Takovýto hlas z EU nezní… :-(

Zkrácený překlad projevu Teda Cruze (vynechal jsem osobní a ilustrační pasáže, vzdálené českému publiku.
Blahopřeji Donaldu Trumpovi k včerejší nominaci.

Dušan Neumann

Nominační sjezdy bývají vzrušené veselím, ale odhlédnu k událostem minulých týdnů, dovolte mi, abych se zmínil o o tom, o co skutečně jde. Před dvěma týdny si devítiletá Caroline bezstarostně hrála s otcem a přáteli, jak si šťastné dítě má užívat dětství. Dokud její otec, policista, nebyl zavražděn když chránil v Dallasu demonstranty zesměšňující a urážející policii. Nevím, koho Michael Smith volil v minulých volbách, ale vím, že to byl bývalý ranger, který bral svou službu vážně, miloval svou vlast a spoluobčany. Jeho život a práce dávají nový smysl literárnímu “zemřít pro lásku, znamená žít láskou.”
Když jsem přemýšlel o dnešním proslovu, nedokázal jsem vypudit příběh Michaela Smithe. Snad proto, že jsem viděl video toho děcka, snad proto, co se stalo v Orlandu, v Paříži, v Dallasu, Baton Rouge a v Nice. Vtírá se otázka, co když je to naše poslední chvíle tady, žil jsem podle svých zásad, udělal jsem vše pro svou zem? O tom jsou tyto volby. Nebojujeme o nějakého kandidáta, o nějakou politickou kampaň, ale protože chceme svým dětem a vnoučatům říci, že jsem učinili to nejlepší pro jejich budoucnost, pro naší zem. Amerika je víc než kontinent mezi dvěma oceány Amerika je idea, jednoduchá, ale mocná : svoboda je podstatná. (tady mám problém s překladem – čeština to neumí říci tak přesně – freedom matters). Většinu lidské historie, byla vládní moc nevyhnutelnou konstantou života : vláda vyhlásila zákon a lid poslouchal. Ne zde. Nemáme krále ani královnu, Nemáme diktátora. Lid omezuje vládu. Náš národ je výjimečný, protože je zbudován na principu nejsilnějších anglických slov: Chci být svoboden. Ještě snad nikdy nebyla tato věta více potřebná než dnes. Dnes tu jsme rozpolcený národ – stranická nevraživost, zloba a dokonce nenávist trhají Ameriku. Občané jsou naštvaní, právem naštvaní, na politické kruhy, které cynicky zrazují dané sliby a ignorují vůli občanů. Máme navíc a dlužíme to padlým hrdinům za naši svobodu. Obama a Clintonová Vám také slibují, že jim jde o budoucnost našich dětí. Chci jim to věřit. Ale je tu propastný rozdíl mezi naší a jejich vizí budoucnosti.
Jejich je strana, která si představuje, že ISIS je druholigový protivník, s nímž je možno jednat a na smrt Američanů v Benghazí se reaguje stylem “jaký je mezi námi rozdíl”. Důvěřuji v jednání Iránu, který má v kalendáři oficiální svátek “Smrt Americe” a “Smrt Israeli”. Přátelé, to je šílenství. President Obama je člověk, který dělá všechno pozpátku. Chce zavřít Guantanamo a otevřít hranice, Exportuje naše pracovní místa a importuje teroristy. Tak dost.
Máme lepší vizi budoucnosti : návrat ke svobodě.
Vzdělávání -svobodu volby vzdělání vašeho dítěte i když nejste tak bohatí jako Obama nebo Clintonovi.
Zdravotní péče: svoboda volby lékaře bez omezení Obamacare.
Daně: zabezpečit rodinu, aniž by vám berňák style klepal na dveře.
Internet : svobodný, nezdaněný, neregulovaný. A zdejší – nedat ho Číně ani Rusku.
Svoboda znamená svobodu projevu a ne politicky korektní “bezpečné” zony.
Svoboda je i náboženskou svobodou – ať jste křesťany, židy, muslimy nebo atheisty. hetero nebo homo, Listina práv nám garantuje právo žít podle vlastního svědomí.
Svoboda znamená prábo držet zbraň a chránit svou rodinu.
Svoboda znamení soudce Nejvyššího soudu, kteří vykládají Ůstavu a nediktují politická rozhodnutí.
A svoboda znamená, že Ůstava garantuje státům právo vybrat si takovou politiku, která odpovídá místním zvyklostem a tradici. Colorado se m§že rozhodnout v něčem jinak než Texas, New York než Iowa. Diversita. Tak to má být. Pokud ne, jaký by mělo smysl udržovat jednotlivé státy?
Hillary Clintonová věří, že stát by něl rozhodovat o všem ve vašem životě. Vzdělání, zdravotní péče, manželství, svoboda projevu – vše nadiktováno z Washingtonu.
Něco mocnějšího se vzdouvá. Vidíme to v obou stranách. nejen zde. Viděli jsem vzpouru proti byrokracii v UK, bezprecednční Brexit. Občané se staví proti vládě. Je to významné vítězství. Lidé mají plné zuby politiků, kteří nenaslouchají jejich přání, mají dost zkorumpovaného systému z nějž tyjí jen politické elity.
Zasloužíme si systém, který upřednostní Ameriku. Ať postaví zeď, proč ne. když za ní budeme v bezpečí.
To zastaví příliv teroristů vydávajících se za uprchlíky.
Zasluhujeme si obchodní vztahy a smlouvy, které které upřednostní zájmy amerických zemědělců a výrobců před globalistickými zájmy protlačovanými lobbyisty.
Poked zvolíme svobodu, bude naše budoucnost světlejší.
Svoboda vrátí pracovní místa, průmyslovou výrobu, nižší daně a vyšší mzdy.
Svoboda vytáhne lidi ze závislosti na státu k pocitu důstojnosti z práce.
Můžeme to dokázat. Před 47 lety jsme poslali člověka na Měsíc. To je síla svobody.
Jsme strana svobody. První republikánský president Abraham Lincoln podepsal zrušení otroctví.
Prosadili jsme zákon o Občanských svobodách.
Za svobody zemřel i seržant Michael Smith.
I naši vojáci a Marines bojující proti radikálnímu Islámu.
I rodina Altona Sterlinga vyzývající k ukončení násilí, i rodiny v Charlestonu odpouštějící bigotnímu vrahu.
Zasluhujeme si vůdce stojícího pevně na principech svobody. Odhoďte zlobu ve prospěch lásky.To je standart platný pro všechny. V listopadu nezůstaňte doma, Povstaňte a mluvte, a volte podle svého svědomí, volte kandidáty jimž důvěřujete, že budou bránit vaši svobodu věrni naší ústavě. Láska ke svobodě umožnila milionům spoluobčanů dosáhnout snů. Musíme využít naší chvíle, nevzdat boj za svobodu, bránit naše Bohem daná práva, i těm, s nimiž nesouhlasíme, aby až zestárneme, na konci našeho údělu, před konečným sbohem, budeme moci říci “freedom matters” a podílel jsem se na něčem krásném., Díky a bůh ochraňuj USA,

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 380 komentářů u „Takovýto hlas z EU nezní… :-(

 1. [2343] Šermířka v nikábu nebo jakým lajntuchu, kdyby neměla blbý kecy, by byla OK. Má tím vyřešený, že jí nepolezou vlasy z masky, za to se dá dostat i trestný zásah ;o}
  Co má kdo pod těma třema povinnýma vrstvama, bych nechal na něm. Znám spoustu kluků, co si pod kevlar berou mikinu s kapucí, protože je to pohodlný.

  Mimochodem rozhodčí má právo kontrolovat povinné součásti vybavení. Pamatuju jednoho pána, který kontroloval chrániče prsou poklepem.

 2. 2343 NoName
  dobré ráno
  první moje reakce na Jusru Mardini byla, že zaplavat v burce stovku jenom o 11 sekund hůře než byl limit je sskoro nadpozemský výkon a Alláh jí dočasně proměnil řiť v reaktivní motor jak to maj olihně.
  Ta holka ale použila plavky a tedy se obnažila, kvůli čemuž by se Prorokův vous jistě povážlivě zježil.

 3. (2327) Takovej Ludvík jánevímkolikátý s Turky spolupracoval ku svému prospěchu docela úspěšně.
  “by stačilo nezavádět demokracii na Ukrajině” – no jo, jen to asi nikdo (tedy kromě Rusů) Ukrajincům neřekl a oni se domnívají, že to je na nich.
  (2343) Olympipáda je komerční sport a občasné kecy jsou o politice i sportu. 😛

 4. 2352-tak ono jedna z těch egypťanek měla celotělový úbor, ale vlasy s dlouhým copem nezakryté. Ale tomu asi rozumí jenom experti na islám a Evropské hodnoty.

 5. “Prodemokratické” síly na Ukrajině za vydatné západní podpory (o její míře se dá diskutovat) se dvakrát pokusily změnit výsledek voleb na Ukrajině (oranžová revoluce, Majdan).

  Nebo vítězové voleb na Ukrajině nebyli také Ukrajinci ?

 6. Pamatuju jednoho pána, který kontroloval chrániče prsou poklepem…
  Esise můžu zeptat – čím ten pán poklepával? Kordem bez té ochranné bambulky? 😛

 7. NoName, proste klasicke prodemokraticke sily, ktere provedou prevrat, kdyz se jim nelibi vysledek svobodnych voleb. Zvykejme si na post demokracii.

  Mimochodem, o soucasnem nadseni Ukrajincu nad situaci se moc neprise, cim to…

 8. Na setkání Erdogan – Putin se zůčastnil kde -kdo , od šéfů zpravodajských služeb, přes ministry energetiky ( rozestavěná jaderná elektrárna)

  Na turecké straně v pokročilých jednáních za účasti místopředsedy vlády Mehmet Simsek, ministra zahraničních věcí Mevlüt Çavuşoğlu, ministr hospodářství Nihat Zeybekchi, ministr energetiky a přírodních zdrojů, Berat Albayrak, ministr pro výživu, zemědělství a chov dobytka Faruk Celik.

  Delegace doprovázející prezidenta Turecka jsou zahrnuty také ministr kultury a cestovního ruchu, Nabi Avcı, ministr dopravy, námořní záležitosti a spojů Ahmet Arslan, místopředseda Strany spravedlnosti a rozvoje Turecka, Mehdi Eker, ministr obranného průmyslu ministerstva obrany Ismail Demir.

  Amíky klepne.

 9. 2 Petr Kunetka ad 2346 – teda, já se občas mezi lidmi pohybuji… Ale že by byl národem obdivovaný? Alespoň v mém okolí by ho nejradši viděli viset, nebo aspoň vyhostit do Čobolska… Jestli vono to nebude tím, že v mém okolí není mnoho příjemců sociálních dávek a rádi by, aby to tak zůstalo…

 10. Na Slovensku funguje nějaká soft verze EET, plus má každý i na eurovou platbu mobilní pokladnu. Výsledkem je čtvrt kila účtenek za 5 dní pobytu na Slovensku plus zdržení u všeho od pokladen přes parkoviště až po bufety, protože samotná operace je rychlá, ale než vyleze účtenka…

  Prostě žijeme v takovém světě. Demonstrativně se sadí stromy a separuje odpad a pak se na každou zmrzlinu tiskně něco s parametry faktury.

 11. Toho, že jsi Američané nepohlídají své jaderné hlavice bych se zase až tak nebál.
  I nerozborné přátelství má své hranice, a určitě i Turci ví, kde v tomto segmentu jsou.

 12. 2363

  Moje drahá bejvalá (SK privátní zubařka) to používá, a k mému údivu (znajíc její schopnosti práce s počítačem ) zřejmě nemá problém.

 13. 2364

  Většina těch hlavic je zabezečena přístupovými kódy. ( jistě, všechno se dá hacknout, ale jednoduché to nebude).
  Sklady zabezpečují emeričtí vojáci.

 14. @2363 Si nestěžujte. Buďte rád, že ke zmrzlině nedostáváte drobnou knížečku, obsahující návod k použití a seznam všech látech ve zmrzlině obsažených včetně bezpečnostních listů. A to ve všech EU jazycích, aby nikdo nebyl diskriminován 🙂

 15. Co burka nebo neburka, skvělé je, že se ta uprchlice neutopila (měla natrénováno z přeplavby Turecko – Řecko), to je víc enž nějaký kvalifikační limit.
  Připomíná mi to, zvažovanou podmínku, že pro výplatu důchodů by se měla požadovat schopnost přeplavat Vltavu u Karlova mostu.

 16. Tady ale přece nejde o to, zda s tím někdo nemá problém. Stejně tak by nebyl problém každému zákazníkovi třeba udělat červenou tečku na čelo. Že ten den nakupoval.

  Akorát je to kolosální blbost ?

 17. 2368 quivis
  ona bude asi něco jako Venclovský. Ten taky furt plaval sem a tam.

 18. tak jsem po procteni zamackl slzu ale nakonec musel konstatovat ze asi se fakt v kotline muze zit nejlepe na svete.
  staci jen jak odejde odchazejici civilizace, prestanou zde pusobit riske koncerny a jejich pohunci a hlavne spravu zeme opet prevezmou nasinci a ne riska sprava.
  tedy aspon dofam protoze prece pod tou kuratele rise se zde nemuze zit jak psano o par pater drive.

  taky bych to ale moc nezverejnoval – prece jen se nevi kdo to tu cte a co pak budou delat nasici kdyz si o mistu nejlepsim pro zivot prectou ostatni.
  hned zacne nova migracni krize – proti nemcum , polakum , britum, italum , americanum, cinanum a buhvi komu , nebude asi stacit plot na hranicich.
  co by se pak stalo s tou krasou az by nam do vlad lezly ruzni migranti z jinych statu, to by nakonec ten raj na zemi mohl zkoncit spatne.

 19. 2371 pasáčku
  migranti z jiných států jsou ve zdejší vládě odjakživa. Například teď zrovna pan Babiš.

 20. 2372

  Anebo jistý ministr za ODS, co požádal o občanství, až když se stal ministrem !

  Gustav Slamečka, též Gustáv Slamečka, (* 5. června 1959 Nitra) je ekonom, manažer a politik. Od 8. května 2009 do 13. července 2010 byl ministrem dopravy České republiky ve Fischerově vládě. Jednalo se o historicky prvního ministra České republiky, který nastoupil do funkce bez českého občanství (byl tehdy pouze státním příslušníkem Slovenské republiky). České státní občanství získal později.

  A kromě toho byl teplej, a zlí jazykové tvrdili, že podobných přivedl na ministerstvo víc.
  Odborář Dušek se zmánil, že při návštěvě ministerstva má strach se ohnout a zavázat rozvázanou tkaničku od bot, 🙂

 21. 2363 – ale, zas jsem koukal na preference… 🙂 A navic musim dnes zas do Varsavy, tak nejak nejsem v nadsenem rozpolozeni…

 22. ad 2343
  Od doby, kdy tenisové kurty bývají modré, tenisové šaty zelenožluté a na kurtech se řve jak na fotbale už mě nic nepřekvapuje a ať si hrají volejbal třeba v pytlích. Kdyby byl sport provozován jen za vlastní či sponzorské peníze, bavilo by mě to sledovat, zřejmě by to bylo politiky prostší.

Komentáře nejsou povoleny.