Pozvánka na šakalí přednášku

Zde je POZVÁNKA na další šakalí přednášku!
.

PS.
Pokud chcete zveřejnit plakát, musíte ho poslat jako obrázek!  Tohle neumí spoustu věcí, co umělo staré Bloguje.CZ a já momentálně nemám opravdu čas, a chvílemi ani náladu u toho celé dni sedět a zkoumat možnosti. Navíc je to, včetně návodů, kromě nadpisů, v angličtině a to není nic pro mě…

Naví se v editoru chová nějak divně formátování…. 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

768 komentářů u „Pozvánka na šakalí přednášku

 1. moje jugoslávská tetička si každý den rano dala panáčka rakije do kafe konsistence melasy a pak fungovala celý den. Nerozumně se ve věku 88 let rozhodla žít zdravě a přestala kouřit jugoslávské kouřové granáty vypadající jako cigarety. Deprivace těch dobrodiných komponent ji poslala do hrobu ve zralém věku 90 let.

 2. Dušane,
  já jsem bylinný lékař specialista gastroenterolog. Pokud máš snížený žaludek, mohl bych ti doporučit bylinné preparáty, po kterých by se ti žaludek zaručeně zvednul. Ale na to, co máš na mysli… bohužoužel.
  Jo, ještě poznámku ke školnímu jablku, cos přivez´. Mladýmu jeho starobylé Jablko-Pro vyhnilo, že i specialisti ve Frankfurtu mu řekli, ať ho zahodí a koupí si novej. Nekoupil. Čórnul Pišvejcovi ten školní noťas (slíbil, že jakmile ušetří první libru, tak si za ni koupí nový MB Pro a tenhle vrátí), nacpal do něj 8GB paměti, SSD disk a horskýho leoparda. No a ze školního počítače je rychlé dělo, na kterým v pohodě dělá vývoj. Jablečníci dělají úžasné věci, to se musí nechat.

 3. vačnatčee, netuším , co je sníženej žaludek. Zato mám docela jasnou představu, co je zvýšenej tlak, Extrapolace příčin je mimo etický kodex mého přiznání, pokud to Olina neodsouhlasí, Žaludek se mi zvedá jen přičuchnutí k tepelně upraveným vajíčkům. Proš? to je na samostatný článek stařeckého vzpomínání. Pokud potřebuješ cokoliv z technologie nakousnutého jablka, zadej včas, přivezu. Nevěřím vyhnití jabka. Sám mám jako záložní Powerbok G4 2006 a furt maká. Specifikuj problém a třeba to dáme dohromady tak, že to prodá a tím kompenzuje cenu následníka. Zatím to vypadá bledě, ale kdyby se pámbu pominul a nasral štěstí na tu nejmenši hromadu, mohl bych se objevit na Fidlovačce někdy v létě.
  Dušan

 4. Šimone, zcela mimo- Ač nerad madla přiznávám. Olina je neodisktabilním fenomenem jak s nimi zacházet. A já bývám tou dobou nejšťastněším starcem bez Nobelovy ceny.

 5. Dušane,
  s nespavostí mám zkušenosti leda díky své zatím nefelčarované neuróze – takže jsem spíš na přírodní pomůcky typu meduňkový čaj, teplé mléko či kakao a ano, frťan mne spolehlivě uspí (ale ráno stejně začnu mžourat příliš brzo). Občas polknu felčarem předepsanou piluli, ale to jen v extrémních situacích, takže mi stačí jedno balení na celý rok…. Není ta tvoje nespavost vedlejší účinek těch léků ? V tom případě by to vážně stálo za diskuzi s odborníkem, dlouhodobé nevyspání není pro rekonvalescenta to pravé ořechové… Proti vysokému tlaku dost dosbře funguje česnek, takže já nízkotlakař si na to musím dávat pozor – česnek mám ráda, ale už se mi po větší konzumaci udělalo blivno až mátožno.

 6. 697 Modrej dobrý, ale neštymuje mi to s tím, že chtít může jen člověk skrze svojí humanaction. Kdežto “chtění” národa je něco “sociologického” mimo psychiku čistě jedince. Jde o systém ve kterém se uplatňuje “má” komplexita s aplikací přírodovědných oborů. Z ekonomického hlediska mluvit o “chtění” národů, o jejich “vůli” je tenčí než tenký led. Přes to pozorujeme chování a jeho důsledky, jevící se jako vůle “národa”. Tak jako “vůle” mraveniště. A přesto, že “víme”, že národ, johož definice je také diskutábl a sporná, není způsobilý mít “vůli” a to znamená “chtění”, vyhrazené jen člověku jako jednotlivci, protože jen ten je způsobilý jí mít v rámci své jedinečné humanction.

 7. Schumi, když tu tak Loki vypráví, jak před tuhou zimou brabenečkové ruší “dceřinná” brabeniště, navyšují a vylepšují to hlavní, tak je to něco podobného. Skupinové vědomí se tomu, tuším, říká.

 8. Matzurko, díky za “input”. Já byl vždycky nespavec a nepitec. Asi po tatíkovi. který ke konci života nespal víc než 4 hodiny denně. Byl jsem za to peskován sestřičkou lékařkou celý život. Asi to bylo příčinou mých dnešních srážek s medicinskou komunitou. Měl jsem ždy nějak podivně nastavenou fysiologickou termoregulaci. Pokud jsem byl mlád. V roce 1978 jsem s kamarádama rojel 6. srpna Údolí smrti. Dole u Furnace Stove vylo tehdy 54°C. Há jsem celou asi šestihodinovou cestu zvládnul s plechovkou Coly. Moji kamarádi pili jako houby. Mně to stačilo, přestže tam dole bylo 54°C Celsia. Nějak jsem si na to zvyknul a nebral v potaz věk a houstnutí krve. Mea Culpa, Omnia mea. Venku svítá a já ne usnout. Už se mi hlásí žaludek, že jsem to přehnal a sviňa spánek se zatoulal,mMám toho dost, jdu si lehnout. Pokud se rán probudím dám vědět. Pokud ne, ta radio bude ječtě nějaký čas hrát mrtvolvův výběr, Doner, quier, done….

 9. Dušane,
  snížený žaludek je šoférská nemoc z povolání. Nejsem si jist, jestli to má nějakou ofiko diagnózu, ale je to nějaká kombinace nechutenství se špatným trávením způsobená každodenním sezením za volantem náklaďáku a špatnou životosprávou.

 10. ptakopysku,
  ke sníženému žaludku přispívá i špatná životospráva ve smyslu “celý den sedí na zadku”, takže patřičné břišní a zádové svalstvo, co má držet korpus pohromadě a ve správných pozicích, je ochablé. U PCmanů apod. se to více projevuje bolestí zad, u řidičů se to asi více soustředí na žaludek. Celkově nic moc, snad trochu pomáhá kompenzační cvičení.

  Dušane,
  taky díky za input, manžel je zřejmě stejný model “pouštní ještěr”, příjem tekutin má minimální, a raději jsem se neptala, jestli při štrachání do a z Grand Canyonu do sebe něco nalil…A přitom oba jeho rodiče měli mrtvičky, sice až v poměrně vyšším věku (jemu je krátce přes pade), ale i tak. A říct si nedá… 🙁

 11. Pane Neumanne,
  na pitnej režim bacha . ve vyšším věku se ztrácí ta schopnost regulacepřîjmu tekutin ( pozoruju i na sobě) a straší lidé bývaj často dehydrvaní.
  Ten vyšší věk nerte jako urážku, týká se to i mě.
  Takže nečekat na pocit žízně !
  a navíc – pokud vypijete něco navíc a máte ledviny v pořádku, snadno Vás toho přebytku zbaví.
  A pro ledviny je snadnější pracovat s přebytkem než s nedostatkem tekutin

 12. Vyšší věk – toť otázka, co to je…
  podblanická rada řešila, kdo letos dostane Blanického rytíře, což je čestné ocenění za celoživotní propagaci na poli kulturním, vědeckém a společenskovědním. Jednu z kandidátek, pětasedmdesátiletou paní docentku, vyřadil z nominace její nízký věk. Verdikt zněl: paní docentka má přinejmenším pětadvacet let tvůrčího života před sebou a jistě na poli kultury a vzdělávání ještě odvede notný kus práce, za který bude k stáru oceněna. Hodnocení bylo zcela empitické, neboť maminka paní docentky se letos dožívá v plné duševní a tělesné svěžesti stojedna let a paní docentka je celá po mamince.

 13. Dobré odpoledne,

  matzurko, vítejte do klubu. Ten můj si taky říct nedá, pokud jde o přístup k neduhům. I když popravdě, já jsem už nějaké “říkání” vzdala.
  Občas jedovatě připomenu, že musí s tím hřbetem vydržet, dokud nebude mít našetřeno na takovou tu plošinu ke schodům, protože já ho na vozejku po těch schodech od ulice nevytáhnu a to je tak asi všechno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *