Opravdu pomoc Ukrajině?

Dušan Neumann

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 545 komentářů u „Opravdu pomoc Ukrajině?

 1. Vše, co potřebujete vědět o Ukrajinském konfliktu. Lindsey Graham pro NBS:

  “They’re sitting on $10-12 trillion of critical minerals in Ukraine. They could be the richest country in all of Europe. We don’t want to give that money and assets to Putin to share with China,” he told Brennan on Sunday. “If we help Ukraine now, they could become the best business partner we ever dreamed of. They’re sitting on a gold mine. To give Putin $10-12 trillion that he will share with China is ridiculous.”

  https://www.newsweek.com/lindsey-graham-rebukes-tommy-tuberville-remarks-putin-russia-1910185

  • V jistém smyslu je třeba ocenit, že to někdo řekl na plnou hubu – celé je to o 12 bilionech dolarů surovin, které USA potřebuje-

   A jak řekla již krvavá Madla, za těch půl milionu mrtvých to stojí.

 2. BTW, dialektika už funguje i u migrantů. Ti, co jdou přes Bělorusko do Polska jsou zvířata, ti přes moře do jižní Evropy chudáci, kteří potřebují pomoc.

 3. A ten příběh Jihoameričana, který přijel do Prahy zapálit autobusy MHD, ten je taky dobrý. Když už tedy opominu, že je to historka na úrovni pomocné školy, Hřib nadělal více škody než četa teroristů a pořád tam zůstává …

  • Kdo za tím je? Protože “Orel much nelapá.” Zpravidla.
   Buď jak buď, pár facek by výrazně urychlilo vyšetřování.

 4. Já myslel, NoName, že je to nějaký vtip… Ale oni to snad myslí vážně!?

  https://echo24.cz/a/HQySj

  Koukám, źe demence obyvatelstva jeden stejné rychle, jako Bidena.

  • Určitě měl v telefonu číslo na Čuka a Geka a do garáží poslal kopii falešného pasu. Tam není žádná pochybnost.

 5. No jedna věc (17:37) je jasná mimo veškerou pochybnost: To kdybych byl Putin a chtěl už konečně zvítězit v hybridní válce, okamžitě si najmu nějakého Jihoameričana, co nejvíce indiánsky vypadajícího, koupím mu několik

  • balení podpalovače PePo, krabičku zápalek Solo (to aby splynul s davem) a pošlu jej do země, kde jakživ nebyl, aby se tam nenápadně vetřel do nějakých velkých autobusových garáží…

   Totiž, včera touhle dobou jsem si zase šel něco vyfotografovat. Kvůli světlu vpodvečer, takticky v neděli, kdy jsem očekával nižší frmol, ač to tam funguje 24/7. Nikde ani noha (jen na mne v jednu chvíli z osmi metrů vykoukl vietnamský uklízeč, já mu neurčitě mávl, a on opět zašel). A samozřejmě zpovzdálí hluk nějaké činnosti. Nakonec mne Rakušanem a Fialou vytroubený stav ohrožení enervoval natolik, že když jsem zahlédl chlápka v modrákách, an tam odkudsi kamsi jde zíraje do tabletu (či papírů), přišel jsem k němu a pozdravil, řka: „Jsem už na odchodu, ale jestli to nikomu nevadí, vyfotil bych si tady ještě *** ***.“ On se zarazil, a pak povídá: „No, mně je to jedno. Kdybyste někoho viděl, tak se ho zeptejte.“

 6. Myšlenka dne:
  Turek porazil Rakušana.
  Po dlouhých 336 letech

 7. Jo, a oproti tomu, co jsem psal tady: https://sumavak.blokuje.cz/opravdu-pomoc-ukrajine/comment-page-30/#comment-502001 , Hampl píše toto:

  Kdyby se po včerejších eurovolbách sestavovala nová vláda, byl by premiérem Petr Fiala a od současné vlády by se lišila tím, že by musela přibrat Motoristy, kteří mají k vládním stranám rozhodně blíže než k SPD nebo KSČM.

  Jinými slovy, ani v té úplně nejoptimálnější situaci, kdy vládne jedna z nejnenáviděnějších vlád na světě, nedokáže opozice přimět své stoupence, aby došli k volbám, které jsou zadarmo a které jsou v místě. Neobstojí výmluva na nekvalitní obyvatelstvo, protože vládní strany to dokážou. Ono to není jenom tak, že máme nejhorší vládu v dějinách, máme taky nejneschopnější opozici v dějinách.

  • Nejneschopnější opozici? Ne, lidé sice nadávají, ale není tak zle, aby riskovali změnu. Stále mají co ztratit.

 8. Hampl je dle mého mimo – mnohem spíš by se s motoristy a případně Konečnou domluvil Babiš. Zato Okamura svou šanci, zdá se, definitivně prošvihl. Počínaje nominací Bašty do prezidentských voleb. V tomhle má Vidlák pravdu.

  • Nad Baštou jsem kroutil hlavou, ale vzít apoštola libartarismu? Ten chlap buď páchá politickou sebevraždu, nebo absolutně nechápe, kdo jsou jeho voliči. Měl by mu někdo říci, jinak končí. A Mach si také měl spočítat, že tohle spojení není zrovna perspektivní.

 9. Já uvažoval o SPD, když tam tedy byl Mach, ale pak jsem usoudil, že Turek bude sypat písek efektivněji. Poslední impuls pro volbu Turka poskytla Blbuše.

 10. Nebo ještě jinak, dokud byla SPD jedinou protestní alternativou, byly výhrady vůči SPD bohatě vyváženy odporem k pětikolce. Pak se objevily další protestní alternativy a i když se mi ze Šlachty taky navaluje, program Konečné se mi jeví střednědobě ekonomicky sebevražedný. Ona sice chápe, že pro přerozdělování napřed musí být co přerozdělovat, ale ten socialistický kolektivismus tam holt je. Alespoň to říká otevřeně, což je sympatické.

 11. Hmm, oheň se škodou 200.000,- který uhasili zaměstnanci sami, to teda je fakt schopnej profík terorista. Kam se na něj hrabou Kočky s vyhořelým Veletržním palácem.

  Rakušan si ale docela zahrává. Ten terorismus nenízas taková sranda a až jednou bude hrozit skutečnej průser, tak ho nikdo už nebude brát vážně.

  • Kočky myslím vypálili Průmyslový palác. Veletržní vyhořel o něco dřív… 😉

   • Ale já si to taky pletu a musela jsem si ti ověřovat na webu…

    • Ano, pravda, já si totaky pletu. TAk ony jsou skoro vedle sebe 🙂

     • Veletržní palác – tam měly kanceláře původní socialistické PZO ( podniky zahraničního obchodu). Jedna z lidových verzí vzniku požáru byla, že si to zapálily samy, aby se osamostatnily. Strojimport si postavil potom budovu na Olšanech, Kovo na Evropské ( Leninova). Strojexport se tuším usadil na Václaváku, OSAN v Holečkové.
      Kočka měl pod palcem nejen Paroubka, ale hlavně Matějskou pouť, proto k tomu požáru muselo dojít později a v prostoru Fučíkárny – čili Průmyslový palác.
      Tak a už si to plést nebudete.

     • Tak ten veletržák vyhořel hodně dávno. Moje kamarádka za studií bydlela cca dva roky v pavlačáku v Holešovicích a měli z okna vyhlídku na zadní trakt Veletržního paláce, už po požáru a stěžovala si, že z toho pořád lítá nějakej bordel.
      To měl ještě socialismus před sebou nějakých deset let.
      Minulý týden jsem šla na TSK, které je shodou okolností za rohem, tak jsem si na to vzpomněla.

 12. Zatím nejlepší ruští agenti jsou pětikoalice.

 13. Dobré zas ráno… Ještě k volbám – taková perlička. Říkala mi před volbama kamarádka, skorodůchodkyně, že neví, koho volit, ale že její vnučka má ve třídě číslo 22, tak že asi bude volit 22.
  Tak jsem se kouknul, kdo to je – a ejhle, sdružení pro uzákonění euthanasie. To nevymyslíš… Ergo, místo do důchodu, rovnou do penálu. (a dále viz Asimov, Oblázek na obloze).

 14. Moje ŽD v tom Veletržáku pracovala, takže pak říkala, že za prvé byly chodby plné skříní s papíry (to ještě byly počítače vplínkách) a za druhé se tam pracovalo (malíři, tapetáři) a ti tam někde nechali zapnutý vařič. No mne volali známí, že je asi v devět večer vyhnali z kina, že hoří (když šli ven tak už se hasilo a tekla po schodech z kina voda), Tak jsem se tam koukal až do půl druhé v noci, kdy začala hořet kancelář mojí ŽD. Bylo to v r. 1974.

 15. Dobré ráno. Hlavně pro Martina. Nespláchlo tě to?

 16. Dobré ráno. Den po volbách voliči zjišťují, koho to vlastně zvolili. Tak to má být.
  K válce: už se kremelští kanibalové stahují do svých nacistických doupat? Nebo roztahují své nenasytné pařáty po celém svobodném světě?
  Do Ruska si pozvali odborníky z Talibanu, aby pozvedli kvalitu školské výuky.
  Čtěte Rosstat, tam to všechno je. Než to smažou 🙂

  • Ukrajina dosahuje denně několika zásadních triumfů, potápí, sestřeluje, likviduje, zabijí 1500 Rusů… Vítězství je na dohled!

  • Imperiální nacistický agresor, který požaduje Lebensraum na úkor svých sousedů, který celé národy vysidluje na Sibiř není v tomto případě Ukrajina.

 17. Spojené státy zrušily zákaz používání svého vybavení plukem Azovskými. Nacistická minulost již nevadí.

  • To bude muset NiNa doplnit včet těch odporných spřísahanců …

  • Zde vidíme: obviňování spořádaných občanů kremelskými kanibaly, zapřísáhlými nacisty a bolševiky se ukázalo jako naprosto nepodložené.
   Oslavuje některý Ukrajinec Stalina, největšího nacistického kolaboranta všech dob?

 18. Dobrí ráno,

  no, hezky to vypadalo v Klobúkách….
  Snad dá martin vědět, jestli ho to neodneslo.

  ale stejně si musím rejpnout:

  “Kanalizace nestíhala vodu vsakovat” Kanalizace, vážené novinářstvo, vodu nevsakuje, ale odvádí.
  Jo, to byse řešilo vsakování na pražských dvorcích, kdyby se voda vsakovala i do kanalizace.
  Moje rýpnutí je motivováno momentálně probíhajícíci debatami s ouřady, kde se hrabou v každém slovíčku.

  Vždycky jsem se snažila mít pro ty za tím ouředníckým stolem pochopení, že to taky nemají lehké, ale poněkud mi začíná docházet….

 19. Dobré ráno,
  nejen Dana, ale množství rodinných příslušníků a kamarádů si všimlo, že v Kloboukách byla povodeň. Mohu uklidnit – byla, ale my jsme mimo.
  V uplynulých dvou letech se naše městské pěšiny a uličky vylepšily asfaltovým povrchem a žulovou kostkovou dlažbou. Potok byl zregulován a sveden do betonových trub pod zem a na vstupu byly instalovány mříže. A minulý týden přišla menší velká voda, která zatopila koupaliště, zanesla a ucpala ty mříže i kanálové vstupy. Nikdo nic nevyčistil, takže včera to už šlo vrchem. A až dolů na hlavní cestu.
  Tam jsme ovšem bydleli ještě před deseti lety, dnes jsme na kopci u hřbitova a jen to shora sledujeme.
  Pro úplnost musím dodat, že v roce 1972 byla stejně velká voda a zatopeno bylo celé Staré město i s tehdejším naším domem. V bytech byla značka, kam až sahala voda. Takže nic neočekávatelného.
  Než jsem tohle napsal, tak další tři telefonáty, Asi nás má někdo rád.

 20. Jen takou perličku.
  Z údolí pod námi vede nahoru na protější kopec pěšina, často po ní chodíme. Pro pohodlí obyvatelstva byla vloni vylepšena. Odstraněna zemina na celou šířku. Korýtko vyložené nepropustnou fólií a na celou šířku nasypáno dvacet centimetrů štěrku. Včera v poledne jsem tudy šel a viděl jsem dole u potoka mříž ucpanou listím a větvemi (viz shora) a pak po stranách pěšiny vyplavený štěrk. místo pěšiny vyfóliované korýtko. Až nahoru na kopec. To bylo o půl druhé. O půl třetí začalo drobně pršet a pak už jsme jen poslouchali hasičské sirény.

 21. Martine, myslel jsem, že u vás jsou stavitelé chytřejší, že znají kraj.
  Na dálku si netroufnu dávat rady, kopce u vás nejsou stabilní. Zasákávání do podloží může namazat svah, způsobit sesuv.
  Naše kopce jsou staré a nejsou tak prudké, zde jsou zásaky většinou vhodné.

 22. No, tohle je typický…

  Buzeruje se s tím, že v pražských dvorcích máme řešit vsakování ( a zasáklá voda pak teče do baráku) a jinde se vesele asfaltuje a dělá vůbec všechno pro to, aby se voda vsakovat nemohla.

  U nás v lese vybudovali cyklostezku. Tri metry asfaltový pruh, normální silnice, v lese, zaříznutý do stahu, aby bylo možno stezku do toho svahu zaříznout, odkopali kus svahu směrem nahoru a nasypali násep směrem dolů. Takže ještě dvakrát tak široký, pruh, kde zničili kvůli cyklostezce vzrostlý les.

  A cyklisti stejně jezdí po silnici. Kolem té “stezky” chodím na houby a nikdy jsem tam cyklistu nepotkala.

  ” kopce u vás nejsou stabilní. Zasákávání do podloží může namazat svah, způsobit sesuv.”
  No, to možná může, ale očividne se to v danném místě zasákávalo bez problémů po generace, dokud tam nedali nepropustnou folii.

  • Maydo: na dálku si nedovolím dát doporučení. U nás to mám prochozené, na málo místech prokopané, někde bych si troufnul poradit. Na dálku ovšem ne. Pamatuji na sesuvy na Valašsku (1997?).
   Ve Vesmíru byla myslím studie svahů, našli i sesuvy z historické doby (200 let…)

 23. martin tt (11.6.2024 (9.26)) dobré ráno
  Přestěhovat se blíže k hřbitovu je prozíravé a praktické. Zvláště když je na kopci.

  Proč vlastně někdo může chtít zakládat hřbitov na kopci? Aby se zesnulí dostal komunitě nejen do myslí ale i do těla? Skrze studny?
  V zásadě kanibalismus, v lepším případě nápodoba křesťanského zvyku pojídat tělo páně a pít jeho krev. Takto je to vlastně all-in-one.

  • Možná aby se jim po povodni všude neválely vyplavené kosti?

   • To nevím.
    Ale možná proto, že na vršcích stávaly kostely a kvůli pohodlnosti žreců byl hřbitov za humny aby nemuseli furt běhat z horního na dolní a naopak.
    A kostely byly na vršku proto, aby byly zdaleka vidět a aby ovečky viděly, že dostat se blíž k Bohu (na nebesích) je pěkná řehole. Ale když tě obdaruje láskou, cesta od Něho je (dolů) radostná.

  • Naopak. Na kopcích bývá sucho. Plus také tam stávají kostely. Pohřbívalo se u kostela, později s rozšiřováním měst se hřbitovaly stěhovaly na kopce – v 19. století už bez kostelů, jenom s kapličkou.
   Dnes není jednotný mustr – kostel ve vsi, hřbitov za vsí, naproti němu fotbalové hřiště. Za zdí hřbitova satelitní výstavba.

 24. Ostatně – všechno má být navršku. I hospoda. A ne být zákeřně umístěná Na Dolním a ještě ve sklepení aby se občerstvovaní rozmýšleli, jestli do sebe pro sichr nezvrhnout ještě jeden žejdlík aby to cestou do krpálu hned nevyčichlo.

 25. ” Za zdí hřbitova satelitní výstavba.”

  Včera jsem si všimla, že obbvodová zeď OC Flora je cca půl metru od obvodové zdi Olšanských hřbitovů

 26. Skimici, sám sis odpověděl. Kostely bývají na kopci, u nás jen nad náměstím. Od kostela vede cesta ke hřbitovu. Dříve, já ještě pamatuji, se nosili nebožtíci v rakvi z domova. Jenže komunisti postavili smuteční síň, aby se procesí netáhlo po hlavní ulici. No a naše zahrada je na svahu nad tou smuteční síní.
  Abych upřesnil výškové poměry: staré město 397 m, náš dům 427 m, vršek nad námi 495 m, z druhé strany Jeleňovská 600 m, to vše nad mořem.

 27. Včera pořádal Apple WWDC 24, kde představil integraci AI /Apple Intelligence) do zařízení, včetně bezplatného propojení s ChatGPT.
  Objeví se to asi v druhé polovině roku.
  To je dobrá zpráva pro Danuši, která se na to může napojit a nebudou z ní vycházet tak zoufalé hovadiny.
  V zásadě by bylo jednodušší, kdyby v EP seděl ten její telefon prosichr bez ní, aby ho nedopatřením nerozbila.

 28. 2 martin ad – nebožtíci se nosili… V tom je ten problém – oni se sami nenosili, neslo je 6 – 8 božtíků a další božtíci capali za nima. Jenže takovej prostorově výraznej nebožtík se docela pronese a tak byla snaha tu cestu minimalizovat a nějak jsem si nevšim, že by božtíci nějak vehementně protestovali. Někde dokonce i na tu zkrácenou cestu šoupli rakev s nebožtíkem do auta a božtíci capali za autem. No, v mém případě by se božtíci docela nadřeli, tak doufám, že mě nechají proletět komínem a ve formě radioaktivního popílku dále škodit vzduchem…

  • To je důvod, proc tolik firem nasazuje chatbot misto lidské pidpory.

 29. Z dnešního vidláka:
  “Je nejvyšší čas Svobodné kopnout do řiti a přestat jim věřit jejich řeči, že tentokrát už to konečně dají, protože to nedají. Nikdy to nedají. Ještě jednou: NIKDY TO NEDAJÍ. ”
  Konečně odstavec, se kterým mohu bezvýhradně souhlasit, už jen s ohledem na zdejšího trolícího zmrda (kterého buhvíproč několik přispěvatelů neustále krmí).

 30. Nošení nebožtíků a cesty na hřbitov.
  Tam co mám pohřbeného otce je to od kostela k hřbitovu přes kilometr. Matně si pamatuju, že dědečka tam odvezli černou dodávkou a božtíci šli za vozem. Otce tam odvezli a božtíci jsme se dopravili individuálně autem.
  Pokrok nezastavíš.
  Já tam naštěstí nechci, jinak by mne vezli pohřební rikšou.

Komentáře nejsou povoleny.