PRASE BUDE!

Ahoj vespolek!
Nestane-li se něco neočekávaného ( už toho bylo víc než dost 🙁 ) tak se bude zase konat


BFPT 2022
1. října 2022 u mě ve Studánkách a pak v hotelu Šumava ve V. Brodě.

Hlašte se všemi způsoby – nejlépe mailem, telefonicky, Whats app… abych věděl jak velké má být! Moc se na vás zase “po letech” těším !!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 827 komentářů u „PRASE BUDE!

 1. Dobré ráno vespolek,
  tak aspoň doufám, že naše MSM nebudou ze smrti proruských kolaborantů vinit Rusy. Nebo ano ?

 2. Dobré ráno
  Zastropujeme vám ceny ropy a plynu! Udeřila Leyen.
  Jakýho plynu a ropy? Baví se Putin.
  To je opravdu hovadina takřka Fialové úrovně 🙂 🙂

  • Je to neskutečný nářez… Kdyby si člověk neuvědomil, že si tu stupiditu ods*re on a ne ti, co ji předvádí…

 3. “Západní sankce nikdy nebyly navrženy tak, aby zasadily rychlý knokaut, píše Nick Trickett, komoditní analytik společnosti Fitch Solutions.”

  Aha, já jen, že od února čtu něco jiného..

  To už se nedá ani smát. Svině prolhané.

  • Naprosto nesouhlasím. Už se nedá nic jiného, než se chechtat.
   Ty lži jsou na úrovni tříletého dítěte. Ale já nejsem ochotný se ani tvářit, že jim věřím – a protestovat není kde. Leda snad na lampárně. Tak se aspoň zasměju.

 4. To Zpátečník:
  Jsme na tom skoro stejně. Jenom párkrát týdně po mě něco chtějí (nějakou jednoduchost, kterou mladí kolegové považují za složitost) A tak mám za těch pár desítek hodin mám druhý důchod. Není to podstatné, ale hodí se.

  Ale co chci napsat: Pořád jsou autobusáci, kteří dovezou něco malého někam, kam pošta nechodí nebo by byla pomalá, Zapomněl jsem doma klíče od chalupy a nechtěl jsem páčit dveře. Tak jsme vytáhl mobil, zavolal ženě a za tři hodiny, (které jsem prolelkoval před chalupou) jsem ty klíče zastávce u hospody dostal, když jsem řekl heslo. Měl jsem pro něj připravenou minci, protože na “vysílací straně” jakoukoliv úplatu ženě odmítl, ale byl jsem zahnán do defenzívy. A jindy to zase byly prášky.
  Kdepak, lidi jsou pořád fajn. Někteří.

 5. Tak Rusko i SIemns potvrdili, že turbína je vadná. Siemens tvrdí, že má Rusko provozovat vadnou turbínu, Rusko nechce.
  Bůhví, jak to je, závěr ale je, plyn stop.

  • Údržba jediné provozuschopné turbíny plynovodu Nord Stream 1 odhalila závady. Do jejich odstranění zůstane plynovod mimo provoz. Uvedla to v pátek ruská plynárenská společnost Gazprom. Neupřesnila, kdy by se dodávky tímto plynovodem mohly obnovit. Na zvýšení těžby plynu pracuje ukrajinský Naftogaz, který chce Evropě pomoci.
   Zdroj: https://www.lidovky.cz
   Kolik plynu bude za jeden tank?

    • Jde o to abychom Rusko dostali na kolena až na to budeme mít.
     Jako když někomu mrskneš rukavici do ksichtu a vyzveš ho na souboj s tím, že napřed budeš trénovat.

 6. Železnice nemají elektřinu na příští rok. Kupka ji musí zajistit během týdnů
  Poradím Vám zdarma, vy popletený bezradný ťunťo: z Temelína přece 🙂 čEZ vám jistě dá stabilitu i ceny.

  • Nic co bychom nevěděli, alespoň někteří.
   Pro orientační informovanost o situaci na východní frontě stačí cenzurovaná média a mapa. Nyní jako za protektorátu před osmdesáti lety. Ovšem, pokud jde o porážky, s nějakým zpožděním. Samozřejmě, že neustálé úspěchy. Jenže jiné množství informací při úspěšné ofenzívě, jiný slovník při neméně úspěšných ústupových bojích, zkracování fronty.
   O hospodářské situaci, vývoj na burzách. Čísla.
   Velmi obecně a rámcově stačí už jen to, že Rusko má zdroje.
   EU nemá zdroje. Británie a Norsko nejsou členy EU.
   Že až nyní byly politiky a médii “objeveny” velké zásoby plynu a ropy na Ukrajině? Ovšem v souvislosti s “ruskou agresí”. Jsou-li, je to vysvětlením snahy o přetažení Ukrajiny do EU a NATO. Je to i vysvětlením aktivit onou BIdenů tam.

   • Jisdtěže Drulák neřekl vlastně nic nového. Už to říkal u Martiny Kociánové. Velmi střízlivé uvažování. Co mě velmi zarazilo je fakt, že to prošlo u proamerické stanice a že moderátorka moderovala (kladla otázky), ale neříkala, jak se má na ně odpovědět. Že by tušení, že čůrat proti větru se nevyplatí?
    Jsem zvědavý na TV a radio reporty z dnešní veselice na Václaváku. Výjimečně se podívám na mainstream. Veselici na Masarykáči si půjdu vyfotit osobně – pokud tam nějaká bude. Jsem skeptik, je zatím prd zle. Vlci setrvávají v lese, jenom z dálky vyjí.

    • A ještě:
     Amerika má zdroje ale má také vnitřní problémy. Nevidím tam, ale z dálky se zdá, že pracovití a úspěšní jsou většinou republikáni a ti méně úspěšní a pracovití mají rádi demokraty. Oligarchové – nevím.
     Zbrojní průmysl taky demokraty, protože doufá v pokračování americké politiky “světového četníka”.

 7. Prý se česká vláda po vzoru Lejnové rozhodla zastropovat cenu stihaček F-35 (ale možná je to jen vip) ! 😉

  • Když už, tak F22 Raptor by byly výhodnější. Prakticky cokoli co má motor a křídla, vybavené potřebnými systémy a výzbrojí.
   Ale i tak, kdo si může dovolit utrácet za budoucí šrot, je mu houby zle. Z toho plyne, že většina voličů naší demokracie, jestliže nejen tohle utrácení ze svých daní trpí, má se jako prasata v žitě.
   Jinak si to nedovedu vysvětlit.

    • Vědí proč. F35 mají potíže s životností potahu, jsou náročné na údržbu a provoz a nejsou univerzální. Prvotním určením není být součástí PVO. Pro PVO stealth není klíčovou vlastností. Kromě toho tuto vlastnoct ztrácí při plné kapacitě vyzbroje zahrnující i podvěšenou.

  • Ale hlavně – car Putim klidně pošle 50 000 vojáků na východ. Zřejmě nemá obavy, že by to na Ukrajině rychle projel. Nebo je to finta: Zelenskij to cvičení třeba považuje za příležitost a zaútočí.
   Otázka zní, co bude pak.

 8. Ukrajinci postupují pomalu, ale dosáhli taktického překvapení, uvádějí Britové
  Já se přiznám, že na ta jatka taky koukám překvapeně a s otevřenými ústy.

 9. 2 Schumi ad 11:35 – ústup do předem připravených pozic a vlákání nepřítele do léčky… Aneb “Nad německým územím, letí bedna s uzeným!”

 10. Tak mě napadlo…zajisté, že nejsem odborník…
  Šlo by za přijatelných nákladů vyrábět plyn z ropy? Ropa se lépe dporavuje skladuje. Je směsí různých uhlovodíkových řetězců. Jen je naštípat. Co když je na to účinná technologie, jen není využivaná, protože těžit a dopravovat plyn bylo dosud výhodnější? Porovnával jsem cenu MJ z plynu a z nafty. Plyn je zatím výhodnější. Při těžbě ropy býval odpadním produktem….Jenže nafta je produkt zpracované ropy. Jen část. Na kolik by vyšel MJ z ropy? Ropa se dá výborně dopravovat i skladovat. Na jednotku objemu obsahuje mnoho víc energie.
  Rozumím tomu, že krakování ropy je technologicky náročný proces, a že zřízení rafinérie není levné a rychlé. Přes to by se mohlo vyplatit.

  • Stejně tak jsme za třicet let mohli mít další jaderné bloky. Nadbytek elektřiny, a technologii výroby vodíku.
   Jenže “trh” nepřemýšlí dopředu. Krátkodobý investiční a politický horizont brání strategickým “netržním” investicím.
   Clo na anglické obilí…. Nevhodný příklad. Bastiat nevzal v úvahu strategický zájem, rivalitu mezi Francií a Anglií. Angličani by se bez francouzského vína obešli… Ekonomie nejsou jen kupecké počty.

 11. Grliované marinované chapadlo jen se zeleninovým salátem z rajčat a cibule odvedle a kouskem ogrllovaného skřípajíciho sýra Halloumi zalito místním bílým suchým vínem.

  • Pro Vlastičku: to je ten spolužák co si vzal 180 cm žirafu, tenkrát basketovou reprezentantku. Nyní Brno.

 12. Mmch, doporučuji pro děti či vnoučata stáhnout filmy s Vinetou.
  K sobě ne na cloud,
  Dokud to jde.

 13. Novinky napsaly o demonstraci na Václaváku (má začít ve dvě), ale doplnili to fotkou prázdného náměstí! Podle komentátorů je už tam desítka tisíc lidí … Jó, kdyby to byla chvilková dermonstrace, tak by byl přímý přenos …

 14. Schumi
  Teď mi došlo proč jsi diskusně pohotový a manuálně obratný.
  Obyčejný hlavonožec má 8+1 mozků
  Osmasvacetichapadlový chapadelník jich analogicky má 28+1
  Tedy Dvacet devět mozků!
  Je vidět, že neplatí
  —— víc hlav víc ví
  Nýbrž
  ——- víc chapadel víc ví

  29 mozků by se logicky do jedné hlavy nevešlo. Tady je i návod k vývoji člověka. Zvětšování hlavy? Rodička by byla jak Macocha.
  Pěkně inteligenci distribuovat do chap … eeh končetin

  • Martine z Klobouk. Pak se vdali. Na tebe si nepamatuje. Shodou okolností prý pojedou na nějakou oslavu či svatbu do Jelenovské. Jinak není kdy, jeho basketrepresentantka je furt aktivní a courá jako vip po světě. Po Jelenovské bude Israel.
   A víc nevím a vyzvídat nebudu. Nesnášej Babiše a Zemana. Přejí si Pavla. Málem jsem se utopil když mi to prozradil. Komouš jako komouš.

 15. I ofiko média už přiznávají 70 tisíc. Pŕekvapuje, nečekal jsem, že už tolika lidem přišly nové účtenky.

  A i já teda zírám a Ukrajinci mne překvapili. Mizerně připravená, slabá iniciativa proti přesile dělostřelectva a pozic připravovaných 4 měsíce. Řadím to někde mezi Paschendale a Chemin des dames. Rusové museli být sakra překvapeni, že se najde stát, co se nepoučil z WWI.

 16. JUDr. Blažek, zde obdivovaný ODS tzv disident a vynálezce Fialy se odkopal
  Stát by mohl omezit marže prodejcům a distributorům energií tak, aby stále vydělávali, ale vysoké ceny plynu a elektřiny neničily domácnost. Tak zní návrh ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS).
  Za svoje, za svoje si dělejte co chcete, soudruhu a nevytvářejte novou SPK a Cenový úřad.
  Ti komouši z nik vždy vykouknou.

 17. Zpráva z fronty 29.8.1914:
  Veliká bitva, zuřící ode dne 25. srpna, trvá, situace našeho vojska jest příznivá. Počasí jest teplé a slunečné.

 18. Dobrý podvečer.
  O jednoho voliče jsem přišel, 70.000 získal. Myslím, že dobrý kauf. Loď Primátor Nickname. To se bude vyjímat.

     • Že se nestydíte!
      Tady na pláži je taky draho. Ale zhruba asi deset let stejně. Oni mají mazutovou elektrárnu Britové na své zàkladně. A nikdo z místních demokratických či nedemokratických sil nestojí o problémy s klimoškou. Takže steaky a ryby vezdejší jsou plus minus na svém. V potravinách supermarketu je to pochopitelně levnější než u nás.

     • Více mazutu! Více molekul demokracie!
      Ještě musím doplnit: SUV do každé rodiny!

     • By tu bez mazutu neelektřinovali. Nedávno donutili Američani Iránskou loď aby tu složila asi devadesát kontejnerů s výbušninami na britské základně. Nějak to chytlo a bouchlo a byli chvíli bez základny i elektrárny. Druhá to nějak pokryla ale turci si raději udělali svojí mazutovku. Tak tu jsou tři mazutovky a když dá alláh /pochválen buď pan ježíš kristus/ tak tu budou smrdět izraeli navěky.

 19. zase mi to ta wordpressácká svině sežrala – ta pojedeme po kouskách?
  Před dvěma dny přednesl před filadelfskou radnicí, v níž otcové zakladatelé vyhlásili nezávislost Spojených států, president Joe Biden první veřejnou řeč po měsících zákulisního ticha. Uniká mi, co to bylo za blba, který navrhl scénu – tvrdě do ruda nasvícená radnice vypadající jako Kreml a dva mariňáci ve slavnostní zbroji jako stafáž. Až doposud bylo zásadou nezatahovat armádu na domácí politickou scénu. Samotný projev presidenta sjednotitele (podle toho jak se sám vnímá) byl nejvíce rozklonickým projevem v historii USA od dob občanské války. Biden v něm označil podporovatele hnutí MAGA (Make America great Again), které stojí za Donaldem Trumpem, za nepřátele demokracie a polofašisty (semi-fascist).

 20. Projev se nesetal velkým enthusiasmem ani mezi sklaními voliči Demokratů.Pro mne nepochopitelná politická chyba Demokratů. Až doposud byla kampaň Demokratů k mezitermínovým volbám – s nimiž nemá Trump nic společného kromě podpory Republikánských kandidátů – zamřena na vtažení Trumpa do předvolebního kolotoče, aby voliči vnímali volby jako soutěž mezi Trumpem a Bidenem a nikoliv jako referendum na Bidenovu katastrofální politiku.Nájezd na Mar A Lago mi tuto hypothesu jen potvrdil. O to víc překvapující byl Bidenův debilně agrasivní projev, který jen přihrál munici Trumpovi k jeho sobotnímu shromáždění v pennsylvánském Wilkes-Barré.

 21. A Trump toho dokonale využil. Mám s ním stále stejný problém – nelíbí se mi na něm vůbec nic kromě výsledků jeho politiky. Bylo to patrné i v sobotním projevu. Pokud sledoval linku z teleprompteru byl umírněný a občas i kultivovaný. Pokud se odchýlil byl to opět starý známý polír s manýry řeznického psa s mizernou slovní zásobou. ( Kongesmana Schiffa nazýval pouze melounovou hlavou na tužkovém krku a o Zukerbergově návštěvě v Bílém domě prohlásil, že mu tam Zukerblick přišel políbit prdel. Tedy, ne že by to nevystihlo skutečnost, ale přece jen to není příliš presidentské). Obsahově byl projev připravený a perfektně podložený neodiskutovatelnými fakty úspěchu Trumpova vládního období. V závěru se Trump více orientoval na teleprompter a podle toho vyzněl i jeho projev. Kritický, ale optimistický, konkrétní v cílech a bzvýhradně presidentský. Prožíváme americké schisma dvou presidentů. Doufám, že ten hulvát Trump nakonec vyhraje.

 22. Dobré ráno
  Včera jsem přemýšlel koho mi profesor Fiala svou reakcí na demošku připomíná.
  Už to mám. Vasila Mohoritu. Ten měl ale alespoň koule před dav předstoupit.

 23. Dobré zas ráno… 2 skimic – no, mně zas připomíná Ludvíka XVI., který si v den dobytí Bastily pochvaloval den strávený na lovu.
  Kdepak, on má svého poradce, soudruha Řepoprase, který by na tu demonstraci poslal vodní děla a účastníky shazovat se skály. Prostě nácek jak vyšitej, dokonalý obraz dnešní ODS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *