Co je to demokracie?

Ahoj!

Ad “partička autistů” o jejíž zboží není zájem…myslím, že zájem o něj není především ve velkých tradičních stranách, protože vykládají lidem, že by to šlo i jinak. A díky za to!

 

Zubaři a S.r.o. – zásadní rozdíl je, že s.r.o. ručí do výše základního jmění, které může být 20 000,-Kč(?současnou výši nevím) a OSVČ celým svým majetkem!! A to kvůli tomu, že vypadl internet a nedodal jsem účtenku včas, nestojí za to riskovat!

 

A když už meditujete o tom  proč to ty strany dělají… naskýtá se filosofická  otázka proč je volit, když chtějí být v opozici?  Tedy – v demokratickém systému.

Až bude opět zavedena vláda jedné strany s podporou KSČ (sloučené s ČSSD), pak má smysl volit opozici.Ale ta zase v nabídce národní fronty nebude.
Ale dnes?

 

Ovšem – pokud vyjdeme z mé definice demokracie :

“Demokracie je jen způsob, jak se nekrvavou cestou dostat k moci”

lze leccos ze současného vývoje pochopit.  🙁

Otázka je, kdy dojde  na tu krvavou cestu”?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 938 komentářů u „Co je to demokracie?

 1. 1898-tak je problém genderově vyspělých zemí. Třeba Austrian má i letušky vyloženě … silné. O letuškách na vnitrostátních linkách v USA ani nemluvím. 100 kg Afroameričanka zřejmě plní na palubě i funkci US Marshala.

  Osvěžením jsou aerolinky zemí zaostalých, despotických, nebo aspoň krátce demokratických.
  Třeba Turkish, Aeroflot, pořád ještě Tarom…

 2. Faktem je, že letecká přeprava hrozně degenerovala již od 70. let minulého století.

  Já jsem kdysi kupříkladu viděl na videokazetě nějaký film skandinávské provenience o tom, jak vypadalo létání v roce 1973. 🙂
  K mé velké lítosti, když jsem v roce 1991 poprvé letěl dopravním letadlem po trase Praha – Curych – Nice tak už letušky ty služby, tak explicitně zobrazované v tom filmu z roku 1973, cestujícím ani nenabízely… 🙂

 3. Když jsem v 80. letech lítal do Ruska, v letadlech se pochopitelně běžně kouřilo. A fasovalo pivo – Plzeň v půllitrech, žádné třetinky. Když nás v zimě letělo jen pár (nebyly kolchozní zájezdy), s obtížemi jsme se vždycky vypotáceli ven, neb letušky vždy fasovaly pivo na plnou obsazenost a pokaždé se nechaly ukecat na několik nášupů.
  Když se letělo s Aeroflotem, běžné menu byl kaviár, případně losos. Místo piva víno, vodka nebo gruzínský koňak.

 4. Mne se tohle vědění z internetu hrozně líbí, halladine.
  Odkaz na školu, firmu, a už to jede, člověk hned ví, jaká je struktura zaměstnanců a kolik učňů nastupuje do letu.
  Do letu nastoupilo do roku 2013 celkem 53 absolventů školy. Tj. každý rok existence školy 4 absolventi. A pak šla firma do kytek a propouští a lidé sedí doma na 60%.
  Někdo skončí v Evektoru. Ale sukces to není.

 5. 1879 Petře, “červená rtuť” není červená rtuť. To byl jen kec pro média. Je to moderátor umožňující výrobu kompaktního bum. Vezmeš dvě podkritická množství, než je splácneš, mezi ně vrazíš tohle. Fest obalíš aby se to v počáteční fázi reakce nerozletělo a nevyřadilo to většinu materiálu. Má to menší rozměry a je to konstrukčně jednodušší než když podkritická množství konvenční náloží rvát k sobě a udržet tam. Už to máš zabalené, jen vypšoukneš moderační vložku a…bum to už udělá samo.

 6. quivisi – 1908 – ano, tak nějak to bylo. Bylo to na té kazetě hned za filmem, který se jmenoval tak nějak jako “Švédsky trojka”, který jsem si půjčil jako výukový v domění, že se naučím základům počtů ve švédském jazyce. Ale moc v tom filmu nepočítali a mám dojem, že ani moc počítat neuměli… 🙂

 7. (1886) 😛 Jistěže. I za to, že se bez nich Rusové neobešli. 🙁

 8. Zřejmě ukrutný strach udělat něco spornýho.

 9. Jak spornýho ? Nejdřív louskáček na ořechy a potom mýdlo. Oficiálně se zapíše do protokolu, že když šel ze druhé místnosti ve které má koupelnu do té třetí, kde má posilovnu, tak uklouzl po mýdle a upadl rozkročmo na činku a další činku na sebe bohužel strhl, jak vrávoral…
  To nemají Francouzi zpravodajskou službu, která by uměla takovou blbost zařídit ?

  Jako demokracie je fajn věc, ale tenhle hoch spolu s dalšíma (z nichž některé nenašli) zabil poměrně velmi brutálním způsobem 130 lidí. No a pokud pokřikuje něco ve smyslu “Tak teď už to půjde jen silou, vy bando bastardů…”, jak se píše v článku, tak je to přesně ten moment, kdy by měl do cely vejít svalnatý a usměvavý starší pán v gumové zástěře, s lékařským kufříkem v ruce a klidně odvětit “Ano, přesně tak to bude.”

 10. Ono by možná nemuselo na ten louskáček ani dojít a ten zádumčivý chlapec by se sesypal sám…

 11. 1910

  Jo, ruská blbost. Neměli se těmi radami řídit.

 12. Pavle, pilotky si se stewardama užívat nebudou neboť jsou většinou 4%.

 13. >> Pavel Kořenský
  Ono to bude tím, že se Francie od dob, kdy plk.Rolland vyslýchal Viktora (“The Day of the Jackal”) poněkud změnila.

 14. „Myšlenka, že lidé musí respektovat svátky schválené televizními stanicemi, křesťanstvím nebo vládou Spojených států je přežitá a bezohledná,“ komentoval krok americký server Quartz.
  Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/spotify-statni-svatky-0b4-/eko-zahranicni.aspx?c=A171114_080519_eko-zahranicni_div

  Tihle noví myslitelé zapomínají na jednu věc-že občané komunit (států) se v nějaké minimální hodnotové sadě překrývat musí, jinak to nebude držet pohromadě.

  BTW, muslimy v článku nezmiňují. Zřejmě proto, že ti se o pozornost rozhodně nederou, že ano …

 15. Dobré ráno vespolek,

  NoName, u muslimů je ramadán celý měsíc, tak to jsem zvědavá, jak na to dostanou volno…

 16. (1913) Tajná služba by měla být tajná, občas by mohla použít i metody poněkud neoficiální, to všechno jde, pokud je na tom shoda. Příslušníci tajné služby to využívají střídmě a jen v případě nutnosti, veřejnost i vláda je s tím srozuměna a moc do toho nešťourá. To je v podstatě ideální stav (nejméně špatný). Dnešní doba mu příliš nepřeje. Přeje paradoxu, že od tajných služeb jsou požadovány výsledky a zároveň je jim bráněno je dosahovat. Místo toho nějaká ta procházka propletených politiků střeženou ulicí … 🙁

 17. 1920 – no, tak 20 dnu dovolene to vicemene pokryje, ze ano…

 18. Obávám se, že v souvislosti s brexitem budou snahy popohnat integraci EU, aby se pak už z EU vůbec nedalo vystoupit.
  A západoevropské průmyslové svazy maj z brexitu docela větry, bojí se, že příjdou o kšefty a vyjednávaly s Mayovou.

  https://www.novinky.cz/ekonomika/454830-evropske-prumyslove-svazy-vcetne-cechu-jednaly-s-mayovou-nechteji-tvrdy-brexit.html

  Což podle mě posiluje britskou pozici ve vyjednávaní.
  Asi budou tlačit na EU (přes své vlády), aby byla EU “povolnější”

 19. Přečteno:
  “Pražští celníci na ruzyňském Letišti Václava Havla odhalili přes 350 tisíc kusů padělaných kondomů neoprávněně označených ochrannou známkou Durex.!!

  všechny byly propíchané … 😉

 20. 1911 To je právní stát. Co je na tom nepochopitelného?

 21. 1919 NoName, alespoň bude víc vykořeněných, kteří zbaveni spojujících hodnot své někdejší kultury, budou sloužit těm, kteří si svoji kulturu uchovávají.

 22. Kdyby Windows 10 byly všude:

  Kapitán letadla vysvětluje svatému Petrovi: “Nešly motory, ani pravý, ani levý. Po kliknutí na ikonu motorů se spustil poradce při potížích. Asi po třech minutách dělání nevím čeho vyhodnotil, že pro zprovoznění motorů je potřeba dokončit aktualizaci restartem.”

 23. Mám takovou prosbu – nemáte někdo předplatné časopisu Téma? A pokud ano, nemohl by mi ten někdo poslat exempopelář posleního čísla? (10.11.)
  Kvůli jednomu článku, co mě zajímá, si nechci dělat předplatné… Měl by tam prý být rozhovor s mou bývalo studentkou a dlouholetou kamarádkou, tak bych si jen rád přečetl, co tam o mě píše…

 24. PeSi,

  nemusíte si dělat předplatné, dá se koupit 1 vydání a zaplatit ho kartou nebo SMS a přečíst v počítači. 25 Kč.

  http://www.etema.cz/archiv.aspx

  Google je veliký, a Halladin je jeho prorok ! 🙂

 25. No, to vím taky… Ale za to mi to zas tolik nestojí…

 26. Ta poštovní známka , kterou by někdo jiný musel nalepit na obálku by moc lacinější nebyla 🙂

 27. to Pavel Kořenský
  Proboha, co to bylo za písemku? Když jsem na ten odkaz kliknul, http://www.rajce.net/f1233868668 , objevilo se – Stranka je blokovana z duvodu NEVHODNEHO, NELEGALNIHO nebo NEBEZPECNEHO obsahu. (Download Sites)

  Tak už i matematika (tady dokonce asi jen “počty”)

Komentáře nejsou povoleny.