“Tržiště, stánky, obchodní domy”.

!!   Přednáška je již zítra – v úterý 19. 5. 2015 v MK v 17 hod.  !!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

965 komentářů u „“Tržiště, stánky, obchodní domy”.

 1. Matzurko, někteří “umělci” halt mají z toho komunismu živobytí jako měla vdova Fučíková z popravenýho chotě.

  Když se žekne, že to je k uctění památky ..ble, ble, ble, tak to by bylo, aby na to grantík nebyl. A kritika se vždycky dá obrátit na politickou vlnu, jako že dotyčnému se to nelábí proto, že nemá ty správný názory.

  Vem si, kolik příšernejch artefaktl vzniklo na téma Havel. A dovolil si snad někdo napsat, že jsou vošklivý, a že by dotyčnej umělec měl plácat radši sádrový trpajzláky, neb na nic lepšího nemá?

  kruci to i ten vochlasta socialistickej umělec, zvaný Leninoborec podle nejčastějšího tématu, na kterým si postavil uměleckou kariéru a na fakultě nás učil modelování, uměl udělat lepšího panáka.

 2. To se jim právě nechce, skimici.
  TAk musí kolem toho nadělat nějakou tu ideologickou omáčku, veřejnej zájem, duchovní přesah a tak, aby to hodilo nějakej grantík. Nejlíp uctění památky nějaký oběti, protože ta už to má odbytý a nemůže umělce poslat někam.

 3. Článek:

  …Na této mapě je něco navíc – černě jsou vyznačeny hranice mezi Ruskem, Německem a Rakousko-Úherskem z roku 1914. Červená čára pak ukazuje západní a severní hranice Polska v roce 1939. Jak vidíte, posledních deset let (ale i dříve, jen jsem nenašel hezké mapy) volí Poláci téměř přesně podle sedmdesát až sto let starých dělení. Ruský a rakouský zábor volí doprava, pruský a země získané na úkor Třetí říše volí „doleva“ – s tím, že většinou čím více se od předválečné polské hranice oběma směry vzdalujeme, tím je rozdíl patrnější…
  http://echo24.cz/a/igdGz/polaci-voli-podle-sto-let-starych-hranic-vychod-doprava-zapad-doleva

 4. Já jsem měl za to, že sluníčkoví lidé přejali způsob zobrazování podle Egypťanů, tedy že jako hydrocefalus smí být zobrazován pouze V.R.H. a nikdo jiný. Asi jsem se zmýlil a množina je širší – hydrocefalové jsou asi všichni pronásledovaní levicoví intelektuálové.
  Čistě mezi námi – já když jsem tu plastiku uviděl, myslel jsem, že je to animace: “Václav Ruzyně se vrací na Hrádeček s lahví červeného a z křoví ho sleduje Veřejná bezpečnost”

 5. ptakopysku,
  třeba to bude tím, že jak pořád pátraj, kdo jim pravicově ubližuje, tak z toho maj hlavu jak pátrací balon! 🙂

 6. Rputi,
  já si naopak myslím, že tam pracuje podvědomí. Stačí koukat na jakýkoli scifi film. Namátkou I.T., emzáci z Blízkého setkání, Asgardové z Hvězdné brány, Yoda ze Star Wars… jakýkoli mimozemšťan intelektuálně převyšující lidskou rasu má velkou hlavu. Balast filmu vymizí a v neuronech intelektuálových zůstane spojení “intelektuálně převyšující” – “velká hlava”.
  A pak stačí toto subconscientální spojení uchopit a umělecky zpracovat.
  Do malý hlavy prostě velkou myšlenku nevecpeš, ani kdybys jí tam chtěla natlouct klackem.

 7. ptakopysku,
  nj, přes scifi mám díru ve vzdělání, to mě nenapadlo – ale obávám se, že máš pravdu. Velká myšlenka – velká hlava, to je jasný.

  Ona ta figura oběti je vůbec zajímavá. Připomíná panenku. Všiml sis,že při každé katastrofě, ať je to povodeň, zemětřesení nebo tsunami – pokaždé se objeví dojemná fotka opuštěné panenky. Fetišismus, potlačená pedofilní fixace autorů plastiky? Kdo ví! Zemský červ Chomsky je taky rozkošný! 🙂
  Psícholog by se vyřádil….

 8. Dobré ráno,

  zemskýho červa Chomskýho jsem na tej plastice nenašla.

  Z čeho to vůbec je? Omalovaná sádra? Plast? Dětská plastelína? Modurit?

 9. Rputi,
  panenky jsou samozřejmě psychoartefaktem, který by si zasloužil hooodně tlustou knihu.
  Písatelé a nakrúcatelé hororů si tohoto fenoménu dávno všimli už dávno (nejstarší je snad Tourist Trap z roku 1979). Třeba taková panenka Chucky, nebo panenka Anabelle ledascos vypovídají o temných zákoutích duše. 😛
  Škoda, že sem už nechodí JuraP, ten by nám tenhle fenomén dokázal předestřít.

 10. maYdo,
  o materiálu netuším ničeho, ale soudím, že to bude sádra, nebo tak něco – je nejlevnější.

 11. Ahoj!
  Pojďte nahoru na pochod Prahou!

  ==========================================================================

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *