je dost od rány, takže zhruba po čvrt hodině se zvedla, na plnou pusu sdělila, co si myslí o těch “modernostech” i užitečnosti daného školení, načež odešla středem a práskla dveřma.
  Další školení se již nekonalo.

  • děvenka moje starostlivá se co několik let účastní akreditačních zkoušek, které spočívají v tom, že musí vědět, jaký předpis je třeba dodržet při měření teploty, jakou barvou se v dokumentaci potrhává to, či ono moudro, které lékař nadiktoval a tak podobně. Zkouší Nanynky, které vymyslely lejstro, ale nemocniční oddělení v životě neviděly.
   Prý je to pro personál, který je “na place” třicet, čtyřicet let – defakto od svých patnácti – velmi ponižující…

  • Desinformace byly příliš silné, neustál to. [;>))
   =============
   Ad vzdělávání: Člověk v podstatě v každé profesi musí vzdělávat průběžně, pokud nechce být za blba. Ale je to těžké. Vedl jsem před pár lety takovou “Závodní školu práce” pro zvukaře. Některé to moc nezajímalo a dělali pořád ty samé hloupé chyby. Ti, kteří to moje pindání ani nepotřebovali se aktivně účastnili – a udělali polovinu práce za mě. I já se přiučil. Ten zbytek to odseděl. Nakonec jsem požádal o zrušení. Ztráta času pro všechny zúčastněné.

   Přitom já sám bych ocenil takové školení na různé nové aparáty. Když se to člověk učí z příručky, je to dost pracné. A na takové různé finesy člověk přichází až po několika letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *