25.únor…2014

Zuzana Chlumská

 

Tak máme 25.! Února!

Před 66 lety si komunisti „vypučili“ republiku a zametli s ní a jejím obyvatelstvem takovým způsobem, že lidé nestačili zírat. Stálo to majetky a stálo to životy utracené jen prtoto, že si bolševik dokazoval svou moc. Takže ničil především ty, kterých se bál. Ty, kteří něco znali a uměli a hlavně měli rovnou páteř a nechtěli se sklonit.

Ale ať na netu koukám kam koukám, jedině v Parlamentních listech si vzpomněli. Jinak se naše levicová media raději vyhla. Ono by se muselo říkat, že komunisti jsou lumpové a ona by se ta parlamentní strana třeba zlobila.

Jenže národ, který zapomene na svou historii, riskuje, že si ji bude muset prožít znovu. A tak přijdou noví Gottwaldové. Třeba se tentokrát bude jmenovat Semelová.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 273 komentářů u „25.únor…2014

 1. tučňáku, ad 1207 přesně tak. Totiž fakt, že máme demokracii (systém, abychom se přehlasovali a nikoli občansky válčili) je totiž nějaký “””kolektivní statek nebo hodnota””” (ještě víc úvozovek). Která stojí nad sobeckými zájmy jednotlivců. Je jim nadřazena, protože zachování míru (hlasováním) je důležitější než válka (zabíjení). Tím je vyřešen problém se šťouraly, kteří předhazují, že bereme zájmy jednotlivce jako výchozí a přehlížíme existenci “něčeho nad tím” (ať už to je cokoli).
  Takže, je-li demokracie hodnotou an sich, tak zůstává k vysvětlení, proč výsledky hlasování (svobodných, sobě rovných občanů) stran secese, skladu nebo daní nebo čehokoli dalšího, potřebují nějaká další vysvětlení a nejsou brána jako fakt a hotovo dvacet. Protože Brusel nebo dvě nohy špatně a čtyři dobře jsou sice pěkné vysvětlení, jenže kvůli tomu nemusíme mít demokracii. To jsme mohli zůstat u monarchie nebo diktatury.

  P. S. Von Mises přiznává právo secese (ač klasický liberál), což je zřejmě jediné, na čem se s anarchokapitalisty shodne 🙂 (jinak se do nich hezky trefuje)

 2. A je to takdy
  Podle ukrajinského ambasadora se vyjednává o rozmístění US protiraketové obrany na ukrajině výměnou za finanční pomoc.
  Prej ruská paranoia 🙂

 3. (1250) Nemohu si pomoci, Rputi, mnozí ti “analytici”, “komentátoři” a pod. mně připadají jako absolventi pomocné VŠ 🙁

 4. (1254) Halle, a to je nějaká novinka ? Proč by se jinak USA angažovaly ? Žádná pomoc není zadarmo 😕

 5. 1255-když si obyvatelé Krym můžou přàt ruskou základnu, proč by si západní Ukrajinci nemohli přát americkou ?

 6. DNES ! DNES! DNES!!!

  ve středu 5.3. v 19:00 hodin v Městské knihovně na Mariánském náměstí koná opět znamenitá Radimova přednáška o Praze industriální éry stále přítomné i mizející. Tentokráte se přednáška jmenuje “Vysočanské fragmenty I. – okolí Kolbenky“.

  Všichni jste samozřejmě srdečně zváni. Přijďte včas, sál již bývá dosti zaplněn…

 7. Protože ta západoukrajinská mění strategické status Quo.
  Vzpomeňte si , codělali Amíci kvůli raketám na Kubě.

 8. Ve světle 1258 – je Jirka ppa západní Ukrajinec? Tuhle tu psal, že by si moc přál americkou základnu.

 9. co tak čtu, tak jim už Rusové několik protiraketových kompletů Ukrajincům zabavili, a jesli jsou Uk zvyklí si hlídat oblohu, pak se nedivím, že začali o těhle věcech jednat s konkurencí.

 10. Hlavně mám pocit, že v podání médií už III.Světová válka vypukla! 🙁
  Každej pšouk nafouknutý do apokalyptických rozměrů, všechno překroucené a “tendenčně vysvětlené”, zdroje JPP …. jak kdyby to všechno psal Blesk …

 11. (1261)ptakopysku, no, a co mu brání, aby si ji postavil v chrámeckých sadech ? Že není v územním plánu ? 🙂

 12. Ještě tady 2 Matzurka – ad 1228 – a to jako jak? Že by se jako na ně z vejšky vysrala? No ale to přece už dávno dělá!

 13. westíku,
  dovedeš si představit jak by vypadala jednotka amerických rangers, vynořivší se ze sadu, hlídaného Bedřichem a obhospodařovaného Jirkovým stádem ovcí? Peklo v kolumbijské džungli je proti tomu procházkou versailleským parkem…

 14. 2 ptakopysk ad 1237 – důležité je, zda se předtím již probudil… Teda, není to podmínka sine qua non, ale spíše vítaný bonus…

 15. 2 zločinec – ad 1246 – není nutno se obávat… Stačí umřít včas… Teda, pokud jsme to už neprošvihli…

 16. Jak příjemné je být v horách a pouštích, bez televize a novin. Jen večer v motelu rychle zkouknu, co se dělo, ale v porovnání s horami Sierra Nevady a pouštěmi pod nimi, je to směné lidské pinožení. Včera jsme obcházeli sekvoji generál Grant (proč se i stromy pojmenovávají po generálech mi připadá na hlavu), která tam vysoko v horách – cca 1800m/m , shlíží na nás z koruny ve výši 84 metrů. Průměr kmene u země je 12 metrů. Věk 3700 let. Proti tomu jsou Obama s Putinem nevýznamnými trpajzlíky. Pokud chcete sledovat naši výpravu je na FB dost bohatě obrazově dokumentována. Nejsou to žádné špičkové fotografie, ale slušný travelog.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *