Jaká bude zima ?

Ahoj!
Já bych tu zimu od momentu zakázal! Leda mít trochu jistotu, že bude jako v Anglii, kde je přes zimu hlavní dostihová sezona…
A protože řezání, štípání a skládání dříví je psychicky nenáročná činnost, podobně jako kydání hnoje po třiceti letech praxe, tak mě napadlo…

EU zavedla sankce proti Rusku a vykřikuje, jak je nezruší a přitvrdí.
A Putin jedním rozhodnutím a pár slovy zase moc pěkně s EU vydrbal a to tak, že si to zřejmě ( podle ohlasů) mnozí politici ještě vůbec neuvědomují.

Mám na mysli causu Southstream:
EU zakázala Bulharsku ho stavět.
(mmch- ti bulhaři musí!! Brusel milovat, protože při přistoupení nesměli jednu JE dokončit a druhou zastavit a teď k tomu ten plyn…)
Na tomto základě oznámil Putin, že to respektuje a postaví teda plynovod do Turecka.
To, že VOEST Alpine a německé ocelárny přišly o kšeft a že v Bulharsku již leží 30 000 tun rour, je na tom to nejmenší!!!

Mnohem zajímavější mi přijde, že Bulharsko jako  člen EU přijde o transitní poplatky (od zemí EU) a EU přijde o přístupový bod(?) v EU a peníze za transit poplynou jinam.

Tedy na plynu (transitní poplatky) pro jižní část EU bude profitovat Turecko (EU peníze nezůstanou v EU!!) a kromě toho nebude přímý přístup, ale místo Ukrajiny bude mít ruku na kohoutu plynu pro EU Turecko – jako transitní země.

Turecko, které EU nechce přijmout, Turecko, které už do EU nechce…

Pro vás snad nemusím rozepisovat, kam až moje myšlenky došly.

No a dorazil to Miller (Gazprom), vyjádřením, že obchodní politika vůči  EU se mění, že vyhoví EU požadavku, že producent plynu nesmí být zároveň majitelem rour a rozvodů,  a že tedy skončí dodávky “frei Hof” ( to je to vyjádření OMV, že oni mají odběrný bod od Ruska v Degendorfu /Dolní Rakousko/ a jak tam Rusové dostanou ten plyn, je vcelku nezajímá) a odběratelé si koupí plyn na ruských hranicích.
A co si s ním dál udělají, že je jejich věc.Kudy si postaví plynovody, a jak si je zajistí, Gazprom vcelku nezajímá.

No fakt už mi chybí jen to rozhodnutí, že plynu může mít EU kolik chce, ovšem jen za ruble.A ty získá tak, že jimi Rusko zaplatí dodané zboží…

Zima bude tuhá, indiáni štípou dříví!
Myslím, že Vánoce nevánoce, udělám ještě pět metrů břízy.Pokud mě nevezmou záda…
(Doma topíme plynem.Z Rakouska.Ale já jsem zpátečník / 😉 / takže klasický kotel je stále připojen, sklep plný uhlí a v hlavním obytném patře jsou krbová kamna…)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 857 komentářů u „Jaká bude zima ?

 1. Paní soudkyně by odsoudila toho pána za vraždu na základě pachových stop. I když má na stole přiznání jiného pachatele, tak je pořád přesvědčena, že ten původní obžalovaný byl ve vazbě po právu, protože nevysvětlil, jak se jeho pachové stopy mohly dostat do bytu oběti. Dokonce uvažuje o tom, že pachatel se sice přiznal, ale ten druhý tam mohl být a mohl mu pomáhat, takže po novém došetření policií a novém podání obžaloby půjde ten chudák zase do vazby a pak i do trestu.

  V pochybnostech pro reo – ta paní nemá pochybnosti. A ještě se chlubí tím, že to tak dělá už 25 let.

 2. Dobré ráno,

  milí ekonomové, nechci vám šlapat do báboviček, ale ani doma v květináči ta kytka nevyroste za nula celá nula nic.

  Přinejmenším musíte někde koupit květináč a semeno, ta kytka vám z hlíny nevyroste sama od sebe. Pokud nemáte kde narýpat zem, tak ještě substrát. Pak ji musíte zalívat a voda taky něco stojí. Ono se to nezdá, ale za život tej kytky do ní nějakej litr nalejete a když se to sečte, položka nepatrná se stane patrnou.

  no a protože na dodávku do lékárny asi nebudete pěstovat jednu kytku za oknem, tak nejspíš budete potřebovat nějaký prostory, patrně skleník a za prvé postavit a dá se očekávat, že budete chtít, aby se tato investice v určitém čase vrátila a déle ho musíte udržovat, topit, zavlažovat, ošetřovat. T.j., i kdybyste neměli žádnej personál a starali se o všechno sami, věnujete tomu čas a čas, jak známo, jsou peníze.

  No a pak vám ta marihuana vyrostla, nikoliv za nula celá, nula nic, ale za nějaký peníze a čas, který jsme do toho investovali. je třeba sklidit, usušit, ( sušička a energie na její provoz) rozvázit, napytlíkovat (náklady an obaly ) a distribuovat ( poštovné nebo,pokud sami osobně do lékárny dovezete, tak dopravné)

  Za hubičku to tej lékárně určitě nedáte, protože všechno, co jste do toho dali, chcete mít zpátky. Pokud to tedy neprovozujete jako charitu.

  no a lékárna taky nemůže Vaši marihuanu rozdávat zadarmo, protože musí zaplatit provoz lékárny a plat lékárnice.

  A to všechno je jen mezi dvěma nestátními subjekty. Kde tu vidíte nějakou režii státu?

  jo, jistě, na ceně se taky podepíšou náklady na daně, pojistné, odvody. Ale asi nebudou vyšší než třeba u benzínu. Jsou to možná zbytečně vysoké náklady, ale to ještě neznamená, že transakce probáhají v režii státu.

  Konec konců, když máte na zahradě jahody, tak to taky stojí “nula celá nula nic” a když je koupíte od bábyna Andšlu u stánku, tak rozhoně zadarmo nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *