BFPT 2014 facit

Prase, jako jediný účastník zájezdu, nepřežilo. Ostatní bez problémů.Během naší služby se kromě jednoho, sousedem  přeraženého sloupu veřejného osvětlení, nic mimořádného nestalo.

Slunce svítilo, pivo teklo a vládla všeobecná pohoda.
K nahlédnutí zde: http://veraposp.rajce.idnes.cz/Sumavak_2014-10-05

a zde: http://aerokarel.rajce.idnes.cz/BFPT_2014

Kdo zaváhal, zaváhal!

PS.
Na tom nabouraném sloupu bylo zajímavé, že i když řidič vystoupil a do té hospody (asi) teda šel pěšky, bylo kolem ještě dvě hodiny po nehodě srocení policie, hasičů, sanitky, auta údržby veřejnéhpo osvětlení, postaveny stožáry s reflektory osvětlující místo činu, zastavena doprava na hlavní silnici… kdyby tam spadlo letadlo, tak bych to chápal.
Ale takhle? Když se nikomu nic nestalo?

PPS.

A v ČT právě řeší, jak ubývá domácích zabijaček, že “ti mladí nedbají na tradici”… lépe nekomentovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

883 komentářů u „BFPT 2014 facit

 1. (800) Nejspíš nic. Proč by taky měli? Zeman nemá rád Zaorálka (což docela chápu), tak na něj hledá klacek. Další verze je, že chce na Ukrajině jiného velvyslance (jak tak koukám na jeho kamoše, dost bych se toho bál). Nic víc v tom nejspíš nebude, nějaký pošuk, který bude řvát co mu někdo napoví, se najde všude.

 2. Dušane, myslím, že arivismus, ať už politický či hospodářský, není zrovna ten nejlepší způsob, jak vybudovat něco trvalého.

 3. (804) Tím, že něco vyfantazíruješ, se to skutečností nestane.
  Ta verze s výměnou současného velvyslance za nějakého Zemanova proruského kamoše je asi nejreálnější. Společnost ALTA ……

 4. Ajrovko, nejsem sama, kdo si to myslí.
  Kdyby těm Volyňákům nekladli překážky, tak by Volyňáci na jaře zničehož nic nezačali říkat, že se vlastně ale vůůůbec stěhovat nechtěj a ta paní Benešová my sem nejezdila z extra seznamem.

 5. arivismus – musím si to rozšířit – tady se to používá spíše ve smyslu vytahování se, vyvyšování..v tomhle smyslu…, ale ani “zlatokopectví: mne nepřiblížilo k tomu, co jsi chtěla říct.

 6. Arivismus
  hodí se na USA jako pérdel na nočník.

  On se nedávno US ambasador v Praze tlačil na MZ neohlášen , ve večerních hodinách, a že on jako US ambasador může kašlat na zvyklosti.

 7. Skleŕoza je sviňa, to je fakt. Tak místo pojmenování zubař převezmu uvolněného “zmetka”, To nené profese.

  Dodělal jsem podkladové vrstvy pod podlahové topení v obýváku. Zítra lepím topné rohože – utíká to, utíká.

 8. Ale je dobře, že se bavíme o důležitých věcech – moje skleróza, pojmenování komentátorů a tak. Zcela jsem tímto odskokem opustili skutečné téma a to je srovnání vyčtených pouček a skutečných prožitků na místě. Je to marný.

 9. (808) Mimochodem, když pominu ona poněkud nelogická “kdyby”, tak co je na seznamu a kde je?
  (816) Je půvabné, že celkem banální nehodu Jaku v Jaroslavli se podařilo vyšetřit za tři roky a to se kolem toho letadla nebojovalo. U MH17 je leckomu divnmé, že výsledky nejsou za tři měsíce.

 10. To mě moc těší, Martine!

  A hlavně dej vědět, až budeš příště třeba brousit parkety,umývat okna, anebo cokoliv jiného !
  Ani netušíš, jak moc mě to zajímá !

 11. Mně by teda bylo divné, kdyby ty vásledky byly za tři měsíce. nasvědčovaly by tomu, že nebyl dostatek času na pořádné vyšetření a že spíš než skutečná zjištění obsahují politická zadání.

 12. Zdravím po příjemném baboletním dnu, který se u mne nesl ve dvou tématech – oprava balkónu lepením nové IPY a výroby kvasu z jablek. Obojí se zadařilo, ale ten kvas je na delší dobu. A ještě jedno téma, ale to je ryze osobní a někteří by mi tu psali posměšné komentáře.
  Martine, koukám, že v boji o dalšího vyloučeného mě začínáš předbíhat. :-))))

 13. Tak jsem si početla zpětně a mám tu jeden vzkaz pro ptakopyska, resp. paní ptakopyskovou. Jde o upřesnění toho nešťastného receptu na hraběnčiny řezy. Pokud jde o to strouhání těsta, je v tom takové malé kouzlo. Pokud se spodní vrstva těsta nastrouhá a následně uplácá – samozřejmě s mírou a nikoli na tuhou placku, zůstanou tam takové drobné škvírky. Do nich se dostane šťáva z jablek a ta způsobí, že spodní vrstva se po upečení nedrobí. A zákusek lze konzumovat ručně a nikoli lžíci z talířku. Fakt. Dnes jsem to opětovně ověřila. Chlapi, co lepili IPU, se oblizovali ještě odpoledne. :-))))

 14. Co zas blbneš, s tím vylučováním, Dano….
  Normálně se štěká Martin s Halladinem. Je to sice poněkud otravné a nijak zajímavé, ale na druhou stranu, nevím, proč by měl nekdo někoho vylučovat. Leda snad někdo, kdo je pošlě někam oba.

  Pokud vím, nikdo tu z diskuse vyloučen nebyl. Za vylučování nepovažuju, když někdo provokuje a neustojí reakci provokovaných nebo když si tu začnou vyřizovat lidi spory, které by si měli vyříkat z očí do očí v nějaké hospodě.

  A jestli máte nějakou soutěž o to, kdo bude dřív vyloučen, tož si poslužte, ale pak si nestěžujte, když dosáhnete cíle a všechny naserete.

 15. Dano, čerstvý mošt, lisovaný po ránu, z vychlazených jablek. Až teprve to, co se nevypije, může pokračovat v kvašení.

  Nebudeme si konkurovat, na tebe si nikdo netroufne a já jsem splachovací.

  Dobrou noc.

 16. Dobré nedělní ránko!

  Jj. Hipíku – to je ta správná muzika, aby se člověku rozproudila po ránu krev! Dík!

 17. Pokud se budou v Bruselu divit, tak ať se nediví!

  …Summitu SNS v Minsku se zúčastnili prezidenti Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Tadžikistánu, Kyrgyzstánu, Arménie, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu, Turkmenistánu a Moldavska. Ti podepsali v Minsku balíček dokumentů v oblasti hraniční kontroly, migrace, boje s šířením drog a obchodem s lidmi, a také dokumenty v oblasti finanční rozvědky. Příští summit členských zemí SNS se uskuteční na podzim 2015 v Kazachstánu…

  -Nikdy jsme nebyli odpůrci jejich sblížení s Evropskou unií a sami se chceme sblížit s EU. Otázkou jsou podmínky naší spolupráce. Problémy vznikají ve spojitosti s tím, že naši partneři nepovažují za nutné zavčas, otevřeně a konkrétně jednat o rizikách, které vznikají pro ruskou ekonomiku a ekonomiku ostatních zemí SNS ve spojitosti se schválením pravidel jiných obchodně-ekonomických uskupení…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/na-pudorysu-sns-vznika-novy-euroasijsky-ekonomicky-svaz/

 18. Dobré zas ráno… Dějou se vjecy – já jsem s výsledky voleb u nás na vesnici celkem spokojen, čekal jsem to horší… No tak uvidíme, jak se to vyčábří…

 19. PeSi, na tvém místě bych oprášil kolo Ukrajina – autem už se v Praze nikam nedostaneš. A když se dostaneš, nezaparkuješ. Buzerobleček ti bude zajisté slušet.

 20. 838 – hele nech si to, joo!
  Ja jen si preju, aby si pak ty slunickovi blbci vozili do nemocnice a na krouzky svoje prdele na pyciklech.
  Ale jak tak ctu ty jejich slovni prujmy, budou cele ulice jen pro rikši – sanitni, zasobovaci apod.

 21. brédopoledne. Já sice su škodolibá, ale až tak, že bych pražákům tu Krnáčovou přála, ne. Ale je možné, že Babiš s takovým výsledkem v Matičce vůbec nepočítal, a jen co se vzpamatuje z šoku, bude hledat mezi zvolenými vhodnější personu. I když, kdo ví, najde-li. A pražáci budou se slzou v oku vzpomínat na Svobodu, nebo toho, jak mu na jméno přijít nemohli a tak ho zvali tancmajstrem.
  U nás se volilo jen místní zastupitelstvo a byl to boj lítý a dost nevybíravý. Každý, kdo chtěl postavit protikandidátku úřadujícím zastupitelům, byl obdarováván výhružnými dopisy, emaily, případně jeho zaměstnavatel pomlouvačnými upozorňujícími telefonáty, kde se dozvěděl, co za lumpa to zaměstnává. A tak to všichni vzdali. Tož tak se u nás žije, nemusí nám pražáci závidět. 🙂

 22. Dle aviza ANO koalice by byla se socany a piraty. Bude li dohoda topaku s ODS, zbyva slepenec trojkoalice a komousi.
  S komousema nebude zadna oficialni koala, takze ten slepenec je jazycek na vahach a bude rozhodovat mezi tancmajstrem a tou kosoctvercovinou. . .
  Pravdu ma Foundry a vubec ho zato nemam rad . . .zdravim.

 23. 841 Dano, to je problém stáda. Kdyby se domluvili, sestavili jednotnou protikandidátku, nebylo by možno s nimo takhle cvičit. Kromě toho by zaměstnali policii četnými trestními oznámeními, samozřejmě podanými cestou státního zastupitelství, na maření průběhu voleb, vydírání a podobně. Případně za dodržení principu není žalovaný, není soudce, těm známým rozesíračům diskrétně a s fackovací vložkou vysvětlit, že svobodné volby vypadají jinak než jak oni si představují, že není doba před čtvrt stoletím a že nejsme Alabama padesátých let. Jenže to by se museli omezi sebou mluvit. Přinejmenším to tretsní oznámení bych zkusil, je to bezplatné a ať se úřady neflákají.

 24. V Hustopečích padla koalice ODS a socanů,- ODS 3mandáty, socani jen jeden. Konečně.
  Kupodivu nevyhrálo Ano, jak jsem čekal -dostalo jen 3 mandáty ale sdružení nestraníků -7 mandátů, nezávislí 2, a třetí nezávislí 3.
  Lidovci kupodivu jen jeden mandát. A komouši taky jeden.

 25. Dobré dopoledne,

  mně teda pobavilo, že emeritní vdova Pravdy a Lásky Eliška KaplickÁ kandidovala za partaj Babiše. 😀

  Volby dopadly, jak dopadly. Čtvrt století jsou furt nějaký volby, čtvrt století poslouchám, vidím, čtu, jak zrovna tyhle budou přelomové, významné, jak po nich bude líp a budeme to dělat jinak a konečně správně a ono je po nich furt stejně. Nakonec zaplať Bůh, že je furt stejně, mohlo by být i hůř.

  Na předvolební sliby platí trojnásob “sliby se slibujou, blázni se radujou”

  Tudíž se jdu radši věnovat čištění sporáku a pečení krůtího stehna k obědu a dýně na dýňovou polívku.

 26. 2 Foundry ad 839 – no, já psal o výsledku v naší vesnici… V Praze holt maj všechno extra… jsem zvědav, jak dlouho těm hlavním vydrží, že spolu nemluvěj… V Praze se dokonce povedlo i komunistům z ODS přesvědčit, že budou jiní, lepší, dokonce že zříděj nevěstinec s nealkoholickou obsluhou, dokud se jim (ve spolupráci s Kalouskem) nepovede rozkrást i ten zbytek, co zatím nerozkradli… Jo, bude sranda…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *