Blog funkčnost.

Zkusíme nový příspěvek a pak to zkusím večer řešit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 222 komentářů u „Blog funkčnost.

 1. 2 vytrezvitel – ad “Ano, soláry přemění značnou část slunečního světla na teplo” – a dál nemá smysl číst. Zrcátko vám taky značnou část světla přemění na teplo? Pak je div, že ho udržíte v ruce.
  Ty panely prostě část toho světla jednoduše odrazí. A značnou část slunečního spektra tvoří infračervené, tedy tepelné záření. A odražené od panelu ohřívá okolní vzduch.
  A Archymedes to akorát dorazil. Tvrdě dorazil.

 2. Matzurko, zákaz LGBT propagandy by určitě bodnul i nám, dětští psychologové už dnes neví kam dřív skočit. Vidím to i u dětí svých přátel, psala jsem tu o tom, dávala jsem video, kde o tom mluví Hanka Fifková. Bohužel na to by potřeba nejdřív vylejt z vlády zmocněnkyni pro lidská práva Laurenčíkovou a její Transparent, který dělá “osvětu” na školách. A na ně navázané osoby.

  Osobně si myslím, že by na to stačila i současná legislativa, na školách se ze zákona nesmí dělat politická agitace a zakázat tam přístup politickým neziskovkám by neměl být problém. Jenže kde není žalobce…

  • Nojo,
   na těch školách to fičí, i ten blb ministerskej něco vymýšlel, co se může a nemůže učit, tedy v tomto ohledu.

   • Mimochodem, “sranda” je, že hlavní tváří Transparentu, která dělá přednášky ve školách, je pan Tomáš Prokopič alias Lenka Králová, která ve skutečnosti diagnózu F64.0 (transsexualismus) podle všeho nemá, s vysokou pravděpodobností jde o travestitu dvojí role (F64.1), což jsou takoví ti chlapi, které baví si na to hrát. Z čehož mi plyne, že žádný skutečný transsexuál s něčím takovým nechce mít veřejně nic společného, museli si na to sehnat transvestitu. Taky to o něčem svědčí…

 3. PeS (28.6.2024 (12.57))
  eeh, co je na tom Archimedovi a vznášení se špatně?
  Se vzrůstající teplotou (např od zářičů = ty solární panely) atmosféra houstne. Čím víc houstne, tím roste i vztlaková síla (při nezměněném balonu) a balon prostě stoupá.
  Nebo se mají nad polem solárů propadat?

  • Nebo rajtuješ na transferu tepla (kondukce, konvekce a radiace) a co se majoritně v tomto případě (odraz) uplatní?

   • Ne nadarmo mají tramvajové měnírny s pasivním chlazením (žádné ventilátory apod) sání vzduchu vpředu u země a výfuk stropem skříně …

    • Nejem měnírny, ale dokonce i stáje byly ( a jsou) konstruovány s přístupem vzduchu u podlahy a odvodem v nejvyšším místě střechy/stropu. 😉 😀 😀

     • Tu novou generaci měníren jsem navrhoval. A vím, jaké jsem měl starosti s odvodem tepla. I tunel z makrolonu jsem kolem chladičů až ke stropu přidal, abych získal umělý komín a těch cca 6kW odvedl ze skříně …

     • kolem chladičů až ke stropu měniče, mělo být …

 4. “Morální gigant …”

  Aspoň v tom Bek nelítá sám 😀

  Byla jsem na dámské slezině a i když jsme se snažily se politiky vyvarovat , tak nějakývzdechy na téma, jak jsme my češi jako ovce, podléháme dezinformacím a zbytečně všechno kritizujeme, zatímco v Německu se takový věci jako u nás určitě nedějou, tam padly.
  Půvabné bylo, že dotyčná, typická příslušnice pražských kavárníků, hajila tím poukazem na české remcání zavádění digitálního stavebního řízení a přitom bezelstně přiznala, že se v IT vůbec nevyzná.

  • jo, oni snad přece napsali v Respektu, že to že je všechno v pořádku a sluncem zalitý….
   Tak když to psali v Respektu, tak teda to musí být v pořádku a sluncem zalitý.

 5. OT – naprosto skvělý článek o příčinách I. světové a analogiích s dneškem na strana.ua
  https://strana.news/articles/istorii/467458-kto-i-pochemu-nachal-pervuju-mirovuju-vojnu.html
  Je to tedy rusky, po anglické verzi jsem nepátral (pokud existuje. Jsou tam věci, o kterých čtu poprvé – třeba že Nikolaj II. a Vilém ještě v období 28.7. – 31.7. vedli korespondenci, kterou lze shrnout takto:
  Vilém Nikolajovi – nevměšujte se (do srbského konfliktu) a my zatlačíme na Vídeň, aby toho nechali.
  Nikolaj Vilémovi – zatlačte na Vídeň a my se pak přestaneme vměšovat.

  • Nebo to, ře Rusko mohlo být největším beneficientem války, nebýt bolševiků. Bylo by nesporně na straně vítězů, na přelomu 1916-1917 záskávalo převahu nad Německem a za pomoc ve válce mělo od Francie a Británie přislíbenu kontrolu nad Dardanelami a Bosporem. O což se snažilo celých 100 let předtím.
   Nebo taky, že ruský průšvih odšpuntovali kadeti a eseři, kteří v roce 1916 ovládli Dumu a bouřili se proti monarchii “zprava” – obviňovali cara, že jde na ruku Německu a vede válku nedůsledně a málo brutálně. Což vedlo k únorové revoluci a následnému vzestupu bolševiků, kteří toho využili.

   • No a na konci autor naprosto dezolátsky a chcimírovsky vyzývá Západ (!) a Rusko k diplomatickému řešení ukrajinského konfliktu a konstatuje, že jestřábi na obou stranách by měli mít na paměti osud evropských impérií, která se v roce 1914 nadšeně hrnula do války. A končí: “Pamatujte na pravdu, která je zřejmá už více než 100 let – válka problémy neřeší, válka je vytváří”.

 6. Maydo, asi právě proto ten článek. Je tam toho víc – třeba to, že Franz Ferdinand byl osinou v zadku v podstatě celému Rakousku-Uhersku. Prosazoval německo-maďarsko-slovanskou federaci, čímž štval jak Němce, tak Maďary a především Srby, kteří usilovali o vytvoření velkého jihoslovanského soustátí pod kontrolou Bělehradu. Což by bylo bez Chorvatska, Bosny a Slovinska obtížně proveditelné. No a Chorvatsko, Slovinsko a Bosna by jako součást Podunajské federace neměly důvod se do něčeho organizovaného z Bělehradu pouštět.

 7. Podle telegramových kanálů to vypadá, že se Rusové soustředili na Himarsy a sklady raket. A Zelenskij už mluví o konci války v tomto roce. Což je logické, armádu má ve stavu asi jak byl Wehrmacht z kraje roku 45.

 8. Tak pozor, za to, že Biden nebyl schopen ze sebe dostat dvě koherentní věty po sobě a vyhlásil válku Medicare může… rýma.

  Se mi líbí, jak Američanům chčijí na hlavu a už se ani nesnaží to vydávat za déšť. A půlka z nich provolává “víc”.

  • Kdoví, co na tu rýmu bere, už druhý den, na nějakém mítinku v Severní Karollíně, vypadal docela fit.

 9. To je počasí…. Já vím čím to je. Kdo za to může. Souvisí to se slunečníma erupcema. Můžou za to solárnící. Spousta panelů. Sosají energii ze Slunce, a to je proto nestabilní. Rok od roku se to zhoršuje. Ta souvislost je naprosto jasná. Tornáda k tomu. Já bych k zakazovanému zakázal i tohle.

  • Že to má nějaký vliv je jasné. Budiž. Nevylučuji.
   Ovšem – možná je to periodicita daná přírodními kosmickými vlivy. Jenom proto, že pozorování počasí netrvá tak dlouho si to zatím neuvědomujeme. V análech je spousta záznamů, které bychom nečekali. Třeba o tornádech na územi Kotlinky. Jedno z nich dokonce rozebralo kamenné zdi nějakého hradu u Prahy.
   Byla sucha, vyly povodně. Pár set tisíc lidí vymřelo, pak narodili se jiní.
   Kdysi zelená Sahara vyschla. Přišly doby ledové a zase odešly.

   Nesuďme jevy, o kterých věda zatím moc neví.

   • Jedno je ale zcela zřejmé:
    Jak malou dobu ledovou ( o velké žádná diskuse), tak opakování “středověkého klimatického optima”, kdy i Grónsko bylo zelené, nejlépe zvládneme bez funkční energetiky.
    Teda… my už ne, ale naše děti budou z tohoto odkazu vysloveně nadšené. 😉

 10. Dobré pozdější zas ráno… Ostatně myslím, že Putin by měl Zelenského nějak vhodně vyznamenat za vzornou spolupráci při denacifikaci Ukrajiny. A za likvidaci většiny armádní techniky ve zbytku Evropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *